liga 2

Gloria Buzău
Fotbal • pe 18.01.2021 la 14:59

Probleme uriaşe în Liga 2. După Turris, o nouă echipă şi-a anunţat retragerea din competiţie! Era neînvinsă de şase meciuri

• Anunţul surprinzător luat de conducerea clubului
  • Este a doua echipă care se retrage din Liga 2
Claudiu Niculescu
Fotbal intern • pe 08.01.2021 la 13:52

OFICIAL | Claudiu Niculescu a semnat cu Concordia Chiajna! Al nouălea club din cariera fostului atacant

• Claudiu Niculescu a antrenat alte 8 echipe în carieră
  • Niculescu a câștigat două trofee, alături de FC Voluntari
Alexandru Ioniță
Fotbal • pe 05.01.2021 la 18:56

Rapid pregătește asaltul pentru Liga 1. S-a oficializat al treilea transfer al iernii. Revenire importantă pentru giuleșteni

• Rapid vrea să revină în Liga 1
  • Giuleștenii se întăresc pentru returul din Liga 2
Anamaria Prodan
Fotbal intern • pe 04.01.2021 la 10:21

Dan Alexa, antrenorul bătut de Anamaria Prodan, acuzat că ar avea relaţii cu interlopi. "Mai ești, mă, smardoi?" Jucătorul care îl face praf

• Dan Alexa e antrenorul lui Poli Timişoara
  • Iulian Mamele a jucat pentru Pandurii şi Concordia
Marius Ioniţă
Fotbal intern • pe 02.01.2021 la 16:54

Fosta iubită a lui Marius Ioniţă se răzbună. Fotbalistul a pariat împotriva propriei echipe, iar ex-logodnica a prezentat dovezile

• Marius Ioniţă (29 de ani), dat de gol de fosta iubită
  • Acesta paria împotriva propriei echipe
Nicolae Grigore în timpul primului meci pe banca Rapidului
Fotbal • pe 06.12.2020 la 16:33

Nicolae Grigore, debut fără greșeală pe banca Rapidului! Giuleștenii au învins cu 2-0 la Timișoara. ”Am venit setați să câștigăm”

• ASU Poli Timișoara - Rapid 0-2
  • Nicolae Grigore, victorie la debutul pe banca giuleștenilor
rapid
Fotbal intern • pe 01.12.2020 la 09:49

Rapid are un nou tehnician! Giuleștenii și-au pus antrenor principal după ce Mihai Iosif a fost depistat pozitiv cu COVID-19

• Cine va fi noul antrenor al celor de la Rapid
  • Ce loc ocupă Rapid în Liga 2
Nicolae Vasile se bucură după gol în meciul cu Farul
Fotbal • pe 15.11.2020 la 16:25

Rapid - Farul 2-1. Le-au ”stins lumina” la Clinceni! Giuleștenii, succes extrem de important sub interimarul Mihai Iosif

• Rapid - Farul 2-1
  • Giuleștenii au întrerupt seria neagră
Jandarmeria română
Fotbal intern • pe 13.11.2020 la 11:24

News Alert | Scandal monstru în fotbalul românesc! Poliţia economică a făcut percheziţii domiciliare. Blaturi în care au fost implicaţi şi cămătari

• Jucătorii Daciei Unirea Brăila, acuzaţi de blat
  • Scandal monstru la Brăila, în 2017
Dan Alexa e antrenorul Timişoarei
Fotbal intern • pe 12.11.2020 la 13:47

Oficial | Dan Alexa este noul antrenor al lui ASU Poli! "Chirurgul" a anunţat deja obiectivul

• Dan Alexa a debutat la Timişoara în cariera de antrenor
  • Alexa a pregătit ultima oară Rapidul
Jucători de la Turris în timpul unui meci de Liga 2 cu Rapid București
Fotbal • pe 11.11.2020 la 17:52

Turris Turnu Măgurele, pe urmele lui U Cluj! Val de infecții COVID-19 la echipa din Liga 2. Anunțul făcut astăzi

• Turris a anunțat 20 de cazuri de COVID-19
  • Echipa s-a despărțit recent de antrenorul Erik Lincar
Marius Şumudică
Fotbal • pe 10.11.2020 la 22:57

"Merită să aibă soarta ălora care alergau pe şine" Şumudică, atac la adresa conducătorilor şi jucătorilor Rapidului. "E dezastru, treziţi-vă!"

