VIDEO | Un meci de MMA între doi necunoscuți a devenit viral peste noapte. Cum au terminat lupta cei doi sportivi

Florian Ceafalău Publicat: 22 februarie 2021, 12:22

Youtube

Meci de MMA din Indonesia

• Ambii luptători aveau palmarese bune
  • Energia celor doi a ținut foarte puțin
  • Meciul a devenit viral foarte repede

Wilem Natalex Munster, poreclit Alex Munster, și Rudy Gunawan au oferit un meci ce a devenit viral peste noapte. Cei doi nu au executat vreo tehnică spectaculoasă, din contră. Au obosit după câteva minute, iar ceea ce a urmat nu putea ieși așa bine nici dacă era scris un scenariu înainte.

Gunawan, luptător profesionist cu 9 victorii și 1 infrângere înainte de acest meci, așadar un palmares excelent, nu a mai fost în stare să țină brațele sus după 3 minute de luptă, deși un meci are 3 reprize de 5 minute. Nici pe Munster (palmares 5-1) nu l-au ținut bateriile prea mult, aceasta fiind la fel de extenuat în startul celei de-a doua reprize.

Cei doi au ajuns pănâ la urmă la sol, acolo unde Munster s-a urcat călare pe Gunawan, blocându-i ambele mâini, așa că arbitrul a pus punct meciului. Munster a fost declarat câștigător, în timp ce Gunawan a fost transportat la spital, pe targă, nefiind în stare să stea în picioare.

Lupta dintre cei doi a fost postată de promoția One Pride MMA, originară din Indonesia, pe youtube, acolo unde a depășit jumătate de milion de vizualizări în mai puțin de 24 de ore! Clipul a fost postat pe mai multe portaluri de MMA, acolo un fanii s-au amuzat pe seama meciului!

Cu voia lor sau nu, cei doi luptători au devenit cunoscuți în toată lumea peste noapte!

Iată mai jos lupta dintre cei doi:

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

12:09 Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol” 11:53 Programul românilor la Cupa Mondială de haltere. Competiţia e în AntenaPLAY, în perioada 31 martie – 11 aprilie 11:20 VIDEO„E un imbecil!” Cea mai dură reacție despre Fernando Alonso, după incidentul cu George Russell din Australia 11:15 Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024” 11:05 Ucrainenii au tras concluziile, înaintea duelului cu România de la EURO 2024! Mesajul categoric transmis: „Nu au mari vedete!” 10:10 „Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu 10:00 Tudor Giurgiu, invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE. Povești de senzație din lumea filmului 9:54 Proprietarul Formulei 1, gata de o afacere uriașă! Vrea să cumpere MotoGP cu patru miliarde de euro 9:40 „O decizie proastă!” Ionuț Lupescu, reacție categorică după pedeapsa uriașă primită de Dinamo 9:18 Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30) şi Bernadette Szocs – Adriana Diaz (vineri, 08:40), la WTT Champions Incheon 2024 Vezi toate știrile
Gala de MMA Hexagone 14 este LIVE azi în AntenaPLAY de la ora 21:30
FIGHT • 10 feb., 21:20
Gala de MMA Hexagone 14 a fost în AntenaPLAY. Un român luptă în Franța
Înfrângere dureroasă pentru Diana Belbiță! Adversara i-a fracturat mâna la finalul primei runde
FIGHT • 4 feb., 18:13
Tragere la sorți incredibilă a turneului la grea! Doi prieteni vor trebui să lupte între ei
FIGHT • 31 ian., 14:34
Tragere la sorți incredibilă a turneului la grea din Glory! Doi prieteni vor trebui să lupte între ei
Moment istoric în MMA! Prima femeie din Arabia Saudită care semnează cu o promoție puternică
Fight • 31 ian., 13:41
Gala de box Fight Nation este LIVE VIDEO în AntenaPLAY, duminică 28 ianuarie de la 22:00
Fight • 28 ian., 21:55