Salt Bae, în vizorul FIFA după ce a fost pe teren la finala Cupei Mondiale! Celebrul bucătar l-a urmărit cu insistenţă pe Lionel Messi

De Viviana Moraru
Publicat: 22.12.2022, 21:59

Salt Bae, cu trofeul Cupei Mondiale

Salt Bae, în atenţia FIFA după ce a fost prezent pe teren la finala Cupei Mondiale

Salt Bae, cu trofeul Cupei Mondiale/ Profimedia

Salt Bae a intrat în atenţia FIFA, după ce l-a urmărit cu insistenţă pe Lionel Messi, la după finala Cupei Mondiale. Celebrul bucătar a fost prezent pe teren, imediat după fluierul final din partida Argentina – Franţa.

Argentina s-a impus dramatic în finala Campionatului Mondial. Sud-americanii au câştigat la loviturile de departajare partida cu Franţa, iar la finalul partidei, o persoană neautorizată a avut acces pe teren.

Salt Bae, în vizorul FIFA după ce a fost pe teren la finala Cupei Mondial şi l-a urmărit pe Lionel Messi

FIFA ia măsuri după ce Salt Bae a fost prezent pe teren atunci când jucătorii Argentinei sărbătoreau câştigarea Campionatului Mondial. Nusret Gokce, pe numele său real, nu a avut autorizaţie pentru a intra pe gazon alături de starurile celor două echipe, şi astfel forul mondial a decis să pedepsească oamenii care l-au lăsat pe acesta să fie n centrul bucuriei „pumelor”.

Imediat după ce Argentina a devenit campioană mondială, Salt Bae l-a urmărit pe Lionel Messi pe gazon, pentru a face o fotografie alături de el. Starul de la PSG a cedat insitenţelor bucătarului turc, la restaurantul cărui a fost prezent în mai multe rânduri. Mai mult decât atât, turcul s-a fotografiat sărutând şi trofeul Cupei Mondiale.

FIFA a transmis faptul că se vor impune sancţiuni pentru persoanele care l-au lăsat pe Salt Bae să se plimbe nestingherit pe gazon, după încheierea finalei Campionatului Mondial.

„FIFA a stabilit cum au reușit unele persoane neautorizate să primească acces pe teren, la festivitatea de închidere a Campionatului Mondial. Acțiunile interne care se impun vor fi luate„, se arată în declaraţia unui purtător de cuvânt al FIFA, citat de skysports.com.

Salt Bae a devenit cunoscut prin modul său unic de a presăra sare asupra mâncării. Restaurantele sale au fost vizitate de nume mari din fotbal precum Cristiano Ronaldo şi David Beckham.

Mihai Stoica a dat de pământ cu celebrul Salt Bae: „Atârnache ăla mic”

Mihai Stoica a dat de pământ cu celebrul Salt Bae. Nusret Gokce (39 de ani) a reuşit să pătrundă pe teren după finala Campionatului Mondial 2022 şi a sărbătorit alături de starurile Argentinei pe arena din Qatar.

Bucătarul turc care are aproape 50 de milioane de urmăritori pe contul său de Instagram a fost surprins în timp ce încerca să facă o poză cu Lionel Messi. Cel mai bun jucător de la turneul final a refuzat iniţial să facă poză cu el, dar i-a făcut pe plac în cele din urmă.

Salt Bae a reuşit chiar să ţină trofeul Campionatului Mondial. Imagnile l-au revoltat pe managerul general de la FCSB, care nu îşi explică de ce bucătarul a fost lăsat să pătrundă pe teren.

”Slabă organizare în Qatar. Să nu-i dea medalie lui Atârnache ăla mic care dă cu sare pe fripturi? Vine omul aiurea așa la festivitate, chiar nu e ok”, a scris Mihai Stoica pe contul său de Facebook.

Salt Bae a făcut poze cu mulţi dintre noii campioni mondiali. Imaginile în care apare alături de Di Maria, Dybala, Paredes, Romero şi Lisandro Martinez au devenit imediat virale.

3
22:45
„Nu le-am dat nicio șansă” Reacții categotice din tabăra lui Sepsi după 4-1 cu Farul! Ce s-a spus despre performanța de la Ovidiu
3
22:37
Prima reacţie a lui Gică Hagi, după umilinţa din Farul – Sepsi 1-4: „Un meci de care îţi este ruşine! E greu să accepţi”
3
22:26
Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi
3
22:16
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY
3
21:59
Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu
3
21:29
România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori
3
21:27
OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA
3
21:08
Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko
3
21:01
FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!”
3
20:52
FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi