Novak Martinovic e fanul lui Edi Iordănescu: “Este foarte fain ca antrenor!” Jucătorul din naţionala României care l-a cucerit! Hai, România! În fiecare zi

Valentin Pîrcălabu Publicat: 1 iunie 2022, 20:46

Comentarii
Novak Martinovic e fanul lui Edi Iordănescu: Este foarte fain ca antrenor! Jucătorul din naţionala României care l-a cucerit! Hai, România! În fiecare zi

Captură Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Novak Martinovic e fanul lui Edi Iordănescu în drumul spre Euro – Nations League. Sârbul l-a avut antrenor pe actualul selecţioner al României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Când Novak Martinovic juca pentru FCSB, selecţionerul Edi Iordănescu era secundul lui Ilie Stan.

Novak Martinovic e fanul lui Edi Iordănescu

Edi e foarte fain ca antrenor. A avut şi dorinţă şi răbdare. Pentru mine, cel mai bun fundaş, am zis de câteva ori, a fost Chiricheş“, a spus Novak Martinovic.

Novak Martinovic s-a născut la Belgrad, dar toată familia lui e din Muntenegru, prima adversara a lui Edi Iordănescu în drumul spre EURO 2024. Pe 7 iunie, e Bosnia – România, la Antena 1, de la 21.45.
Sunt de acelaşi nivel” – a răspuns Novak Martinovic când a fost întrebat despre Muntenegru şi Bosnia.

Novak Martinovic e patron de restaurant la Belgrad, dar visează să se facă antrenor. “Am luat şi din Cârtu, am luat şi Olaroiu, am luat si de la Edi“, a mai spus Martinovic.

Reclamă
Reclamă

Hai, România! În fiecare zi. Ce meciuri transmite Antena 1 din luna iunie

Antena 1 a cumpărat drepturile pentru meciurile echipei naţionale de fotbal a României pentru următorii 6 ani. Primele partide sunt programate în luna iunie, când echipa antrenată de Edi Iordănescu dispută partidele din Nations League, într-o grupă cu Bosnia, Finlanda şi Muntenegru.

Două meciuri în luna iunie şi unul în luna septembrie din grupa 3 a Ligii B UEFA Nations League sunt programate pe Antena 1, duelurile de foc cu Bosnia în deplasare şi întâlnirea tur-retur cu Finlanda.

Programul partidelor transmise de Antena 1

7 iunie 2022, 21:45: Bosnia și Herțegovina – ROMÂNIA
11 iunie 2022, 21:45: ROMÂNIA – Finlanda
23 septembrie 2022, 21:45: Finlanda – ROMÂNIA

Reclamă

Cele mai tari meciuri ale naționalei României vor fi în direct pe Antena 1. Edi Iordănescu are ca obiectiv clasarea pe unul dintre primele două locuri în grupă și calificarea selecționatei noastre la EURO 2024.

Adrian Mutu, specialistul Antenei 1 la meciurile României! Hai, România!

Adrian Mutu va fi specialistul Antenei 1 la meciurile României transmise în următorii 6 ani din preliminariile Euro, Cupei Mondiale și UEFA Nations League. Meciurile cu Bosnia şi Finlanda vor fi transmise de Antena 1, pe 7 iunie, respectiv 11 iunie, de la 21.45.

Adrian Mutu va face pereche cu prezentatorul Antena Sport, Dan Pavel în emisiunile “Hai, Romania! În fiecare zi!” difuzate înainte și după partidele naționalei. Primele două apariții vor fi la cele două meciuri transmise de Antena 1 în luna iunie – marți 7 iunie, ora 21.45, Bosnia – România și sâmbătă 11 iunie, ora 21.45, România – Finlanda, meci eveniment care marchează 100 de ani de la primul joc al României, pe 8 iunie 1922, 2-1 la Belgrad.

Adrian Mutu este, alături de Gheorghe Hagi, cel mai bun marcator din istoria naționalei cu 35 de reușite, creator de spectacol la Chelsea, Inter, Juventus sau Fiorentina, iar la începutul anului a fost foarte aproape să devină selecționerul României.

E foarte greu de exprimat în cuvinte, dar a îmbrăca tricoul echipei naționale a fost cea mai mare onoare și o mare responsabilitate să am posibilitatea de a reprezenta toți românii prin acest sport foarte frumos. Sper că am facut-o cu cinste, sper că v-ați bucurat! Vă mulțumesc că ați fost alături de mine la fiecare meci și sper să fiți în continuare alături de echipa națională„, a declarat Adrian Mutu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:41

Ce mesaj a putut să transmită Kylian Mbappe, în timpul El Clasico. Barcelona o conducea deja cu 2-0 pe Real Madrid

23:40

Vinicius nu a mai suportat! Aroganţa brazilianului, după contrele cu fanii Barcelonei în El Clasico

22:59

I-au oprit conferința lui Arda Turdan! Ce au făcut jucătorii lui Șahtior după câștigarea titlului

22:51

„Mi-e din ce în ce mai bine”. Reacția lui George Pușcaș, după primul gol marcat la Dinamo. Cui i-a mulțumit

22:51

Performanţa rară realizată de Marcus Rashford în El Clasico! Nimeni nu a mai reuşit asta de la Lionel Messi

22:28

Răzvan Marin a câștigat titlul cu AEK în Grecia. Sărbătoare la Atena, după meciul dramatic cu Panathinaikos

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 Iuliu Mureşan a anunţat o revenire uriaşă la CFR Cluj! “M-a sunat aseară, să avem o discuţie” 5 Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu 6 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești
Citește și