Cagliari – Bari 1-1. Duel nedecis în turul finalei play-off-ului de promovare în Serie A. Meciul a fost exclusiv în AntenaPLAY

Alex Masgras Publicat: 8 iunie 2023, 23:18 / Actualizat: 9 iunie 2023, 9:18

Cagliari - Bari 1-1

Cagliari şi Bari, duelându-se / Profimedia Images

• Cagliari – Bari 1-1
  • Promovarea în Serie A se va decide la meciul retur, transmis exclusiv pe 11 iunie, de la 21:30, tot în AntenaPLAY

Cagliari – Bari 1-1. Turul finalei play-off-ului de promovare în Serie A a fost exclusiv în AntenaPLAY. Bari a egalat-o pe Cagliari în prelungirile partidei, cu un gol din penalty. Penalty-ul a fost transformat de Antenucci.

Cheddira, atacantul lui Bari, a ratat un penalty în prima repriză. Un egal în retur i-ar aduce lui Bari promovarea în Serie A.

Cagliari – Bari 1-1

Min. 103: Final de meci! Cagliari – Bari s-a încheiat 1-1!

Min. 102: Ocazie pentru Cagliari! Prelec, intrat în locul lui Mancosu, a fost aproape să trimită cu capul în plasă

Min. 95: Cagliari – Bari 1-1! Antenucci a bătut perfect şi e 1-1 acum scorul

Min. 93: Penalty pentru Bari! E al doilea penalty primit de formaţia oaspete în acest meci

Min. 92: Avem VAR! Arbitrul ar putea dicta penalty pentru Bari!

Min. 90: Radunovic a prins o minge foarte bine după un şut periculos

Min. 89: Bari, aproape de gol în două rânduri! Radunovic, portarul lui Cagliari, a fost la post

Min. 86: Cagliari, aproape de gol! Nandez a şutat puţin pe lângă poartă

Min. 72: Deiola a tras peste poartă după o întoarcere spectaculoasă

Min. 70: Azzi a trimis pe poartă, dar şutul nu i-a pus probleme portarului lui Bari, Caprile

Min. 49: Altă ocazie mare pentru Bari! Acelaşi Cheddira a trimis violent, dar Radunovic a intervenit extraordinar, cu piciorul

Min. 46: S-a reluat partida!

Min. 45+4: Pauză!

Min. 45+4: Altă ocazie mare pentru Bari! Acelaşi Cheddira, care a ratat şi penalty-ul, a trimis cu capul pe lângă poartă dintr-o poziţie ideală!

Min. 39: Cheddira a ratat penalty-ul! Scorul rămâne 1-0!

Min. 38: Penalty pentru Bari după un henţ în careu! Arbitrul a consultat VAR şi a dictat lovitură de la 11 metri

Min. 22: Ocazie mare pentru Cagliari! Mancosu a fost aproape de gol, Caprile a avut o paradă de zile mari!

Min. 20: Bară a lui Cagliari! Daiola a trimis balonul în transversală!

Min. 18: Gol anulat pentru offside! Lapadula a trimis din nou balonul în poartă, dar arbitrul a anulat reuşita.

Min. 16: Ocazie mare pentru Bari! O lovitură de cap trimisă de la doar câţiva metri nu a putut prinde spaţiul porţii

Min. 15: Ocazie pentru Bari! Esposito a şutat, dar balonul trimis de el a fost deviat în corner

Min. 9: Cagliari – Bari 1-0! Lapadula a deschis scorul pentru Cagliari!

Min. 1: A început partida!

Echipele de start:

Cagliari (4-3-1-2): Radunovic – Zappa, Altare, Goldaniga, Azzi – Nandez, Makoumbou, Deiola – Mancosu – Luvumbo, Lapadula

Antrenor: Claudio Ranieri

Bari (4-3-3): Caprile – Dorval, Di Cesare, Vicari, Mazzotta – Maita, Maiello, Benedetti – Morachioli, Esposito, Cheddira

Antrenor: Michele Mignani

Cagliari – Bari LIVE VIDEO (21:30). Turul finalei play-off-ului de promovare în Serie A e exclusiv în AntenaPLAY

În sferturile de finală, Cagliari a învins-o cu 2-1 pe Venezia, echipa care a încheiat pe locul 8 sezonul din Serie B.

De partea cealaltă, Bari, ocupanta locului 3 în timpul sezonului de Serie B, a obţinut calificarea după o dublă în semifinale cu Sudtirol. În partida tur, Sudtirol a câştigat duelul de pe teren propriu cu 1-0, în timp ce Bari a câştigat cu acelaşi scor meciul retur.

Calificarea a fost obţinută de cei de la Bari, chiar dacă cele două se aflau la egalitate la general, deoarece formaţia pregătită de Michele Mignani s-a clasat mai bine în timpul sezonului din Serie B.

Bari s-a impus în partida de pe Unipol Domus în timpul sezonului

Primul duel din acest sezon dintre cele două echipe a avut loc pe data de 17 septembrie, pe terenul celor de la Cagliari, acolo unde se va disputa şi partida tur din această seară. Atunci, Bari a câştigat cu 1-0 meciul de pe Unipol Domus, graţie golului marcat de marocanul Waalid Cheddira în minutul 77.

În partida retur, de pe terenul lui Bari, de la jumătatea lunii februarie, scorul a fost 1-1. Cagliari a deschis scorul în minutul 3 prin Lapadula, dar Bari a restabilit egalitatea în minutul 90+6 prin Antenucci, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Cagliari caută să revină în Serie A după doar un sezon petrecut în Serie B, în timp ce Bari caută revenirea în Serie A pentru prima oară din 2011.

Despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților canale LIVE pentru competitii sportive, canale live exclusive si canale live pentru posturile TV ale Antenei TV Group, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

Italienii dau de pământ cu George Puşcaş după ultimele evoluţii ale atacantului lui Bari: „Până acum a fost dezamăgitor”
George Puşcaş, ratări URIAŞE în Bari - Sampdoria 0-1
AntenaPLAY • 16 mart., 19:38
George Puşcaş, ratări URIAŞE în Bari – Sampdoria 0-1! Meci nebun pentru atacantul român. Şut în transversală şi penalty scos!
Como - Pisa Bari - Sampdoria LIVE VIDEO
AntenaPLAY • 16 mart., 18:46
Bari – Sampdoria 0-1, în AntenaPLAY! George Puşcaş a ratat din toate poziţiile. Marius Marin, gafă uluitoare în Como – Pisa 3-1
Șefii FRF nu mai au răbdare și l-au chemat de urgenţă la negocieri pe selecţionerul Edi Iordănescu. Anunţul lui Mihai Stoichiţă
Echipa naţională • 15 mart., 21:18
Edi Iordănescu a fost „dat de gol”! Al doilea jucător convocat oficial pentru amicalele României din această lună
Venezia - Bari 3-1
AntenaPLAY • 10 mart., 19:11
Venezia – Bari 3-1 a fost în AntenaPLAY. Gol marcat de George Pușcaș. A fost spectacol total în Serie B