Reacția lui Mike Tyson, după ce meciul a fost declarat egalitate, deși l-a dominat pe Jones!

Florian Ceafalău Publicat: 29 noiembrie 2020, 4:47

Comentarii
Reacția lui Mike Tyson, după ce meciul a fost declarat egalitate, deși l-a dominat pe Jones!

Tyson vs Jones

Mike Tyson și Roy Jones Jr. au boxat timp de 8 runde de 2 minute. Meciul a fost destul de fragmentat, cei doi stând destul de mult timp în clinch, fără prea mare acțiune. Chiar și așa, Tyson a arătat ca boxerul mai bun, având mai multe acțiuni ofensive.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La final, nu a fost o decizie oficială în ring, ceea ce l-a înfuriat pe Tyson. Acesta a continuat să fie enervat și la interviul de după meci, când a spus că a fost mai bun.

”E ok decizia. Cred că am câștigat dar sunt ok cu egalul. Cred că oamenii au primit un spectacol frumos din partea mea, așa că nu contează”, a spus Tyson evident nemulțumit.

În replică, Jones spune că toate loviturile lui Tyson au durut. Acesta nu este de acord cu egalul însă. ”Pe naiba, nu sunt de acord cu egalul. Cred că am boxat îndeajuns de bine din exterior pentru a câștiga meciul, dar e ok și egalul până la urmă. Înțeleg acum de ce se spune despre Tyson că lovește așa de tare, toate loviturile au durut. Poate luptăm iar”, a spus Jones.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:35

Daniel Pancu, categoric după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Mă gândesc doar la primul loc”

0:28

Iuliu Mureșan jubilează după CFR Cluj – Rapid 1-0. În ce context se va gândi la câștigarea titlului

0:12

Costel Gâlcă, sincer după CFR Cluj – Rapid 1-0: „N-am arătat bine din punct de vedere al inteligenței”

0:09

Alexandru Dobre, semnal de alarmă după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Asta trebuie să facem”

0:03

Reacţia lui Petrila după ce Rapid a fost învinsă de fosta lui echipă! Ce a spus de convocarea la naţională

23:59 20 mart.

VIDEOEstrela Amadora – Casa Pia 4-0. Echipa lui Ianis Stoica, show total! Românul a scos un penalty

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și