Închide meniul

CM 2022 | Pierdere mare pentru Portugalia! Nuno Mendes nu mai joacă restul Cupei Mondiale

Dan Roșu Publicat: 1 decembrie 2022, 15:48

Comentarii
CM 2022 | Pierdere mare pentru Portugalia! Nuno Mendes nu mai joacă restul Cupei Mondiale

Nuno Mendes, în tricoul Portugaliei / Profimedia Images

CM 2022 | Pierdere mare pentru Portugalia! Nuno Mendes, tânărul fundaş stânga al selecţionatei Portugaliei, care s-a accidentat marţi în cursul meciului cu Uruguayul (2-0), va rata restul Cupei Mondiale de fotbal, ediţia 2022, a declarat joi o sursă din anturajul naţionalei lusitane, citate de AFP.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Sunt puţine şanse ca jucătorul să revină pe gazon înainte de finele lunii ianuarie”, a spus aceeaşi sursă despre jucătorul echipei Paris Saint-Germain.

CM 2022 | Pierdere mare pentru Portugalia!

Federaţia portugheză de fotbal a confirmat, la rândul ei, că fundaşul lateral a suferit o accidentare la coapsa stângă, fiind considerat “indisponibil pentru a participa la activităţile echipei naţionale” de către serviciul medical federal.

În vârstă de 20 de ani, Mendes va rămâne însă alături de selecţionată, unde “va începe munca de recuperare”, a adăugat Federaţia lusitană într-un comunicat.

Nuno Mendes a declarat forfait pentru primul meci al Portugaliei, împotriva Ghanei (3-2), din cauza unei oboseli musculare. Revenit la meciul cu Uruguayul, el a ieşit de pe teren în lacrimi, chiar înainte de pauză, fiind înlocuit de Raphael Guerreiro.

Reclamă
Reclamă

Portugalia s-a calificat deja în optimile de finală ale Cupei Mondiale 2022 şi are nevoie doar de un punct în ultimul meci din faza grupelor, împotriva Coreei de Sud, vineri, pentru a-şi asigura primul loc în Grupa H.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55
Newcastle – Barcelona 1-2 și Manchester City – Napoli 2-0! Toate rezultatele serii din Champions League
23:37
Sporting, demonstrație de forță în Champions League! Campioana din Liga Portugal, 3 goluri în 3 minute
23:26
Mesajul transmis de FRF, după moartea lui Florin Marin
23:20
Gigi Nețoiu, devastat de moartea lui Florin Marin: „Plâng de când am auzit”
23:04
Anghel Iordănescu a reacționat după moartea lui Florin Marin: “O mare pierdere!”
22:43
Florin Marin a murit la 72 de ani!
1 Cristi Chivu l-a citat pe Mourinho după Ajax – Inter 0-2: “Nu sunt idiot”. Dialog savuros cu Pandev: “Ai devenit jurnalist” 2 Capăt de drum la FCSB! Fotbalistul a luat decizia de a pleca 3 Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie din Liga Campionilor. Verdictul italienilor 4 Lionel Messi semnează! Unde îşi va încheia argentinianul cariera 5 Elias Charalambous, ironic înainte de FC Botoşani – FCSB: “Dacă asta e dorinţa lui, ridic mâinile şi renunţ” 6 Decizie bizară luată de fanii lui Dinamo pentru meciul cu Farul! Câte bilete au fost vândute
Citește și