• Rapid, pe locul 14 în Liga 2
  • Marius Şumudică a avut o reacţie violentă
Viorel Moldovan este antrenorul Petrolului
Fotbal • pe 06.11.2020 la 19:00

Petrolul - Rapid 2-0. "Primvs Derby", câştigat de "lupii galbeni". Giuleştenii continuă seria dezastruoasă!

Fotbal intern • pe 30.10.2020 la 10:22

Cristi Săpunaru a ajuns la capătul răbdării! Atac fără precedent la conducătorii Rapidului: ”Vina voastră când e?”

• Rapid este departe de a obține promovarea în Liga 1
  • Mesajul dur transmis de Cristi Săpunaru
Probleme mari din cauza Covid-19 la U Cluj
Fotbal • pe 29.10.2020 la 11:29

UPDATE | Haos la U Cluj. "Şepcile roşii", lovite din plin de Covid-19. Cel mai mare focar de infecţie din fotbalul românesc!

• Noi cazuri de infecţie cu coronavirus la U Cluj
  • Situaţia a scăpat de sub control
  • Număr uriaş de persoane testate pozivit
Adrian Iencsi
Fotbal • pe 27.10.2020 la 09:39

Răsturnare de situație în Liga 2! Rapid a anunțat un nou antrenor principal, fără să se despartă oficial de Adrian Iencsi

• Rapid a anunțat un nou antrenor principal
  • Giuleștenii nu au explicat ce se întâmplă cu Adrian Iencsi
MM
Fotbal intern • pe 20.10.2020 la 18:42

Război între Ciprian Marica - Mihai Stoica! ”Încă aștept postarea lui Mihai!” vs. ”Dragă Cipi, înainte de a te fi lansat pe panta abruptă a ironiei... ”

• De la ce a pornit totul
  • Marica, mesaj ironic pentru Miai Stoica
  • Replica nu a întârziat să apară
Jucătorii de la Rapid
Fotbal • pe 10.10.2020 la 22:22

FC U Craiova 1948 - Rapid 5-0. MUICĂĂĂ! Masacru, masacru, masacru! "Leii" lui Mititelu, fără milă pentru Rapid

• FC U Craiova 1948 - Rapid 5-0
  • Oltenii, show cu echipa lui Iencsi
Adrian Iencsi discută cu jucătorii în timpul unui meci
Fotbal • pe 02.10.2020 la 19:54

Rapid - Concordia 4 - 2. Festival de goluri în Liga 2! Giuleștenii au renăscut şi au revenit spectaculos în meciul cu Chiajna

• Rapid - Concordia 4-2
  • Giuleștenii egalează Craiova în fruntea clasamentului din Liga 2
Cătălin Hlistei
Fotbal intern • pe 27.09.2020 la 19:27

News Alert | Cătălin Hlistei, depistat dopat! Merge luni la ANAD pentru a da declaraţii

• Cătălin Hlistei e cotat la 350.000 de euro
  • Atacantul a marcat 5 goluri în acest sezon
Fotbal intern • pe 26.09.2020 la 15:00

S-au crezut la Supercupa Europei! Zeci de fani în tribune, la ACS Comuna Recea - Rapid 2-1. Portarul gazdelor a ratat un penalty

• ACS Comuna Recea - Rapid 2-1
  • Prima înfrângere a rapidiştilor în acest sezon
Costel Enache
Fotbal intern • pe 22.09.2020 la 21:13

U Cluj - Unirea Slobozia 3-1. Prima victorie a ardelenilor cu Costel Enache pe bancă. Cum arată clasamentul din Liga 2

• U Cluj a primit gol în primul sfert de oră
  • Gafe uriaşe în defensiva oaspeţilor
  • Costel Enache a avut debutul dorit la U Cluj
Petrolul
Fotbal intern • pe 21.09.2020 la 19:52

Csikszereda - Petrolul 1-2. "Lupii galbeni", salvaţi de golurile lui Vajushi. Două eliminări în decurs de nici două minute!

