Închide meniul

Kylian Mbappe, mesaj pentru Lionel Messi, după finala Cupei Mondiale. Starul francez rupe tăcerea după Franţa – Argentina

Dan Roșu Publicat: 29 decembrie 2022, 18:03

Comentarii
Kylian Mbappe, mesaj pentru Lionel Messi, după finala Cupei Mondiale. Starul francez rupe tăcerea după Franţa – Argentina

Kylian Mbappe şi Lionel Messi, în finala Cupei Mondiale / Profimedia Images

Kylian Mbappe a avut un mesaj de felicitare pentru Lionel Messi, după finala Cupei Mondiale. Starul francezilor a dezvăluit că a stat de vorbă cu colegul său de la PSG, după Franţa – Argentina, meci decis la penalty-uri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă a marcat trei goluri în finala CM 2022, Mbappe s-a înclinat în faţa lui Lionel Messi, Argentina impunându-se la penalty-uri.

Kylian Mbappe, mesaj pentru Lionel Messi

“Am vorbit cu Messi după finală, i-am scris un mesaj de felicitare, pentru că a fost obiectivul vieţii lui. Pentru mine, a fost la fel, dar am eşuat. Trebuie mereu să fii bun. Sărbătoarea jucătorilor nu mă interesează. Nu-mi irosesc energia pe asemenea lucruri”, a spus Mbappe, citat de Marca.

Mbappe a făcut referire la gesturile făcute de portarul Emiliano Martinez. Portarul Pumelor a avut o reacţie dubioasă în vestiar, oprind bucuria sud-americanilor cu o replică ciudată: “Shhh, un moment de reculegere pentru Mbappe, care e mort”.

Comportamentul nepotrivit al portarului lui Aston Villa a continuat şi în faţa milioanelor de argentinieni, el ţinând în mână o pupuşă pe care era lipit chipul lui Mbappe.

Reclamă
Reclamă

„E Lionel Messi cel mai bun din istorie?” Răspunsul clar al lui Carlo Ancelotti

„E Lionel Messi cel mai bun din istorie?”. E întrebarea la care Carlo Ancelotti nu s-a ferit să răspundă, la puţin timp după ce starul sud-american a câştigat singurul trofeu major care îi lipsea din palmares, Cupa Mondială.

Don Carlo susţine că fiecare eră a avut jucătorul ei exponenţial, cum ar fi Pele sau Diego Maradona. Mai mult, italianul lui Real Madrid nu a vrut să îl supere nici pe deţinătorul Balonului de Aur, Karim Benzema.

„E greu de zis, nu ştiu dacă este cel mai bun din istorie. Nu e corect să spui asta, pentru că fiecare eră a avut jucătorii ei buni. „Messi este cel mai bun” nu veţi auzi din gura mea.

Reclamă

Cel mai bun din istorie. Am avut parte de atât de mulţi jucători buni. Nu uitaţi că îl antrenez zilnic pe deţinătorul Balonului de Aur”, a spus Ancelotti, citat de marca.com.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:42
Ilie Dumitrescu a intervenit în scandalul uriaş dintre Mirel Rădoi şi Mircea Lucescu: “Aşa ceva nu există”
8:36
Sorana Cîrstea, eliminată de la Osaka. A ratat calificarea în finală după ce a condus cu 3-1 în decisiv
8:00
De ce a așteptat Mercedes atât de mult să semneze cu Russell
8:00
VIDEOMax Verstappen, pole în sprintul din MP al Statelor Unite. Cursa e azi pe Antena 3 CNN şi live în AntenaPLAY (20:00)
0:15
România – Olanda (17:00) şi România – Slovenia (20:00), LIVE VIDEO. Tricolorele şi tricolorii, în semifinale la European
23:58 17 oct.
VideoBucuria uriaşă a tricolorilor după ce România a învins Suedia şi s-a calificat în semifinale la European!
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 3 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 4 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 5 “Mă denigrează”. Mircea Lucescu, replică dură după atacul lui Mirel Rădoi: “Am greşit când am spus că-l stimez” 6 Site-ul UEFA a trecut-o pe Steaua Bucureşti câştigătoarea Cupei Campionilor 1986. Fotbal Club FCSB a rămas fără cupă
Citește și