Spania a beneficiat de al treilea autogol la Euro 2020! + Cum s-a filmat Sergio Ramos la sfertul de finală cu Elveţia

Mihai Ispas Publicat: 2 iulie 2021, 19:59

Elveţia - Spania, în sferturile de finală de la Euro 2020

• Elveţia – Spania se joacă la Sankt Petersburg
  • Sergio Ramos, suporter din faţa televizorului

Sergio Ramos a vrut să le transmită un mesaj colegilor săi. „Haideţi!”, a strigat fundaşul în vârstă de 35 de ani.

Cum s-a filmat Sergio Ramos înainte de Elveţia – Spania

Pe televizorul din spatele său se văd imagini cu jucătorii Spaniei în timpul imnului. „Sergio Ramos trăieşte fiecare moment al meciului de acasă”, scrie Goal.com.

Ramos are 180 de meciuri şi 23 de goluri pentru „Furia Roja”, la care a debutat în 2005. El a fost lăsat însă acasă de Luis Enrique. Selecţionerul i-a explicat că a avut prea multe probleme fizice de-a lungul sezonului.

În timpul Euro 2020, Ramos şi-a filmat antrenamentele intens pentru a demonstra că este în formă. El urmează să semneze zilele următoare cu PSG, liber de contract, după ce s-a despărţit de Real Madrid. Şi pentru galatici juca tot din 2005.

View this post on Instagram

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos)

Spania a beneficiat de 3 autogoluri la Euro 2020

Ramos a avut imediat motive de bucurie pentru Spania în meciul cu Elveţia. Ibericii au trecut în avantaj încă din minutul 8. Zakaria a deviat în propria poartă şutul lui Jordi Alba.

Este al treilea autogol de care beneficiază Spania la actualul turneu final, după cele două din meciul cu Slovacia.

Ibericii au marcat 12 goluri până acum la Euro 2020. Un sfert din ele au fost cadouri de la adversari.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

13:20 LIVE VIDEOElizabeta Samara – Sabine Winter este ACUM LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Adina Diaconu a pierdut partida cu Manika Batra 12:30 Famalicao – Sporting Lisabona LIVE VIDEO, 22:15, live în AntenaPLAY. „Leii” pot face un pas uriaş către titlu în Liga Portugal 12:15 „Un conducător serios nu face aşa ceva!” Dumitru Dragomir, avertisment pentru Dan Şucu. Ce îi cere să facă cu Cristiano Bergodi 11:17 Câţi bani cere Cristiano Bergodi pentru a pleca de la Rapid. Dan Şucu şi Victor Angelescu l-au băgat în şedinţă de urgenţă! 11:14 Mihai Stoica a anunţat că Gigi Becali a renunţat la transferul unui star din Liga 1: „N-are niciun sens să insistăm!” 10:52 SUA atacă medalia de aur la Jocurile Olimpice cu un nou „Dream Team”: LeBron James, Stephen Curry şi Kevin Durant, în echipă 10:42 FotoCole Palmer, „poker” şi trei recorduri spulberate pentru Chelsea! Imagini ruşinoase cu londonezii care se „bat” pentru minge 10:25 „E peste Coman, e de nivelul lui Drăguşin!” Dumitru Dragomir a dat verdictul despre cel mai valoros jucător din Liga 1 10:13 Al Ain – Al Hilal va fi LIVE VIDEO în AntenaPLAY, de la ora 19:00. Se anunţă show total în Liga Campionilor Asiei 10:00 Cum va arăta echipa de Champions League a FCSB-ului! Gigi Becali transferă cinci jucători după câştigarea titlului Vezi toate știrile
Adversarele României de la turneul final Billie Jean King Cup
Tenis • 14 apr., 8:53
FOTO
Adversarele României de la turneul final Billie Jean King Cup! Cu cine vor lupta tricolorele pentru supremaţie
Luis Rubiales a fost arestat! Fostul preşedinte al Federaţiei Spaniole de Fotbal a fost ridicat de pe aeroport
Fotbal extern • 3 apr., 14:57
Sergio Ramos a marcat pentru Sevilla chiar de ziua sa
La Liga • 30 mart., 18:28
Sergio Ramos a marcat pentru Sevilla chiar de ziua sa! Veteranul a obținut 3 puncte importante de la meciul cu Getafe
Luis Rubiales riscă să ajungă la închisoare! Ce pedeapsă cer procurorii, după ce a sărutat-o pe Jenni Hermoso
Fotbal • 27 mart., 18:20
FOTO
Spania - Columbia 0-1
AntenaPLAY • 23 mart., 0:52
Spania – Columbia 0-1! Victorie pentru sud-americani, înaintea duelului de la Madrid cu România (marţi, 21:30, Antena 1)