Închide meniul

Veste importantă pentru Dinamo. Titularul lui Kopic, convocat de urgenţă la naţională

Publicat: 12 octombrie 2025, 16:58

Comentarii
Veste importantă pentru Dinamo. Titularul lui Kopic, convocat de urgenţă la naţională

Jucătorii lui Dinamo, la finalul unui meci/ Profimedia

Dinamo a primit o veste importantă în pauza datorată meciurilor echipelor naţionale. Titularul din apărarea lui Zeljko Kopic, Nikita Stoinov, a fost convocat de urgenţă la naţionala Israelului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nikita Stoinov, în vârstă de 20 de ani, a fost chemat la naţională pentru partida cu Italia, din preliminariile World Cup 2026. Meciul se va juca marţi, de la 21:45, la Udine.

Veste importantă pentru Dinamo. Nikita Stoinov, convocat de urgenţă la naţională

Selecţionerul Ran Ben-Shimon a decis să-l convoace pe Nikita Stoinov după ce fundaşul Idan Nehmias s-a accidentat, notează presa din Israel. Acesta a s-a “rupt” după eşecul cu Norvegia, scor 0-5, din preliminariile World Cup 2026.

Stopperul de 20 de ani al lui Dinamo şi-ar putea face debutul la naţionala mare, după ce a bifat prezenţe la toate naţionalele de tineret ale Israelului.

Nikita Stoinov a fost transferat în vară de Dinamo, “câinii” plătind suma de 450.000 de euro în schimbul lui. Tânărul fundaş a avut evoluţii solide sub comanda lui Zeljko Kopic şi s-a impus rapid în primul 11 al formaţiei din Ştefan cel Mare.

Reclamă
Reclamă

Stoinov este cotat de site-urile de specialitate la suma de 550.000 de euro şi a bifat, în total, nouă meciuri la Dinamo. Fundaşul central a fost convocat la naţionala de tineret a Israelului în această lună, fiind titular în duelul cu Slovenia U21, din urmă cu câteva zile, încheiat cu scorul de 1-1, în preliminariile EURO 2027.

După şase meciuri disputate, Israel ocupă locul trei în Grupa I, cu nouă puncte. Naţionala lui Ran Ben-Shimon se clasează după liderul Norvegia, care are maximum de puncte, şi după Italia, care are 12 puncte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 7 mart.
Athletic Bilbao – Barcelona 0-1. Lamine Yamal a adus victoria uriașă pentru catalani
23:35 7 mart.
“El va fi în staff!” Anunţul lui Gigi Becali despre venirea lui Adi Iilie
23:31 7 mart.
VIDEOCursa Marelui Premiu al Australiei LIVE VIDEO (6:00). George Russell va pleca din pole position
23:19 7 mart.
Tănase, despre plecarea lui Charalambous: “Antrenorii plătesc când nu sunt rezultate!” Ce spune despre atacul lui Becali
23:07 7 mart.
Mirel Rădoi, prima variantă pentru FCSB. Gigi Becali l-a sunat deja: “Acum că nu mai am antrenori, pot să discut cu el”
22:55 7 mart.
Marius Șumudică, eșec devastator în Arabia Saudită! Umilit în fața propriilor suporteri
1 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 2 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….” 3 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 4 Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial 5 VIDEO“Cazul Ganea” s-a repetat! Un internaţional român a prins de gât arbitrul! Scenele sunt şocante 6 Decizia luată de fanii FCSB-ului, în ziua meciului cu U Cluj: „Așa e normal să fie”
Citește și