România – Iran 39-11. Tricolorele, debut în forţă la Campionatul Mondial din Spania. Victorie fără emoţii a handbalistelor lui Adi Vasile. Din păcate, Oana Borş s-a accidentat grav!

De Antena Sport
Publicat: 3.12.2021, 18:50
Actualizat: 3.12.2021, 20:28

Oana Borş

Oana Borş a suferit o accidentare teribilă în meciul de debut de la CM 2021

Captură Digi Sport

Update: România – Iran 39-11. Final de meci! Tricolorele au început cu dreptul meciul de debut de la Campionatul Mondial din Spania.

Update: România – Iran 35-9. Fetele lui Adi Vasile marchează din toate poziţiile. Au ajuns la borna 35 cu şase minute înainte de final. Tricolorele au şi semnat ratări uriaşe.

Update: România – Iran 24-4. Avantajul tricolorelor s-a mărit la 20 de goluri, în minutul 37.

Update: România – Iran 20-3. Final de primă repriză! România conduce la o diferenţă de 17 goluri după primele 30 de minute.

Update: România – Iran 16-2. Tricolorele continuă să se distanţeze pe tabelă.

Update: România – Iran 13-2.  Oana Borş a marcat, dar s-a accidentat grav la genunchi. A înscris primul gol la echipa naţională, după care a căzut pe parchet. A urlat de durere şi a început să plângă. Medicii au intervenit de urgenţă şi au scos-o pe targă de pe teren!

Update: România – Iran 12-2. Tricolorele şi-au asigurat un avantaj de 10 goluri după primele 16 minute. Portarul adversarelor a reuşit totuşi parade uimitoare!

Update: România – Iran 8-2. Cristina Laslo a înscris al treilea ei gol din tot atâtea aruncări!

Update: România – Iran 6-2. Goluri superbe marcate de Nicoleta Dincă şi Laura Moisă.

Update: România – Iran 4-1. Sportivele antrenate de Adi Vasile domină total confruntarea.

Update: România a început ca din tun meciul. Tricolorele au înscris două goluri încă din primul minut!

Update: A început meciul!

Update: Fetele lui Adi Vasile au intrat pe parchet şi sunt pregătite pentru primul meci de la această ediţie a Campionatului Mondial!

România face parte din Grupa C, acolo unde le mai găsim pe favorita Norvegia şi Kazakhstan.

Adi Vasile visează la sferturile de finală ale Campionatului Mondial. „Nu aș zice că suntem o echipă tânără, ci o echipă cu o vârstă foarte bună pentru sport, pentru că experiența e foarte importantă. Este o echipă care se va bate, care va merge efectiv la luptă, mergem să ne testăm cu adevărat”.

Programul meciurilor României în Grupa C

Campionatul Mondial de handbal feminin 2021. Lotul României

Cum arată grupele la Campionatul Mondial 2021

10:19 Marius Lăcătuş, semnal de alarmă pentru CSA Steaua! Mesaj categoric despre situaţia echipei: „Fanii vor fi alături de FCSB!” 10:02 Marius Şumudică, anunţ despre gafa de proporţii făcută de Ianis Hagi înainte de EURO 2024: „Nu ştiu de cine a fost sfătuit” 9:55 Finală de vis la turneul de la Madrid! Iga Swiatek şi Aryna Sabalenka se vor lupta pentru trofeu 9:43 „Vor dispărea în mediocritate şi Max Verstappen va pleca!” Fratele lui Michael Schumacher anunţă dezastrul la Red Bull 9:36 Afacerea de lux cu care Ionuţ Chirilă a dat lovitura! Cristi Borcea i-a devenit client: „Vând foarte scump!” 9:09 „Ar fi putut juca la Bayern, cu Real Madrid!” Fanii îl cer pe Radu Drăguşin titular, după ce a fost din nou „uitat” pe bancă 8:55 Foto„De ce nu bei apă?” Gabi Tamaş, reacţie savuroasă din numai patru cuvinte! Dezvăluiri despre perioada în care juca în Anglia 8:45 Cum ar putea arăta primul 11 de la FCSB, în Champions League! Numele surpriză propus de la Rapid de Basarab Panduru 8:31 „Anchete în stilul Bulibașa!” Mircea Sandu a auzit acuzațiile lui Mircea Lucescu și a izbucnit nervos: „Perversitatea asta…” 8:18 Florin Talpan, atac furibund la adresa FCSB! Campioana a primit interzis în Ghencea: „Nu are ce să caute acolo!” Vezi toate știrile