Echipajul masculin de 4 rame al României a câştigat, duminică, medalia de argint la Cupa Mondială de la Lucerna.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
Ciprian Tudosă, Andrei Vatamaniuc, Leontin Nuţescu şi Cosmin Iulian Pleşescu au urcat pe a doua treaptă a podiumului după o cursă excelentă, încheiată cu timpul de 6:00.78, aducând României o nouă medalie internaţională.
Aurul a fost câştigat de echipajul din Marea Britanie, în timp ce Franţa şi-a adjudecat medalia de bronz.
Comentarii
Reclamă
Recomandări
Citește și:
- Reacţia lui Cătălin Chirilă după ce a ratat dramatic medalia la Mondiale: “Sunt bucuros”
- Cătălin Chirilă, locul 4 în proba de canoe simplu 1000m, la Campionatele Mondiale de la Milano
- Cătălin Chirilă s-a calificat în finala probei de canoe simplu 1000 de metri, la Campionatele Mondiale
- Cătălin Chirilă a ratat calificarea în finala de 500 de metri de la Campionatelor Mondiale de kaiac-canoe
- Cătălin Chirilă, o nouă medalie la Campionatele Europene de kaiac-canoe. Bronz pentru sportivul român


