• Petrolul, o nouă victorie în Liga 2
  • Armando Vajushi, "dublă" de senzaţie
Erik Lincar
Fotbal • pe 19.09.2020 la 14:20

Rapid - Turris 1-1. Răzbunare contra giuleștenilor! Turris a egalat în inferioritate numerică în prelungirile meciului

• Rapid a remizat cu Turris și în urmă cu o lună
  • Turris a egalat în secundele de final ale meciului
Liga 2, etapa 3. CSM Slatina - Rapid 0-3. Hlistei, gol și pasă decisivă. Două penalty-uri primite de echipa lui Iencsi. Programul etapei și rezultate
Fotbal intern • pe 12.09.2020 la 12:53

• Rezultatele și programul etapei a treia din Liga 2
  • Rapied caută a treia victorie cu Iencsi pe bancă
Rapid
Fotbal intern • pe 05.09.2020 la 13:40

Rapid - Pandurii Tg. Jiu 2-1. A doua victorie pentru Iencsi. Craiova, egal dramatic. Petrolul, show la Reşiţa. Rezultatele meciurilor

• A doua victorie pentru Rapid
  • Craiova, punct câştigat dramatic cu Csikszereda
A început Liga 2. Petrolul - Farul 1-2. Echipa lui Marica a dat lovitura în ultimul minut al meciului. Toate rezultatele etapei
Fotbal intern • pe 01.09.2020 la 19:30

• A început Liga 2
  • Rezultatele primei etape
  • Petrolul a pierdut pe teren propriu
Gabriel Tamaş
Fotbal intern • pe 31.08.2020 la 21:30

Gabriel Tamaş s-a speriat şi a părăsit imediat spitalul din Bacău. "Era foarte aglomerat!". Ce face când ajunge la Cluj-Napoca

• Emoţii mari pentru căpitanul lui U Cluj
  • Fundaşul nu a dorit să rămână în spital
  • Decizia luată de fostul internaţional
Fotbal intern • pe 31.08.2020 la 19:44

Gabi Tamaş s-a accidentat grav şi a strigat după cei care cărau targa. A fost dus cu ambulanţa la spitalul din Bacău!

• Gabriel Tamaş este căpitanul lui U Cluj
  • Fundaşul de 36 de ani s-a ccidentat la debut
  • Aerostar Bacău - U Cluj 1-0
minge
Fotbal intern • pe 29.08.2020 la 12:19

Panică în Liga 2! COVID-19 a lovit din plin competiția! După jucători, a venit rândul arbitrilor

• Liga 2 a început în acest weekend
  • COVID-19 a lovit din plin Liga 2
petrolul
Fotbal intern • pe 24.08.2020 la 14:02

Liga 2 va avea 21 de echipe! Programul primelor două etape! Petrolul debutează cu Farul. Unde va juca Rapid

• Liga 2 va începe în weeend-ul următor
  • 21 de echipe vor lua startul în noul sezon
Petrolul vs Rapid
Fotbal intern • pe 18.08.2020 la 15:44

Liga 2, în format diferit! Cum arată noul sistem în care vor lupta pentru promovare Craiova, Rapid, Petrolul sau U Cluj

• Sistemul a fost schimbat în urma şedinţei Comitetului Executiv
  • Pandurii Tg. Jiu nu a primit licenţa din cauza datoriilor
Pandurii
Fotbal intern • pe 17.08.2020 la 19:07

Probleme în Liga 2 înainte de startul noului sezon. O echipă de tradiţie nu a primit certificare din cauza datoriilor

• Decizie importantă luată de Comisia de Disciplină
  • Comunicatul emis de FRF
  • Conducătorii clubului au făcut recurs
Rapid
Fotbal intern • pe 05.08.2020 la 11:00

Lovitură de necrezut primită de Rapid! A ratat promovarea, dar rămâne și fără dreptul de a folosi emblema și denumirea

• Rapidiștii au ratat promovarea în Liga 1
  • Dezvăluirile făcute de AFC Rapid
Dumitru Dragomir, în tribune
Fotbal intern • pe 05.08.2020 la 09:07

Dumitru Dragomir chiar vrea să urce Rapidul în Liga 1! "Îmi fac eu proiectul, nu merg pe proiectul lor"

• Dragomir vrea să aducă Rapidul pe locul 1
  • Dragomir vine la Rapid doar în anumit condiţii
Andrei Prepeliţă, într-un meci pentru FC Argeş
Fotbal intern • pe 03.08.2020 la 09:38

Îi poate mulţumi Rapidului! Andrei Prepeliţă şi-a amânat retragerea din fotbal după golul marcat de giuleşteni în minutul 90+7 al partidei cu Turris

• FC Argeş a promovat dramatic în Liga 1
  • Piteştenii au ajuns în Liga 1 după un gol marcat de Rapid în minutul 90+7
Marius Şumudică, în timpul unui meci
Fotbal intern • pe 03.08.2020 la 08:47

Marius Şumudică a răbufnit după eşecul lamentabil al Rapidului! "Ar trebui dată o bombă acolo şi curăţat tot!"

