Închide meniul
VIDEO

Un fan a intrat pe teren la Portugalia – Bosnia şi s-a dus „glonţ” la Cristiano Ronaldo. Imagini fabuloase!

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 iunie 2023, 23:47

Reclamă
Un fan a intrat pe teren la Portugalia – Bosnia şi s-a dus „glonţ la Cristiano Ronaldo. Imagini fabuloase!

Cristiano Ronaldo, alături de suporterul care a intrat pe teren / Colaj Profimediaimages

Un fan a intrat pe teren la meciul Portugalia – Bosnia, din grupa J a preliminariilor EURO 2024. Acesta s-a dus „glonţ” la Cristiano Ronaldo şi au urmat momente incredibile pe stadionul Da Luz din Lisabona.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciul a fost întrerupt în repriza secundă, la scorul de 1-0 pentru selecţionata lui Roberto Martinez. Momentul nu a putut fi urmărit la televizunile care au transmis partida. Totuşi, imaginile filmate de suporteri s-au viralizat imediat pe reţelele sociale.

Un fan a intrat pe teren la Portugalia – Bosnia şi s-a dus „glonţ” la Cristiano Ronaldo

Bărbatul care a driblat vigilenţa stewarzilor a intrat pe gazon cu un steag al Portugaliei. S-a dus direct la starul naţionalei, Cristiano Ronaldo. Fanul l-a îmbrăţişat pe golgheterul all-time al primei reprezentative şi a părut apoi că îi sărută picioarele. Mai mult, l-a ridicat în aer pe Cristiano, care a zâmbit.

Suporterul nu s-a oprit şi chiar l-a imitat pe idolul său. A sărbătorit în modul în care o face CR7 după ce marchează. „SIUUU” s-a auzit din tribună. Tot stadionul a aplaudat la scenă deschisă! Fanul a fost urmărit apoi de forţele de ordine şi a părăsit terenul abia după ce a mai imitat o dată bucuria lui Ronaldo. Momentul a fost savurat de zecile de mii de oameni prezenţi la meci.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo a fost titular în Portugalia – Bosnia şi Herţegovina. Nu a reuşit să marcheze. Bernardo Silva a deschis scorul din pasa lui Bruno Fernandes, în minutul 44. Bruno Fernandes a reuşit o „dublă” după pauză, în minutele 77 şi 90+3.

După primele trei etape din Grupa J, Portugalia are maximum de puncte. Slovacia este pe locul 2, cu 7 puncte. Pentru lusitani urmează confruntarea cu Islanda, cea în care Cristiano poate atinge o bornă extraordinară, 200 de meciuri la echipa naţională!

Rezultatele înregistrate, sâmbătă, în calificările pentru Euro 2024:

Reclamă

Grupa A: Norvegia – Scoţia 1-2 (Haaland 61 penalti / Dykes 87, McLean 89);

Grupa A: Cipru – Georgia 1-2 (Pittas 40 penalti / Mikautadze 31, Davitashvili 84);

Grupa E: Albania – Moldova 2-0 (Asani 52, Bajrami 76);

Grupa E: Insulele Feroe – Cehia 0-3 (Krejci II 15, Cerny 44, 75);

Grupa F: Belgia – Austria 1-1 (Lukaku 61 / Mangala 22 autogol);

Grupa F: Azerbaidjan – Estonia 1-1 (Krivotsyuk 62 / Sappinen 27);

Grupa G: Muntenegru – Ungaria 0-0;

Grupa G: Lituania – Bulgaria 1-1 (Girdvainis 15 / Petkov 27);

Grupa J: Luxemburg – Liechtenstein 2-0 (Sinani 59, Rodrigues 89).

Grupa J: Portugalia – Bosnia 3-0 (Bernardo Silva 44, Bruno Fernandes 77, 90+3);

Grupa J: Islanda – Slovacia 1-2 (Finnbogasson 41 penalti / Kucka 27, Suslov 70).

Cristiano Ronaldo nu a prins „Echipa Ideală” a sezonului în Arabia Saudită

Cristiano Ronaldo a marcat 14 goluri în cele 16 meciuri jucate în acest sezon pentru Al-Nassr. Portughezul a dat şi două pase decisive. Chiar şi aşa, nu a fost inclus in cel mai bun 11.

Ronaldo a marcat 19 goluri şi a dat 2 assist-uri în acest sezon pentru Al-Hilal, din 27 de meciuri disputate.

Doi colegi ai lui CR7 de la Al-Nassr, Gishalin Konan și Luiz Gustavo, au fost incluşi în 11-le ideal al sezonului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:28

Octavian Popescu, taxat după revenirea pe teren la FCSB: „Acum nu mai joacă nici la UTA”

11:18

Neymar s-a accidentat din nou la Santos. A părăsit terenul în lacrimi

10:46

Echipa favorită să câştige Champions League, după stabilirea semifinalelor. Surpriza uriaşă anunţată de un supercomputer

10:30

„O minciună”. Mihai Stoica, o nouă replică acidă pentru Marius Şumudică. Ce i-a transmis antrenorului de la Rapid

10:09

„Mă doare sufletul”. Reacţie tulburătoare după moartea lui Aaron Boupendza. Calvarul prin care trecea fotbalistul

9:50

VIDEODani Carvajal şi Bukayo Saka, aproape de bătaie în Real Madrid – Arsenal. Ce nu s-a văzut la TV

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului
Citește și