Mihai Stoica l-a făcut praf pe ‘Gogoaşă’ după scandalul de la meciul cu Kosovo: „Un neica nimeni!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 13.09.2023, 22:11

Mihai Stoica l-a făcut praf pe 'Gogoaşă'

Colaj Hepta - As.RO

Mihai Stoica l-a făcut praf pe ‘Gogoaşă’ după scandalul de la meciul cu Kosovo. Andrei Preda a fost în mijlocul scandalului din cauza căruia partida dintre România şi Kosovo a fost suspendată 50 de minute.

Gruparea „Uniţi sub tricolor” a afişat un banner din cauza căruia arbitrul a decis să suspende partida şi să trimită echipele la vestiare. Mihai Stoica l-a făcut praf pe Andrei Preda, cel care este cunoscut şi sub numele de „Gogoaşă”.

Mihai Stoica l-a făcut praf pe ‘Gogoaşă’ după scandalul de la meciul cu Kosovo

E teoria conspiraţiei că cineva vrea să nenorocească echipa naţională. Eu îi ştiu pe ăştia. Unul dintre ei e Gogoaşă, cel tatuat cu sâni, un neica nimeni, care vrea să capete şi el un prestigiu în mintea lui. Dacă a ajuns Gogoaşă să oprească meciul naţionalei..te doare capul! Când te cheamă Gogoaşă, e gata, lasă-ne în pace, Gogoaşă”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Cine este „Gogoaşă”, ultrasul care a fost în centrul incidentelor din România – Kosovo

S-a aflat cine este „Gogoaşă”, ultrasul care a fost în centrul incidentelor din România – Kosovo. Andrei Preda, pe numele său real, este liderul galeriei celor de la FC U Craiova 1948, şi a mai fost protagonistul a doua incidente, în acest an.

Suporterii români din peluza „Uniţi sub tricolor” au început să arunce cu torţe pe teren în minutul 18. Ulterior, aceştia au afişat mesaje împotriva statului Kosovo, şi au început să scandeze „Serbia, Serbia„.

Nicolae Stanciu şi jandarmii au mers să-i liniştească pe suporteri, iar în centrul fanilor „tricolori” se afla Andrei Preda. Cel supranumit „Gogoaşă” era extrem de nervos, şi a declarat că meciul de pe Arena Naţională nu ar fi trebuit să se joace.

„Gogoaşă” a fost implicat în alte două incidente în acest an. În martie, la meciul dintre Andorra şi România, Andrei Preda a fost în centrul scandalului din peluza „tricolorilor”. Acesta se pare că a declanşat bătaia din sectorul dedicat fanilor români.

De asemenea, acesta a mai fost implicat şi într-o bătaie din luna mai. Mai exact, fanii celor de la FC U Craiova 1948 şi ai celor de la Universitatea Craiova s-au aflat într-un scandal de proporţii într-un bar, înaintea partidei directe. „Gogoaşă” a fost şi atunci în centrul acţiunii.

România – Kosovo, întrerupt din cauza torţelor şi a mesajelor afişate de fanii români

Duelul dintre România şi Kosovo a fost întrerupt din cauza torţelor şi a mesajul afişate de suporterii români! Fanii „tricolorilor” au aruncat materiale pirotehnice pe teren, şi au început să scandeze împotriva kosovarilor.

În minutul 18 al partidei de pe Arena Naţională, fanii naţionalei României au început să arunce torţe pe teren. Arbitrul a luat imediat decizia de a întrerupe partida.

Suporterii „tricolorilor” au afişat mesaje împotriva statului Kosovo şi au început să scandeze „Serbia, Serbia”, cu privire la disputa dintre cele două ţări.

Mesajul cu conotaţie puternică pentru statul Kosovo a rămas afişat în peluza României, astfel că arbitrul a luat decizia de a trimite jucătorii la tribune, după câteva minute de întrerupere.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta