“A greşit”. Gigi Becali nu îl iartă pe Mircea Lucescu. Latifundiarul din Pipera anunţă greşeala selecţionerului

Gabriel Zamfirescu Publicat: 24 martie 2025, 16:54

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali nu ezită să-l contreze pe Mircea Lucescu. Înainte de San Marino-România, latifundiarul din Pipera îi reproşează selecţionerului că nu l-a convocat la naţională pe Louis Munteanu, cel mai bun marcator din Liga 1 din acest sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă nu evoluează la FCSB, Gigi Becali îl apără pe Louis Munteanu. Spune că Mircea Lucescu a greşit când a renunţat la jucătorul celor de la CFR Cluj.

Gigi Becali îl contestă pe Mircea Lucescu

Înfrângerea contra celor din Bosnia, scor 0-1, a adus şi primii contestatari ai lui Mircea Lucescu. Înaintea disputei cu San Marino, seleţcionerul a pierdut mai mulţi jucători. Daniel Bîrligea, Florin Tănase şi Adrian Şut sunt cei pe care nu se poate baza. Gigi Becali îi atrage atenţia. Nu trebuia să-l ocolească de la convocare pe Louis Munteanu.

„Mie îmi place de Drăguș. Lumea îl critică, dar mie îmi place. În afară de Bîrligea, cel mai bun e Louis Munteanu. Nu e al meu Louis Munteanu, dar ăla e fotbalist. Poate să zică fiecare ce-o vrea.

Aici pot să zic. Nu e al meu. Nea Mircea a greșit cu Louis Munteanu. E fotbalist. Atacantul trebuie să aibă execuții. El, de exemplu, să zicem că echipa nu este în formă, cum a fost aseară, dar inventează el o lovitură și dă un gol.

Reclamă
Reclamă

Denis Drăguș e fotbalist. E puternic. Intră cu mingea în viteză. Lumea nu îl place. Dacă era Bîrligea, era altceva. Un om singur nu poate câștiga meciul. Cum să câștigi dacă nu ai viteză de joc? Ianis, săracul, a încercat, dar nu a putut. Ianis a încercat să dea viteză jocului, dar nu putea. Trebuia mai multă mișcare. Drăguș, când a văzut că nu merge, a vrut să încerce de unul singur”, a spus Gigi Becali, conform fanatik.ro.

După San Marino-România, pentru tricolori urmează o nouă dublă în preliminariile World Cup 2026. În iunie, naţionala lui Mircea Lucescu are dubla cu Austria şi Cipru.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:50

Harry Kane, lovitură uriaşă şi contract de 90 de milioane de euro. Atacantul Angliei e gata să semneze

16:44

Starul Germaniei nu a stat pe gânduri şi şi-a anunţat retragerea de la naţională după eşecul dureros cu Paraguay

16:42

FRF, prima reacţie după ce au fost aprobate modificările la Legea 4! Ce se schimbă pe stadionale din România

16:20

Rapid, acord cu jucătorul dat afară de Gigi Becali de la FCSB. Un nou transfer pentru Daniel Pancu

15:36

Decizia luată de preşedintele Paraguayului, după ce naţionala ţării lui a produs şocul 16-imilor la Mondial!

15:18

OFICIAL | 3 nume mari pleacă de la Interul lui Cristi Chivu! Au cucerit 19 trofee în tricoul nerazzurrilor

1 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 2 CFR Cluj a dat lovitura! L-a transferat pe fotbalistul dorit de Rapid 3 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 4 Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei 5 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid! 6 Un portar cu două titluri de campion a semnat în Liga 1
Citește și