Captură AntenaSport
Massimo Pedrazzini l-a ajutat pe Edi Iordănescu la EURO să studieze adversarii din grupă. Italianul are o nouă misiune acum. Să le ducă şi pe fete în premieră la un Campionat European.
“Generatia de suflet” a României l-a încântat pe Massimo Pedrazzini la Europeanul din Germania. “Băieţii sunt deosebiţi, au fost concentraţi la obiectiv, atmosfera a fost extraordinară“, a spus Massimo Pedrazzini.
Selectionerul naţionalei feminine, Pedrazzini, se inspiră de la Stanciu şi Ianis Hagi în drumul spre primul European al fetelor din istorie. “Un exemplu extraordinar, care trebuie urmărit, din punct de vedere al dăruirii, al concentrării, atitudine, dăruire”, a mai spus Pedrazzini.
Şi fetele au nevoie de energia fanilor în bătăliile decisive pentru EURO, din play-off. “Ne face si nouă plăcere să jucam pe un stadion plin. Am arătat că putem să ne batem cu oricine“, a mai spus Pedrazzini.
- Tricolorele l-au impresionat pe selecţionerul Massimo Pedrazzini după victoria cu Moldova
- Naţionala de fotbal feminin speră şi ea să se califice la Campionatul Mondial, ca şi cea a băieţilor
- Fetele de la naţională nu au avut liber de 1 martie! Ele se antrenează pentru meciurile de calificare la Campionatul Mondial
- Federația a prelungit până în 2030 parteneriatul cu principalul sponsor al celor 20 de naționale
- Miodrag Belodedici şi mascota Ronny speră să vadă România la Mondial: “Ne e poftă tuturor de o calificare”
































