Alin Chirilă, în timpul luptei cu Matthew Holland, din 2019, de la Londra
Românul care i-a uimit pe englezi cu victoriile din cuşcă vrea să devină cel mai tatuat luptător. Îşi face câte unul la fiecare victorie, chiar dacă acasă are probleme cu soacra.
„Tancul” Chirilă s-a ţinut de promisiune. Greul din cuşcă l-a învins pe un maghiar în gala Heroes şi şi-a făcut tatuaj cu monstrul din film – Venom. Acele şi luptele îi provoacă plăcere durului din cuşcă.
„Sunt un pic mai sadic, probabil, dar e o durere plăcută. La tatuajele pe spate m-a luat somnul, chiar am dormit vreo o oră şi juma’ în timp ce mă tatua„, a spus Alin Chirilă pentru Antena Sport.
Chirilă vrea să se deseneze pe tot corpul. Îşi face câte un desen pentru fiecare victorie din cuşcă.
„Soacră-mea e călugăriţă şi nu prea e de acord cu toate chestiile astea. Ea îmi spune să le şterg, eu, practic, îmi bat altele noi„, a mai spus Alin Chirilă.
Alin Chirilă a dezvăluit prin ce chinuri a trecut pentru a deveni campion
Luptătorul român a cunoscut faima în Anglia, acolo unde s-a mutat la 21 de ani. A făcut sacrificii uriaşe până să devină campion.
„Am plecat în Anglia, unde am descoperit o sală de MMA. Acolo se antrena şi Cătălin Smărăndescu şi am început o colaborare. De acolo a început cariera mea. Sala din Londra avea tot ce trebuia pentru un sportiv de MMA. Avea vreo cinci antrenori.
Plecam dimineaţă la 6 de acasă la muncă, pe şantier. La 11 mă întorceam la sală, făceam antrenamente. Mă schimbam, mă întorceam iar la muncă…acasă ajungeam la 11 noaptea„, a declarat Alin Chirilă la AS.ro LIVE.
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
Alin Chirilă vrea să devină cel mai tatuat luptător
- Doliu în UFC! Allan Nascimento a murit la 34 de ani
- Conor McGregor, accidentare incredibilă la revenirea după cinci ani. Mai puţin de două minute a rezistat în ring
- Anthony Joshua se pregăteşte de revenirea în ring, după accidentul tragic în care şi-a pierdut prietenii: „Azi e următorul pas”
- Tyson Fury a revenit în ring! Boxerul de 37 de ani l-a provocat pe Anthony Joshua, după victoria de pe stadionul lui Tottenham
- Anthony Joshua, avantaj de 12 kg la cântarul oficial, înaintea meciului cu Jake Paul



































