Închide meniul

Simona Halep are emoţii în privinţa participării la Roland Garros: „Francezii sunt naţionalişti”. Mesajul transmis de româncă

Alex Masgras Publicat: 11 aprilie 2024, 22:10

Simona Halep are emoţii în privinţa participării la Roland Garros: „Francezii sunt naţionalişti. Mesajul transmis de româncă

Simona Halep, după ce a câştigat Roland Garros 2018 / Profimedia

Simona Halep are emoţii în privinţa participării la Roland Garros. Campioană în 2018 şi finalistă în 2014 şi 2017, Simona Halep are nevoie de wild card în acest an pentru a participa pe zgura pariziană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep a revenit în circuit, la Miami, iar acum se pregăteşte pentru sezonul de zgură, sezon care va culmina cu al doilea turneu de Grand Slam al anului, Roland Garros.

Simona Halep are emoţii în privinţa participării la Roland Garros: „Francezii sunt naţionalişti”. Mesajul transmis de româncă

Fostul număr 1 WTA speră să primească un wildcard din partea organizatorilor francezi, chiar dacă aceştia obişnuiesc să acorde multe invitaţii jucătoarelor din hexagon.

Halep a avut un mesaj clar pentru francezi şi speră să ajungă la finalul lunii mai pe zgura pariziană:

„Sper și îmi doresc să primesc wildcard, dar francezii sunt naționaliști și dau wildcardurile franțuzoaicelor. Eu îmi doresc tare mult să joc la Roland Garros, dar mingea este la ei”, a declarat Simona Halep, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep, dată pe spate de Carlos Martinez, noul ei antrenor: „Mă ajută să mă redescopăr”. Ce calităţi are spaniolul

După o săptămână intensă de antrenamente alături de spaniol, Simona Halep a vorbit despre antrenorul recomandat chiar de Darren Cahill. Românca este încântată de noua colaborare şi a vorbit despre lucrurile care au impresionat-o la spaniolul de 49 de ani:

„Avem o săptămână de când lucrăm împreună, a fost una intensă. Am muncit destul de mult, poate mai mult decât mă aşteptam. Are un stil pe placul meu. E energic, mă corectează, îmi spune adevărul când nu dau bine. E bine să te încurajeze, dar trebuie să îţi spună şi realitatea. Îmi spune ce trebuie să îmbunătăţesc, dar o face într-un mod pozitiv. Este o persoană care mă ajută să mă redescopăr. Nu este uşor din punct de vedere emoţional, dar sunt pregătită şi mă bucur să lucrez cu el.

Acum se formează încrederea, redescopăr ritmul meciurilor, antrenamentelor grele. M-am antrenat şi în pauză, dar nu ai aceeaşi motivaţie. Îmi place, îl respect, îl admir şi cred că, dacă prima săptămână a mers bine, lucrurile vor merge bine şi în continuare. Vom face o analiză după Roland Garros”, a declarat Simona Halep, la digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Louis Munteanu la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:33 22 mai

FotoRadu Drăguşin, cu steagul României, la decernarea trofeului UEFA Europa League!

0:14 22 mai

FotoBucuria lui Radu Drăgușin, după ce Tottenham a câștigat finala Europa League! Cum a fost surprins pe teren

23:57

Radu Drăgușin și-a trecut în palmares trofeul Europa League după ce Tottenham a câștigat finala!

23:55

FotoTottenham a câştigat Europa League 2025! Radu Drăguşin, primul trofeu cu echipa lui Ange Postecoglou!

23:42

Haos pe străzile din Bilbao înaintea începerii finalei Europa League! Fanii englezi s-au luat la bătaie

23:11

VideoGrand Prix, ediţia a 15-a: Antal Putinică şi Cătălin Ghigea au analizat MP al Regiunii Emilia-Romagna

1 Programul şi rezultatele meciurilor de la Campionatul Mondial de hochei (9 – 25 mai, AntenaPLAY) 2 Reprezentanţii lui Ianis Hagi, după despărţirea de Rangers: „Am negociat”. Anunţ despre viitorul românului 3 Marius Șumudică a dat cărţile pe faţă! Mesaj pentru Dan Şucu după plecare. Nu l-a uitat pe Daniel Pancu 4 Darius Olaru nu s-a mai ascuns! Ce i-a transmis lui Juri Cisotti. Italianul i-a luat locul la FCSB 5 Noua vedetă a lui Mirel Rădoi rupe tăcerea! Mesaj clar după ce a semnat cu Universitatea Craiova 6 Răsturnare de situație în cazul lui Horațiu Moldovan! Românul nu rămâne la Sassuolo
Citește și