Fanii Milanului, coregrafie înfricoşătoare la Milan – Inter! Ce au pregătit pentru Derby della Madonnina din Liga Campionilor

De Bogdan Stănescu
Publicat: 10.05.2023, 23:45

Fanii Milanului, coregrafie înfricoşătoare la Milan - Inter!

Coregrafia lui AC Milan de la meciul cu Inter / Profimedia Images

Fanii Milanului au pregătit o coregrafie înfricoşătoare la Milan – Inter. Suporterii rossonerilor au arătat de ce lui AC Milan i se spune „Diavolul milanez”.

Din păcate pentru fanii rossonerilor, în teren jucătorii lui Stefano Pioli nu le-au făcut faţă elevilor lui Simone Inzaghi.

Fanii Milanului, coregrafie înfricoşătoare la Milan – Inter!

În doar 11 minute Inter a marcat două goluri. Scorul a fost deschis în minutul 8 de către Edin Dzeko, care a finalizat din careu o acţiune a lui Inter.

Trei minute mai târziu Mkhitaryan majora avantajul Interului.

În minutul 16 Calhanoglu, fost jucător al lui AC Milan, a avut o bară.

Milan s-a trezit în repriza secundă, atunci când Tonali a trimis balonul în bară, dar a fost insuficient pentru elevii lui Pioli să emită pretenţii.

Fanii Milanului au pregătit inclusiv un "Diavol milanez" pentru meciul cu Inter / Profimedia ImagesFanii Milanului au pregătit inclusiv un "Diavol milanez" pentru meciul cu Inter / Profimedia Images
Fanii Milanului au pregătit inclusiv un „Diavol milanez” pentru meciul cu Inter / Profimedia Images

Edin Dzeko a marcat un gol senzațional în AC Milan – Inter!

Edin Dzeko a marcat un gol senzațional în AC Milan – Inter, partidă din turul semifinalelor Champions League! Atacantul lui Inter a marcat în urma unui corner bătut perfect de Hakan Calhanoglu.

Meciul retur dintre Inter și AC Milan este programat marți, 16 mai.

Echipele de start de la AC Milan – Inter:

AC Milan: Maignan – Calabria, Kjaer, Tomori, T. Hernandez – Krunic, Tonali, Bennacer – Saelemaekers, Giroud, B. Diaz
Rezerve: Mirante, Nava – Ballo-Toure, De Ketelaere, Gabbia, Kalulu, Messias, Origi, Pobega, Rebic, Thiaw
Antrenor: Stefano Pioli

Inter: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barrella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco – L. Martinez, Dzeko
Rezerve: Cordaz, Handanovic – Asllani, Bellanova, Brozovic, Correa, DAmbrobiso, De Vrij, Gagliardini, Gosens, Lukaku, Zanotti
Antrenor: Simone Inzaghi

Simone Inzaghi: „Sunt destul de senin!”

„Am jucat de multe ori, am mai spus-o și înainte. Șapte. Am câștigat, am pierdut, am disputat semifinale, finale.

Va trebui să fim foarte buni în a ne folosi capul atunci când va fi nevoie, pentru că întotdeauna există evenimente neașteptate în meciuri atât de importante: în ultimele, am fost întotdeauna buni în a fi lucizi. Este un meci foarte important, așa cum au fost și alte finale. Nu este un derby, ci derby-ul. Știm ce înseamnă pentru noi, pentru club, pentru fani, chiar și pentru mine. Dar sunt destul de senin, i-am văzut pe băieți foarte concentrați”a declarat Simone Inzaghi, antrenorul lui Inter, în cadul conferinței de presă premergătoare partidei cu AC Milan.

3
22:45
„Nu le-am dat nicio șansă” Reacții categotice din tabăra lui Sepsi după 4-1 cu Farul! Ce s-a spus despre performanța de la Ovidiu
3
22:37
Prima reacţie a lui Gică Hagi, după umilinţa din Farul – Sepsi 1-4: „Un meci de care îţi este ruşine! E greu să accepţi”
3
22:26
Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi
3
22:16
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY
3
21:59
Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu
3
21:29
România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori
3
21:27
OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA
3
21:08
Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko
3
21:01
FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!”
3
20:52
FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi