CM 2022 | Ce star de la Campionatul Mondial din Qatar l-a uluit pe Mihai Stoica: “E prea mare jucător”

Viviana Moraru Publicat: 24 noiembrie 2022, 17:05

Comentarii
CM 2022 | Ce star de la Campionatul Mondial din Qatar l-a uluit pe Mihai Stoica: E prea mare jucător

Mihai Stoica, într-un meci pentru FCSB / Hepta

Mihai Stoica s-a declarat impresionat de un jucător de la Campionatul Mondial din Qatar. Kylian Mbappe l-a dat pe spate pe managerul general de la FCSB, după victoria obţinută de Franţa în prima etapă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kylian Mbappe a marcat în succesul obţinut de campiona mondială, în prima etapă, cu Australia. Atacantul lui PSG a înscris golul 3 al francezilor, şi a pasat decisiv la golul 4 reuşit de Olivier Giroud.

Mihai Stoica, uluit de un jucător de la Campionatul Mondial

Mihai Stoica a apreciat jocul prestat de Kylian Mbappe, în partida cu Australia. Managerul general de la FCSB susţine că, în comparaţie cu Neymar, francezul nu se pierde în dribling-uri. Totodată, MM a declarat că şi Ousmane Dembele este un jucător periculos, într-o zi de graţie.

“Mbappe e prea mare jucător. Pare şi serios, nu încearcă să îşi ridiculezeze adeversarul cum o face Neymar, de exemplu. Mbappe dă dovadă de o disciplină foarte bună. La fel şi Dembele, el pierde la mental, că ştim ce probleme avea, că nu se trezea să mearga la antrenamente. Dar el într-o zi bună e foarte complicat de jucat împotriva lui”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

Kylian Mbappe, la doar 23 de ani, se află la a doua participare la Campionatul Mondial. În 2018, starul de la PSG a reuşit să devină campion mondial, după o finală de vis câştigată în faţa Croaţiei. În acel meci, atacantul a marcat un gol în victoria cu 4-2 a naţionalei sale.

Reclamă
Reclamă

La actuala ediţie a turneului final, Franţa este din nou una dintre favoritele pentru cucerirea trofeului. Francezii se află în Grupa D, alături de Danemarca, Tunisia şi Australia.

Starul de la Campionatul Mondial care l-a dezamăgit pe Mihai Stoica

Mihai Stoica a criticat jocul Olandei și l-a luat în colimator, în special, pe Virgil van Dijk. MM e de părere că fundașul lui Liverpool nu mai joacă la nivelul ridicat din ultimii ani.

Nici Matthijs de Ligt nu a scăpat de criticile managerului general de la FCSB.

Reclamă

„Eu aveam foarte mari aşteptări de la Olanda, o ştiu din 74. Bine hai să nu mă duc aşa departe, Olanda de la mijlocul în sus nu mai e ce a fost, are echipament frumos, dar nu mai are… Van Dijk nu mai e acelaşi jucător.

Dacă ne referim strict doar la primul 11 al Olandei, arată bine în paranteză dacă pui numele echipelor, dar ei nu prea joaca. Lui De Ligt nu i-a făcut bine experienţa de la Juventus. În rest sunt jucători care nu prea evoluează la echipele de club”, a spus Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Selecţionata Olandei a învins echipa Senegalului cu scorul de 2-0 (0-0), luni seara, pe Al Thumama Stadium din Doha, în primul lor meci din Grupa A a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:21

Gigi Becali, ofertă fabuloasă pentru a-l convinge pe Mirel Rădoi să rămână la FCSB: “Nu mai pleacă, îi dau bani mulţi”

9:55

Lindsey Vonn, dezvăluiri după accidentul de coşmar de la Milano Cortina: “Am ţipat din toate puterile: «Scoateţi-mă de aici!”

9:39

Dănuţ Lupu l-a făcut praf pe Hagi, după Turcia – România 1-0: “Una e Ianis, alta e Gică”. Reproş adus lui Mircea Lucescu

9:31

Sârbii au luat foc când au văzut ce au făcut jucătorii kosovari în Slovacia: “E scandalos! Scene ruşinoase”

9:30

VIDEOCu ce jucător a făcut schimb de tricouri Arda Guler, după ce a fost decisiv în Turcia – România 1-0

9:03

“Ne-am temut prea tare”. Victor Piţurcă a taxat un “tricolor”, după Turcia – România 1-0: “El e de vină”

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 VIDEOPiastri, cel mai bun timp în FP2, la Marele Premiu al Japoniei. Cursa e duminică (07:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
Citește și