Captură AntenaSport
Mascota RONNY si o armată de puşti le-au dat energie lui Stanciu şi Ianis Hagi la plecarea în Germania. Copiii i-au făcut şi echipa selecţionerului Iordănescu.
Mascota Ronny şi copiii plini de energie i-au aşteptat în paşi de dans pe fotbaliştii naţionalei.
O armată de puşti le-a dat energie lui Stanciu şi Ianis Hagi la plecarea în Germania
„Să facem poză cu jucătorii, să ne dea autografe şi să-i cunoaştem mai bine”, au spus cei mai mici fani ai naţionalei României. Pustii s-au înghesuit la poze şi autografe cu fotbaliştii României. Şi i-au dat sfaturi lui Iordănescu, cu cine să joace în primul meci la EURO.
„n.r. – Cine e jucatorul vostru preferat? Nicolae Stanciu, Ianis Hagi„, au spus în cor. „Drăguşin în apărare, Moldovan portar, la mijloc mie îmi place Olaru, iar în atac Florinel Coman cu Drăguş„, a fost echipa făcută de copii.
O fetiţă a venit special pentru Ianis Hagi. „Aştept să vină jucătorii să-mi semneze cartonaşul cu Ianis Hagi„, a spus fetiţa.
- Mascota Ronny va avea treabă la vară, când fanii României vor ridica „Zidul Galben” la EURO U19
- Mascota Ronny i-a aşteptat pe fani la magazinul oficial al naţionalei
- Naţionala de fotbal feminin a României se bucură de dragostea fanilor din toată ţara. Mascota Ronny a întreţinut atmosfera
- 30 de copii cu autism s-au distrat cu mascota Ronny la repriza de joacă: „Sportul e foarte important pentru ei”
- Naţionala feminină cere suportul fanilor înainte de meciul cu Irlanda de Nord din Nations League: „Am arătat mult mai bine cu ei alături”