Istvan Kovacs l-a făcut pe Luciano Spalletti să protesteze, după ce nu i-a dat cartonaş galben lui Rafael Leao. Atacantul de la Milan a distrus fanionul de la colţul terenului

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 12.04.2023, 23:31

Luciano Spalletti, nemulţumit de o o decizie a lui Istvan Kovacs

Captură Digisport

Istvan Kovacs l-a făcut pe Luciano Spalletti să protesteze, după ce a decis să nu îi dea cartonaşul galben lui Rafael Leao, după un gest nesportiv al atacantului de la Milan.

În minutul 25 al primei reprize din Milan – Napoli, Rafael Leao a ratat o ocazie mare de gol. Atacantul portughez s-a răzbunat pe fanionul de la colţul terenului. Deşi gestul a fost unul nesportiv, Istvan Kovacs a decis să nu îi acorde cartonaul galben atacantului de la Milan.

Istvan Kovacs l-a făcut pe Luciano Spalletti să protesteze

Camerele TV l-au surprins pe antrenorul celor de la Napoli, Luciano Spalletti, extrem de nemulţumit de decizia arbitrului român. Acesta a intrat în dialog şi cu Horaţiu Feşnic, arbitrul de rezervă.

Istvan Kovacs a avut probleme cu echipamentul şi în startul reprizei a doua. Arbitru român a avut nevoie să i se repare echipamentul tehnic şi a mers la marginea terenului pentru a fi ajutat să rezolve această problemă.

Fanii au făcut spectacol în tribunele arenei San Siro, sub privirile lui Istvan Kovacs

Fanii rossonerilor au creat un adevărat spectacol în tribunele arenei San Siro, chiar sub privirile lui Istvan Kovacs, românul care arbitrează duelul „de foc”.

Fanii lui AC Milan a umplut până la refuz arena San Siro, pentru duelul cu Napoli. Suporterii au pregătit o coregrafie specială, după ce echipa preferată a revenit în sferturile UEFA Champions League, după o pauză de 10 ani.

Tot spectacolul din tribune s-a desfăşurat sub privirile lui Istvan Kovacs. Arbitrul român a fost delegat la unul dintre cele mai încinse meciuri din sferturile UEFA Champions League, din acest sezon.

Kovacs este ajutat la cele două tuşe de asistenţii Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene. Horaţiu Feşnic va fi cel de-al patrulea arbitru al întâlnirii „de foc” de pe San Siro.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

12:05 LIVE VIDEOAntrenamentele din Formula 2 de la Imola sunt în AntenaPLAY. Programul complet 11:51 Aris – PAOK, meciul de titlu al lui Răzvan Lucescu în Grecia, live în AntenaPLAY 11:45 VIDEOAntrenamentele din Formula 3 de la Imola sunt în AntenaPLAY. Programul complet 11:44 VideoEnergia unei performanţe uriaşe! Filmul calificării României la EURO 2024 a stârnit emoţii: „Va inspira mulţi oameni” 11:34 Southampton – West Brom LIVE VIDEO (22:00). Leeds îşi aşteaptă adversara din finala play-off-ului de pe Wembley 11:27 Finlanda – Austria 2-3. Surpriză uriaşă la Campionatul Mondial de hochei. Campioana olimpică a condus cu 2-0 după 9 minute 11:19 FCSB cere să joace în Ghencea, dar CSA Steaua nu îi poate răspunde! Motivul incredibil care dă peste cap planurile lui Becali 10:43 Propunere-surpriză de preşedinte la Rapid: „Poate să fie compatibil cu Dan Şucu” 10:38 FotoRomânca de 26 de ani care face plajă pe terasa apartamentului şi i-a înnebunit pe vecini. Soţul ei câştigă 450.000 de euro pe an 10:22 Prin ce a ajuns să treacă Daniel Opriţa la CSA Steaua. Situaţie limită la echipă: „E și incertitudinea cu dreptul de promovare” Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta