Scene greu de privit! Pulev își distruge adversarul ca în Mortal Kombat

Florian Ceafalău Publicat: 29 noiembrie 2021, 11:40

Comentarii
Scene greu de privit! Pulev își distruge adversarul ca în Mortal Kombat

Youtube

Scene greu de privit în meciul de box dintre Kubrat Pulev și Frank Mir. Bulgarul este unul dintre cei mai buni boxeri la categoria grea din lume, boxând pentru titlurile mondiale cu Joshua în decembrie 2020. De partea cealaltă, Mir este o legendă în MMA, acolo unde a fost campion UFC.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Americanul nu a fost însă niciodată un boxer bun la lupta în picioare. Totuși, la 42 de ani și retras de 2 ani, Mir a accepat să lupte cu Pulev pe reguli de box. Mai mult, s-au folosit mănuși de MMA, mult mai mici decât cele de box.

Scene greu de privit! Mir, făcut KO ca în Mortal Kombat

Meciul a fost unul greu de privit. Un Mir bătrân și lent a fost făcut KO rapid de Pulev, în prima rundă. Bulgarul a trimis o directă în tâmpla lui Mir, care l-a scurtcircuitat pe acesta. Americanul a rămas în picioare clătinându-se ca în jocul Mortal Kombat, când trebuie să îi aplici un ”fatality” adversarului.

Pulev a mai trimis un croșeu de stânga, însă Mir nu a căzut. Bulgarul a dat dovadă de ”înțelegere” și nu s-a năpustit peste Mir, deși arbitrul, în mod șocant, nu s-a grăbit să anunțe finalul meciului.

Dan Miragliotta, un arbitru cu experiență în MMA, este criticat de toată comunitatea sporturilor de contact pentru decizia de a lăsa meciul să continue!

Reclamă
Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:30 25 mart.

Turcia – România LIVE TEXT (joi, 19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

23:24 25 mart.

Ilie Dumitrescu știe cum România o poate elimina pe Turcia în barajul de Mondial: “Trebuie să înțelegem asta”

23:14 25 mart.

Recep Tayyip Erdogan, în tribune la Turcia – România

23:05 25 mart.

Elena Rybakina a bătut-o din nou pe Jessica Pegula şi e în semifinale la Miami

23:04 25 mart.

Capul Verde poate deveni campioana mondială “neoficială”. Analiza inedită a jurnaliștilor de la Marca

22:39 25 mart.

Marius Șumudică e categoric: “N-avem nicio șansă cu Turcia!”

1 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 2 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 3 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia 4 Fotbalistul nemulțumit de selecția făcută de Mircea Lucescu. A marcat 11 goluri în acest sezon de Liga 1 5 Arda Guler, cuvinte uriaşe despre Mircea Lucescu şi Gică Hagi, înainte de Turcia – România: “Sunt onorat” 6 Încă o lovitură primită de Liverpool după plecarea lui Salah. Înlocuitorul, declarat „netransferabil”
Citește și