Mircea Lucescu, prima reacție după ce s-a spus că s-ar afla pe lista lui Olympique Lyon. Ce a spus despre interesul francezilor

De Alex Ioniță
Publicat: 7.12.2023, 18:34

Mircea Lucescu a oferit prima reacție după ce s-a spus că s-ar afla pe lista lui Olympique Lyon.

Mircea Lucescu a oferit prima reacție după ce s-a spus că s-ar afla pe lista lui Olympique Lyon.

Mircea Lucescu, în timpul unui meci / Profimedia

Mircea Lucescu a oferit prima reacție după ce s-a spus că s-ar afla pe lista lui Olympique Lyon. Tehnicianul de 78 de ani a vorbit despre viitorul său, dar și despre interesul formației din Hexagon.

Reclamă

Mircea Lucescu s-a despărțit de formația ucraineană Dinamo Kiev și este, în prezent, liber de contarct. Totuși, acesta a dezvăluit faptul că nu se grăbește și că nu dorește să ia, cel puțin momentan, o decizie.

Reclamă

Mircea Lucescu, prima reacție după ce s-a spus că s-ar afla pe lista lui Olympique Lyon. „Il Luce” nu a dorit să comenteze zvonul

Fostul antrenor al celor de la Dinamo Kiev a dezvăluit faptul că, cel puțin momentan, nu dorește să comenteze zvonul legat de posibilul interes al francezilor de la Lyon. Mircea Lucescu a menționat că este răcit și că va vorbi despre viitorul său în momentul în care se va simți mai bine.

„Nu comentez zvonul despre un interes al Lyonului. Momentan sunt foarte răcit și aștept să mă fac bine. După aceea voi vedea dacă sunt oferte ce fac”, a spus „Il Luce”, conform iamsport.ro.

În cariera sa, legendarul antrenor român a mai pregătit mai multe formații de top de pe „Bătrânul Continent”. Printre acestea se numără echipe precum: Inter Milano, Galatasaray, Beșiktaș, Șahtior Donetsk, Zenit St. Petersburg sau echipa națională a Turciei.

Formația franceză l-ar dori pe Mircea Lucescu pentru a salva echipa de la o retrogradare uluitoare. Olympique Lyon, unul dintre cele mai importante cluburi din Franța, se află pe ultima poziție în Ligue 1, cu doar 7 puncte obținute după cele 14 meciuri jucate.

În ultima etapă, OL a fost învinsă la scor de neprezentare de marea rivală Olympique Marseille. De la startul acestui sezon din Ligue 1, Lyon a câștigat o singură partidă, cu Rennes, scor 1-0.

Mircea Lucescu, după ce România şi-a aflat adversarele de la EURO 2024

Mircea Lucescu a avut prima reacţie după ce România şi-a aflat adversarele de la EURO 2024, în urma tragerii la sorţi ce a avut loc la Hamburg, pe data 2 decembrie.

România va evolua cu Belgia, Slovacia şi învingătoarea din play-off-ul B, acolo unde vor lupta Ucraina, Israel, Bosnia şi Islanda.

Mergem pe aceeaşi linie extraordinară pe care am avut-o am avut-o şi la preliminarii şi aici. E o grupă foarte echilibrată, nu e cea mai grea. Putem fi optimişti.

Echipele care au un parcurs ca al nostru duc mai departe o stare de câştigători. Echipa României va fi în regulă la acest campionat. La noi în grupă văd, Belgia, România şi Ucraina trecând mai departe”, a spus Mircea Lucescu, la PRO TV.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29 18 apr.

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors