VIDEO | Un meci de MMA între doi necunoscuți a devenit viral peste noapte. Cum au terminat lupta cei doi sportivi

De Florian Ceafalău
Publicat: 22 februarie 2021, 12:22

Cel mai ciudat meci de MMA al anului vine din Indonesia.

Meci de MMA din Indonesia

Youtube

Wilem Natalex Munster, poreclit Alex Munster, și Rudy Gunawan au oferit un meci ce a devenit viral peste noapte. Cei doi nu au executat vreo tehnică spectaculoasă, din contră. Au obosit după câteva minute, iar ceea ce a urmat nu putea ieși așa bine nici dacă era scris un scenariu înainte.

Gunawan, luptător profesionist cu 9 victorii și 1 infrângere înainte de acest meci, așadar un palmares excelent, nu a mai fost în stare să țină brațele sus după 3 minute de luptă, deși un meci are 3 reprize de 5 minute. Nici pe Munster (palmares 5-1) nu l-au ținut bateriile prea mult, aceasta fiind la fel de extenuat în startul celei de-a doua reprize.

Cei doi au ajuns pănâ la urmă la sol, acolo unde Munster s-a urcat călare pe Gunawan, blocându-i ambele mâini, așa că arbitrul a pus punct meciului. Munster a fost declarat câștigător, în timp ce Gunawan a fost transportat la spital, pe targă, nefiind în stare să stea în picioare.

Lupta dintre cei doi a fost postată de promoția One Pride MMA, originară din Indonesia, pe youtube, acolo unde a depășit jumătate de milion de vizualizări în mai puțin de 24 de ore! Clipul a fost postat pe mai multe portaluri de MMA, acolo un fanii s-au amuzat pe seama meciului!

Cu voia lor sau nu, cei doi luptători au devenit cunoscuți în toată lumea peste noapte!

Iată mai jos lupta dintre cei doi:

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

8:21 Adrian Mititelu, răspuns categoric după ce Gigi Becali l-a ofertat pe Andrea Compagno: „500.000 de euro înseamnă doar împrumutul pe un an” 0:10 Gigi Becali continuă criticile la adresa lui Octavian Popescu: „Mi s-a părut slab!” Ce trebuie să facă „perla” de 50 de milioane de euro 0:07 Marius Croitoru, prima reacție despre interesul lui FCSB pentru Andrea Compagno: „Este prea bun!” 12
aug.
23:53
Andrea Compagno a rupt tăcerea după ce Gigi Becali a făcut o ofertă de 500.000 de euro ca să-l aducă la FCSB! Ce a spus atacantul lui FC U Craiova 1948
12
aug.
23:52
Simona Halep se va duela cu Jessica Pegula în semifinalele de la Toronto. „Simo”, amintiri neplăcute cu jucătoarea din SUA
12
aug.
23:30
UPDATEDennis Man și Valentin Mihăilă, start în forță în Serie B! Goluri fabuloase reușite de români în Parma – Bari 2-2
12
aug.
23:25
FC Argeș – FC U Craiova 1948 0-2. Andrea Compagno le-a adus victoria oltenilor, cu o „dublă” de vis în Trivale
12
aug.
23:17
Câți bani va încasa Simona Halep după ce s-a calificat în semifinale la Toronto. Lovitură financiară pentru campioana noastră
12
aug.
22:40
Balonul de Aur 2022 | Cei 30 de candidați pentru câștigarea legendarului trofeu! Lionel Messi, marele absent de pe lista anunțată de France Football
12
aug.
22:09
Simona Halep, prima reacție după ce a învins-o pe Cori Gauff și s-a calificat în semifinale la Toronto: “Am muncit punct după punct”
Conor McGregor se antrenează în Dubai!
FIGHT • 5 aug., 16:55
Gata cu MMA-ul? Conor McGregor va debuta la Hollywood. Bineînteles, într-un film de acțiune
Meciul lui Jake Paul de săptămâna viitoare a fost anulat! Motivul invocat e halucinant
FIGHT • 31 iul., 15:00
Negumereanu, ignorat de președintele UFC! Dana White a oferit bonusul de 50.000 $ altor luptători
FIGHT • 31 iul., 12:59
Negumereanu, ignorat de președintele UFC! Dana White a oferit bonusul de $50.000 altor luptători