Închide meniul
VIDEO

CM 2022 | Ce a făcut Cristiano Ronaldo imediat după meciul Portugalia – Elveția 6-1, în care a fost rezervă! Gestul care spune totul despre CR7

Cosmin Cioboată Publicat: 7 decembrie 2022, 8:53

Comentarii
CM 2022 | Ce a făcut Cristiano Ronaldo imediat după meciul Portugalia – Elveția 6-1, în care a fost rezervă! Gestul care spune totul despre CR7

Cristiano Ronaldo a început ca rezervă meciul Portugalia - Elveția 6-1

S-a aflat ce a făcut Cristiano Ronaldo imediat după meciul Portugalia – Elveția 6-1, din optimile de finală ale Campionatului Mondial din Qatar. Atacantul lusitan a început ca rezervă duelul din Qatar, fiind aruncat în luptă de Fernando Santos abia în minutul 76, la scorul de 5-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A fost primul meci din fazele eliminatorii ale unui turneu final în care Ronaldo începe pe bancă la naționala Portugaliei, după 14 ani. Ultima oară s-a întâmplat la EURO 2008, când atacantul avea 23 de ani.

CM 2022 | Ce a făcut Cristiano Ronaldo imediat după meciul Portugalia – Elveția 6-1

Cristiano Ronaldo a fost vizibil nemulțumit de faptul că n-a început ca titular partida cu Elveția, așa cum se întâmplase în precedentele 3 confruntări de la Campionatul Mondial din Qatar, în faza grupelor.

La finalul meciului cu Elveția, în mediul online au apărut mai multe imagini cu CR7 în timp ce pleacă la vestiare de unul singur, în timp ce restul coechipierilor săi rămân pe teren și se duc să sărbătorească victoria alături de fani.

Ronaldo a plecat “glonț” de pe teren, grăbit, oferind dovada clară că decizia lui Fernando Santos de a-l lăsa pe bancă îl nemulțumește teribil.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo a oferit prima reacție după ce a fost rezervă în Portugalia – Elveția 6-1

În ciuda faptului că n-a început ca titular, Ronaldo s-a arătat bucuros pentru calificarea naționalei sale în sferturile de finală, unde lusitanii vor da piept cu Maroc.

Postarea lui Cristiano Ronaldo, de pe Instagram, a adunat peste 7 milioane de aprecieri în câteva ore.

Reclamă

“O zi extraordinară pentru Portugalia, în urma unui rezultat istoric obținut în cea mai mare competiție fotbalistică din lume. O demonstrație de lux reușită de o echipă tânără și plină de talent. Felicitări naționalei noastre. Visul este viu! Luptăm până la capăt! Haide, Portugalia!”, a scris Cristiano Ronaldo, pe contul de Instagram.

Ce a spus Fernando Santos, după ce l-a lăsat pe bancă pe Cristiano Ronaldo

Fernando Santos a declarat că nu există nicio problemă cu Cristiano Ronaldo, chiar dacă acesta a fost introdus în minutul 74 al întâlnirii cu Elveția. Selecționerul lusitanilor a mai mărturisit că starul, care recent s-a despărțit de Manchester United, este un bun prieten al său, și ca urmare atmosfera din cadrul lotului este perfectă.

„Nu există nicio problemă între Fernando Santos și căpitanul echipei naționale, suntem prieteni de foarte mulți ani. Jucătorii iau deciziile. Lucrurile nu ne afectează pe noi. Am explicat deja, această parte a fost deja clarificată, și el a fost un căpitan exemplar”, a declarat Fernando Santos, potrivit record.pt.

Cât despre victoria categorică înregistrată cu Elveția, Fernando Santos a declarat că jucătorii trebuie să coboare din nou cu picioarele pe pământ, pentru că-i așteaptă un meci dificil cu Maroc.

„A fost un meci bun, jucătorii trebuie felicitați. Au afișat o imagine foarte bună, dar trebuie să revenim cu picioarele pe pământ. A fost grozav, excelent, dar avem un alt meci peste patru zile.

A fost un meci al strategiilor, toți jucătorii sunt diferiți. Am mizat și pe Dalot, pe Raphael, cu toată că și Cancelo este un jucător fantastic. De asta am crezut că avem nevoie pentru meciul cu Elveția.

(n.r. despre faptul că Maroc a eliminat Spania) Dar de ce trebuie să luăm în calcul Spania? Acum vom întâlni Maroc, și tot ce pot să-mi amintesc sunt dificultățile prin care ne-au pus să trecem cei din Maroc la Campionatul Mondial din 2018”, a mai spus Fernando Santos, potrivit aceleiași surse citate mai sus.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:30
Mandorlini, plecare cu scandal. Acuze la adresa patronului Varga: “Nu am putut comunica niciodată, era mai mult plecat!”
20:28
VIDEOVlad Dragomir, decisiv în Supercupa Ciprului pentru Pafos. Românul, într-o formă incredibilă
20:15
LIVE VIDEOBernadette Szocs – Sabine Winter se joacă ACUM, în optimi la WTT Champions Montpellier
19:55
Adrian Mihalcea trage un semnal de alarmă, după 1-1 cu Petrolul: „Îți tremură picioarele”
19:38
E oficial: Luciano Spalletti este noul antrenor de la Juventus
19:18
Au apărut imaginile cu tentativa de răpire a fotbalistului. Cum a reuşit să se salveze
1 Soţia lui Laurenţiu Popescu a explicat de ce a plâns la autogol: “O perioadă destul de grea pentru noi” 2 EXCLUSIVIoan Suciu, şedinţă de urgenţă de 4 ore cu Denisa Golgotă, după scandalul din gimnastică: “Cel care a greşit o să plătească” 3 Primul transfer al iernii cerut de Costel Gâlcă la Rapid. Anunţul lui Victor Angelescu 4 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 5 Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială” 6 Verdictul primit de David Miculescu după accidentarea din meciul cu Bistriţa. Veste importantă la FCSB
Citește și