Edi Iordănescu şi jucătorii naţionalei sar în ajutorul juniorilor / Antena Sport
Edi Iordănescu şi jucătorii naţionalei strâng puncte şi pentru viitorul fotbalului, nu doar pentru calificarea la EURO. Împreună cu ei, fanii pot aduna şi ei puncte preţioase, care se vor transforma în echipamente de fotbal pentru juniori.
Până pe 14 noiembrie, toţi românii pot ajuta la strângerea punctelor, pentru ca şcolile de fotbal să se bucure de echipamente noi.
“(Reporter: Dumneavoastră cui i-aţi dona?) Bineînţeles că copiilor, celor care iubesc sportul în general“, a spus Edi Iordănescu.
“Pentru copiii mai săraci şi care chiar au nevoie“, a reacţionat şi Daniel Birligea.
“Eu aş dona şcolii generale de la Câmpea, şcoala unde am învăţat eu carte“, a declarat Nicuşor Bancu.
România lui Pancu n-a luat niciun punct în Albania. Dar jucătorii de la tineret vor să adune puncte pentru juniori.
“Aş dona un echipament de fotbal şcolii unde am început, FC Juniorul. Cred că copiii de acolo s-ar bucura de acest echipament“, a anunţat Cătălin Cîrjan.
- Toată energia pentru România
- Edi Iordănescu şi jucătorii naţionalei sar în ajutorul juniorilor
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Federația a prelungit până în 2030 parteneriatul cu principalul sponsor al celor 20 de naționale
- Miodrag Belodedici şi mascota Ronny speră să vadă România la Mondial: “Ne e poftă tuturor de o calificare”
- Tricolorii U19 visează la calificări la turneele finale şi cu naţionala mare
- Radu Drăguşin arde de nerăbdare să îmbrace din nou tricoul României şi să mai cânte imnul împreună cu fanii
- Radu Drăguşin, primul jucător din Generaţia de suflet care a venit să vadă muralul realizat pentru European

