• Rapid a ratat promovarea în Liga 1
  • Giuleştenii au terminat play-off-ul de promovare pe ultimul loc
  • Fanii giuleşteni s-au răzbunat la finalul meciului cu Turris
Fani Rapid
Fotbal intern • pe 02.08.2020 la 23:17

Scandal uriaş în Regie după ratarea promovării! Ultraşii lui Rapid ar fi lovit doi oameni din staff-ul lui Alexa

• Argeş şi UTA au promovat direct
  • Mioveni la merge la baraj
Rapid - Turris
Fotbal intern • pe 02.08.2020 la 21:04

Cel mai negru coşmar! Turris era promovată în Liga 1, dar un gol marcat în minutul 90+7 a lăsat-o în liga secundă. Lacrimi şi scandal în Regie. Lincar: "Când jucam fotbal, era un vânt de la spate"

• Turris a fost la un pas de promovare
  • Golul de 1-1 al Rapidului, marcat în minutul 90+7, a trimis-o pe Turris pe locul 4
ULUITOR! UTA și FC Argeș au promovat direct în Liga 1! Mioveni merge la baraj. Dramă în Regie. Turris a pierdut promovarea în al 5-lea minut de prelungire
Fotbal intern • pe 02.08.2020 la 20:35

• UTA și FC Argeș au promovat
  • Turris a pierdut promovarea în minutul 5 de prelungire
Petrolul Rapid
Fotbal intern • pe 30.07.2020 la 23:24

Plan surprinzător propus de echipele din Liga 2. Rapid şi Petrolul au făcut deja o solicitare la FRF

• S-ar putea ajunge la trei meciuri de baraj
  • Galben-albaştrii sunt pe ultimul loc în play-off-ul din Liga 2
Fotbaliştii de la FC Argeş au aflat dacă trebuie să poarte mască pe teren. Anunţul făcut de autorităţi
Fotbal • pe 29.07.2020 la 20:18

• Este focar de infecţie în judeţul Argeş
  • Purtarea măştii este obligatorie pe stradă
Petrolul Ploieşti
Fotbal intern • pe 28.07.2020 la 18:07

Petrolul Ploieşti - FC Argeş 1-2. Răsturnare incredibilă de scor. Petrolul nu mai are şanse la promovare, UTA mai are de aşteptat!

• FC Argeş are cu un punct mai mult decât Petrolul
  • Lupii galbeni sunt fără victorie în play-off
Argeş
Diverse • pe 28.07.2020 la 13:08

Primul judeţ din România în care masca devine obligatorie în spaţiile publice deschise. Meciurile de fotbal nu au de suferit

• Argeş e primul judeţ în care masca va fi obligatorie şi în spaţii publice deschise
UTA Rapid
Fotbal intern • pe 26.07.2020 la 18:45

UTA Arad - Rapid 1-2. Nebunie totală în Liga 2. Rapid câştigă şi speră la promovare. Totul se va decide în ultima etapă

• UTA Arad - Rapid 1-2
  • Rapid câştigă la Arad
  • Promovarea se decide în ultima etapă
Dan Alexa
Fotbal intern • pe 21.07.2020 la 21:02

Dan Alexa, la pământ după eşecul Rapidului. Nu mai crede în promovare. "Rezultatul de azi e o sumă pentru tot ce a fost, îmi găsesc cu greu cuvintele"

• Rapid - FC Argeş 1-2
  • Şanse mici de promovare pentru Rapid
UTA Petrolul
Fotbal intern • pe 15.07.2020 la 18:06

UTA - Petrolul 1-1. Arădenii au făcut un nou pas greşit şi mai au doar două puncte avans

• UTA - Petrolul 1-1
  • Arădenii sunt pe primul loc în play-off
Încă un caz de coronavirus în fotbalul românesc. O persoană de la FC Argeş a fost depistată pozitiv. Meciul cu Mioveni s-a amânat
Fotbal intern • pe 14.07.2020 la 09:54