CM 2022 | Dorinel Munteanu a analizat Mondialul din Qatar: „Dacă Messi are o zi proastă, Argentina pierde”

CM 2022 | Dorinel Munteanu a analizat Mondialul din Qatar. „Munti” susţine că Germania se va califica din faza grupelor şi vorbeşte despre dependenţa Argentinei de Lionel Messi.

Lionel Messi, la finalul meciului Argentina - Mexic 2-0

CM 2022 | Dorinel Munteanu a analizat Mondialul din Qatar

Lionel Messi, la finalul meciului Argentina - Mexic 2-0 / Profimedia Images

„Avem puține emoții, sincer, dar fără Germania și Argentina, ar fi mai sărac Mondialul, dar se vor califica amândouă, cred eu. Ar fi un șoc, pentru nemți, să nu se califice.

S-au schimbat generațiile, cred că se califică, nu știu dacă vor ajunge în semifinală, dar, cred că se califică. Eu, pe Germania mizez, dar, la cum au jucat. Într-o formă foarte bună este Brazilia, la fel Spania, Franța,

Anglia m-a dezamăgit la ultimul joc. Franța este într-o formă bună. Messi, dacă prinde o zi bună, câștigă jocul. Dacă are o zi proastă, Argentina pierde. Nu văd altă sclipire, decât la Messi”, a spus Dorinel Munteanu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Daniel Carvajal: Rudiger mi-a cerut să învingem Japonia

Dani Carvajal a asigurat că Spania, care a remizat cu Germania, duminică, (1-1), va face totul pentru a câştiga ultimul meci împotriva Japoniei şi îşi va valida astfel primul loc în grupa E.

„Aş spune că este o remiză destul de corectă. La nivel de joc, cele două echipe au propus idei. Prima repriză a fost foarte strânsă. Iar pe urmă, nemţii s-au văzut eliminaţi când am trecut noi în faţa lor.

Aşa că au riscat mai mult, au făcut schimbări şi au pus mai mulţi oameni în atac. Ceea ce ne-a complicat lucrurile. Trebuie să corectăm greşelile făcute astăzi şi să câştigăm împotriva Japoniei.

Rudiger mi-a cerut să câştig împotriva Japoniei. Dar nimeni nu se îndoieşte că vom câştiga acest meci, vrem să terminăm primul şi să câştigăm toate meciurile şi vom face totul pentru asta”, a spus Carvajal.

21:06 Final nebun în FCSB – Farul! Trupa lui Gică Hagi a înscris în minutele 90+5 și 90+6 și a întors incredibil scorul 20:55 FCSB – Farul 2-3. Final halucinant pe Arena Naţională! Echipa lui Hagi a marcat două goluri în prelungirile meciului. Cum arată clasamentul 20:53 Andrea Compagno şi-a regăsit pofta de gol! Golgheterul Ligii 1 a marcat în derby-ul FCSB – Farul. Italianul are cifre de senzaţie 20:45 Fază controversată în FCSB – Farul! Octavian Popescu, gol anulat de VAR, după o acţiune fabuloasă a lui David Miculescu 20:35 Denis Alibec, gol senzațional din lovitură liberă în derby-ul FCSB – Farul! Atacantul a trimis o rachetă direct în vinclul porții lui Târnovanu 20:25 Florinel Coman, decisiv la un minut după ce a intrat în teren! Sorescu, scos la pauză pentru a doua oară consecutiv 19:52 FC U Craiova 1948 se dezice de suporteri după scandările xenofobe de la Sfântu Gheorghe: „Suntem absolviţi de orice vină!” 19:51 Vești proaste pentru Farul! Denis Alibec și Dragoș Nedelcu au luat galben în 30 de minute cu FCSB și ratează meciul cu Universitatea Craiova 19:12 FCSB – Farul. Explicaţia lui Mihai Pintilii, după ce l-a pus pe Deian Sorescu să joace fundaş stânga. Ce a spus despre Omrani 19:01 Secretarul general LPF intervine după ce meciul Sepsi – FC U Craiova 1948 a fost suspendat: „Afectează imaginea fotbalului românesc”
Christian Scherpe a decedat la 24 de ani
Extra • 27 ian., 15:17
A murit la numai 24 de ani! Tânărului i se prevestea un viitor strălucit. Vestea a lăsat pe toată lumea fără reacție: „Odihnește-te în pace!”
Dorinel Munteanu
Liga 1 • 27 ian., 11:46
Dorinel Munteanu intervine în scandalul momentului din Liga 1: „Nu e normal ca jucătorii fără licență să stea pe bancă!”
Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi, adversari într-un meci amical din Arabia Saudită
Fotbal extern • 25 ian., 9:55
Cea mai mare obsesie a lui Cristiano Ronaldo îl vizează direct pe Lionel Messi. Adevăratul motiv pentru care a semnat cu Al-Nassr