Închide meniul
Video

Concurs de gătit la naționalele de fotbal! Edi Iordănescu: “Fac nişte ouă senzaţionale!”. Reţeta preferată a Teodorei Meluţă

Antena Sport Publicat: 18 octombrie 2022, 21:46

Comentarii

Edi Iordănescu şi Teodora Meluţă / Antena Sport

E concurs de gătit la naționalele de fotbal. Adrian Rus, Tudor Băluţă şi Teodora Meluţă se întrec în reţete apetisante, gustoase şi sănătoase.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorii lui Edi Iordănescu fac schimb de reţete pe cât de gustoase, pe atât de sănătoase.

Concurs de gătit la naționalele de fotbal

“Am început să îmi fac un bol cu granola, unt de arahide şi banană. Îmi place foarte mult”, a transmis Tudor Băluţă.

Selecţionerul Edi Iordănescu e as în bucătărie… la gătit ouă. “Fac niște ouă senzaționale!”, a transmis acesta.

“Piept de pui cu puțină salată și niște paste”, a spus şi Adrian Rus.

Reclamă
Reclamă

Și fetele din naţionala de fotbal se mândresc cu reușitele din bucătărie.

“Fac vită cu sparanghel! Acum o preparam, am pus rozmarin și puțină sare. Îl fierb, apoi îl trag la tigaie cu usturoi, îl condimentez și zeamă de lămâie!”, se mândreşte Teodora Meluţă.

“Un piept de pui și o salată cu ceva orez. Spanac, morcovi, castraveţi și paște!”, a spus şi Maria Ficzay

Reclamă

Dă muzica mai tare! Un jucător de la FCSB şi-a făcut play-listul pentru calificarea naţionalei la EURO

Dă muzica mai tare! Puştii României si-au făcut play-listul pentru calificarea naţionalei la EURO! Fetele din naţionala de fotbal vor avea un bucătar special dacă vor avea parte şi ele de calificări.

Puştii care visează să ajungă cu naţionala mare la EURO şi mondiale şi-au pregătit deja bucuriile la calificări.

„Voi lua o boxa şi merg cu băietii la muzică şi ne bucurăm„, a spus Ianis Stoica.

Edi Iordănescu vrea să scoată fanii naţionalei în stradă, ca pe vremea Generaţiei de Aur”, antrenată de tatăl lui, „generalul” Iordănescu.

„Fanii reprezintă totul. Ştiu ce înseamnă să joci şi fără suporteri, parcă nimic nu mai are niciun farmec„, a spus Edi Iordănescu.

Selecţionerul fetelor, Dulca, va fi Chef în bucătărie, dacă Meluţă şi Olar vor califica nationala la un turneu final.

„M-aş documenta, aş face un curs de bucătar şi le gătesc. Dacă aş ştii că ne-am califica, aş şi începe„, a spus Cristi Dulca, selecţionerul naţionalei de fotbal.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:21 14 sept.
Mihai Teja rămâne cu picioarele pe pământ după remiza cu CFR Cluj: „Ne mișcăm ca broasca țestoasă”
0:01 14 sept.
Andrea Mandorlini a uimit pe toată lumea, după ce CFR s-a încurcat din nou: “Nu e o tragedie”
23:44
Alin Fică, detalii despre transferul picat la Rapid. A dat cărțile pe față după 1-1 cu Metaloglobus
23:29
Metaloglobus – CFR Cluj 1-1. Continuă criza pentru ardeleni! Toate golurile marcate din penalty
23:13
Vladislav Blănuță, tratament “rece” din partea propriilor colegi după debutul la Dinamo Kiev: “Nu e prea bine”
22:36
Bayern Munchen n-a avut milă în meciul cu Hamburg. Bavarezii au făcut “manita”
1 Cristi Chivu şi Igor Tudor, direct în cărţile de istorie! Nu s-a mai întâmplat asta de 51 de ani în Juventus – Inter 2 Nota primită de Cristi Chivu, după Juventus – Inter 4-3. Italienii au dat verdictul 3 România şi-a aflat posibilele adversare din Nations League! “Tricolorii” sunt în urna a treia 4 FotoInterdicţia care l-a adus pe Valentin Ceauşescu la Steaua: “Nu ajungea să câştige Cupa Campionilor” 5 FotoAccidentare horror a fostului dinamovist Josue Homawoo în secunda 8: “Nu am mai văzut niciodată aşa ceva” 6 Ianis Hagi a debutat la Alanyaspor. A adunat primele minute împotriva echipei lui Marius Ștefănescu
Citește și