VIDEO | Un meci de MMA între doi necunoscuți a devenit viral peste noapte. Cum au terminat lupta cei doi sportivi

De Florian Ceafalău
Publicat: 22.02.2021, 12:22

Cel mai ciudat meci de MMA al anului vine din Indonesia.

Meci de MMA din Indonesia

Youtube

Wilem Natalex Munster, poreclit Alex Munster, și Rudy Gunawan au oferit un meci ce a devenit viral peste noapte. Cei doi nu au executat vreo tehnică spectaculoasă, din contră. Au obosit după câteva minute, iar ceea ce a urmat nu putea ieși așa bine nici dacă era scris un scenariu înainte.

Gunawan, luptător profesionist cu 9 victorii și 1 infrângere înainte de acest meci, așadar un palmares excelent, nu a mai fost în stare să țină brațele sus după 3 minute de luptă, deși un meci are 3 reprize de 5 minute. Nici pe Munster (palmares 5-1) nu l-au ținut bateriile prea mult, aceasta fiind la fel de extenuat în startul celei de-a doua reprize.

Cei doi au ajuns pănâ la urmă la sol, acolo unde Munster s-a urcat călare pe Gunawan, blocându-i ambele mâini, așa că arbitrul a pus punct meciului. Munster a fost declarat câștigător, în timp ce Gunawan a fost transportat la spital, pe targă, nefiind în stare să stea în picioare.

Lupta dintre cei doi a fost postată de promoția One Pride MMA, originară din Indonesia, pe youtube, acolo unde a depășit jumătate de milion de vizualizări în mai puțin de 24 de ore! Clipul a fost postat pe mai multe portaluri de MMA, acolo un fanii s-au amuzat pe seama meciului!

Cu voia lor sau nu, cei doi luptători au devenit cunoscuți în toată lumea peste noapte!

Iată mai jos lupta dintre cei doi:

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

”Mineru” Pîrtea e de neoprit!
FIGHT • 12 sept., 14:11
”Mineru” Pîrtea e de neoprit! O nouă victorie înainte de limită în circuitul ACA
Benny vs Ben Saddik
FIGHT • 9 sept., 18:20
Benny vs Ben Saddik, revanșa! ”Aștept momentul ăsta de 2 ani. A venit ziua revanșei”
Anunțul făcut de Badr Hari
FIGHT • 7 sept., 10:36
Anunțul făcut de Badr Hari la câteva ore după ce și-a luat un KO greu de privit!
Ipostazele "intime" în care nu au crezut că vor fi vreodată filmați: Mihai Petre și Elwira, gest curajos pentru îndeplinirea unei probe
1
Foto „Nicio ţară nu poate dispune arestarea mea”. Dragoş Săvulescu îi cere despăgubiri României. „Soţia mea nu poate dormi şi mânca!”
21:00 Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Dezastrul continuă! „Câinii” au marcat după 535 de minute, însă au ajuns la şase înfrângeri consecutive. Moldovenii, la un punct distanţă de liderul CFR Cluj 20:44 VIDEO„Tunetul Nordului” a lovit din nou! Erling Haaland are mai multe goluri decât meciuri jucate. A reuşit o „dublă” de senzaţie în Dortmund – Union Berlin 4-2 19:52 FotoSimona Halep şi-a încântat fanii cu primele imagini din luna de miere. Modul în care se menţine în formă şi cum se relaxează alături de Toni Iuruc 19:21 Dan Petrescu, ultimele informaţii despre situaţia lui Denis Alibec: „Vom suferi!” Când poate reveni atacantul: „Nu cred că va putea intra direct!” 18:52 Mihai Stoica, prima reacţie după ce Vali Creţu a anunţat că a fost „şmecher” când a primit penalty. „N-a fost şi nu va fi. Să se anuleze golul!” 18:30 David Moyes, tactică sinucigaşă! Cum l-a făcut pe David de Gea să fie erou în West Ham – Manchester United 1-2. Meci nebun în Premier League 17:55 VIDEOLaurențiu Reghecampf, la 46 de ani! „Visul meu este să câştig titlul cu Universitatea Craiova” Declaraţia savuroasă despre olteni: „Este ca o bombă atomică!” 17:43 Dan Petrescu i-a răspuns lui Marius Şumudică: „Să aibă rezultatele pe care le-am avut eu!”. Anunţ ferm al „Bursucului”. „Trebuie să îţi vezi de treaba ta” 17:27 Lovitură pentru Edi Iordănescu! Octavian Popescu, OUT după accidentarea din derby-ul FC U Craiova – FCSB. Cât va lipsi „perla” roş-albaştrilor 17:04 VIDEOCristiano Ronaldo e de neoprit! West Ham, ultima „victimă” a superstarului lui Manchester United. Ce record fabulos poate depăşi CR7