O echipă din Premier League a stabilit un record istoric! A ajuns la al 3-lea meci consecutiv cu gol marcat în primul minut

De Alex Ioniță
Publicat: 28.09.2024, 18:16

O echipă din Premier League a stabilit un record istoric!

O echipă din Premier League a stabilit un record istoric! Este vorba despre Brentford, care a stabilit un record uimitor, în acest start de sezon din Anglia.

Brentford se obişnuieşte să înscrie rapid meciurile din Premier League. Bryan Mbeumo a marcat după 37 de secunde de joc, sâmbătă, pentru a-i oferi lui Brentford un avantaj de 1-0 împotriva lui West Ham.

Odată cu această reușită, echipa sa a devenit prima din istoria Premier League care înscrie în minutul de deschidere în trei meciuri consecutive, relatează AP, potrivit news.ro.

Yoanne Wissa a marcat după doar 22 de secunde în înfrângerea cu 1-2 a lui Brentford pe terenul echipei Manchester City la 14 septembrie.

Mbeumo a înscris după 23 de secunde în înfrângerea cu 3-1 suferită în partida din deplasare cu Tottenham, weekendul trecut.

După duelul cu West Ham, Brentford va primi vizita celor de la Wolverhampton, în etapa cu numărul 7 a sezonului de Premier League. Duelul se va juca pe data de 5 octombrie, de la ora 17:00.

Tot sâmbătă, Cole Palmer a stabilit un record fabulos în Premier League

Cole Palmer e uriaș! Jucătorul lui Chelsea a făcut spectacol total în cadrul partidei cu Brighton, din etapa cu numărul 6 a sezonului de Premier League.

Palmer și-a înscris primul gol în minutul 21 și a restabilit egalitatea. Brighton conducea din minutul 7 al partidei, după ce Rutter a înscris, la o fază la care Caicedo a comis o greșeală în interiorul careului.

Palmer a reușit „dubla” 6 minute mai târziu, din lovitură de la 11 metri, iar, în minutul 31 a reușit să înscrie și al 3-lea gol.

Reușita cu numărul 4 pentru Cole Palmer a venit în minutul 41, din pasa lui Jadon Sancho. Scorul final al primei reprize a fost de 4-2, în favoarea celor de la Chelsea. Brighton a punctat pentru a 2-a oară în minutul 34, prin Baleba.

Odată cu aceste reușite, Cole Palmer a stabilit un record uluitor în Anglia. Vedeta lui Chelsea a devenit primul jucător din istoria Premier League care reușește să înscrie 4 goluri în prima repriză a unui duel.

Cole Palmer a ajuns la Chelsea în luna septembrie a anului trecut, de la Manchester City, în schimbul sumei de 47 milioane de euro. De la momentul transferului a adunat 53 de partide pentru londonezi, în care a marcat 31 de goluri.

În momentul de față, Cole Palmer este cotat la suma de 80 de milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

21:24

Ciprian Deac și-a turnat cenușă în cap după CFR Cluj – UTA 1-3! Ce a spus despre greșeala din prima repriză

21:14

LIVE VIDEOBenfica – Gil Vicente, 22:30, în AntenaPLAY. Casa Pia – Guimaraes se joacă ACUM. Programul etapei cu numărul 7 din Liga Portugal

21:10

Valentin Costache, euforic după ce a marcat în CFR Cluj – UTA 1-3: „Mă bucur pentru mine, aveam mare nevoie!”

21:05

LIVE TEXTRapid – Oțelul Galați 0-0. Marius Şumudică ţinteşte prima victorie în Giuleşti! Duel „de foc” cu Dorinel Munteanu

20:37

Bayern a marcat „golul sezonului” în derby-ul cu Bayer Leverkusen! Reuşita de senzaţie care i-a făcut pe fani să o ia razna

20:24

Dominik Szoboszlai, ratare uluitoare în Wolverhampton – Liverpool! Coechiperii și-au pus mâinile în cap

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 5 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

Relațiile care trec de anul 2024 sunt construite să dureze întreaga viață, potrivit astrologilor

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 29 septembrie 2024. Acești nativi se confruntă cu probleme