Andrea Mandorlini şi Daniel Bîrligea, primele reacţii după remiza din derby-ul Clujului: „Nu mă aşteptam la asta! Am jucat rău!”

De Viviana Moraru
Publicat: 2.11.2023, 23:13

Andrea Mandorlini, dezamăgit pe banca CFR-ului / Profimediaimages

Andrea Mandorlini şi Daniel Bîrligea au oferit primele reacţii, după remiza din derby-ul Clujului. Antrenorul clujenilor s-a declarat nemulţumit de rezultatul obţinut de echipa sa, mărturisind că jucătorii săi au prestat un joc modest în prima repriză.

U Cluj – CFR Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a doua a grupelor Cupei României. Cele două formaţii sunt la egalitate de puncte, în grupă, ambele având câte patru puncte.

Andrea Mandorlini a analizat duelul cu U Cluj, şi a declarat că meciul a fost unul dificil. Chiar dacă s-a plâns de jocul echipei sale, din primele 45 de minute, tehnicianul italian a declarat că rezultatul derby-ului din Gruia este unul echitabil.

„Prima repriză a fost rea. Nu mă aşteptam nici eu şi nici ei. Au fost atâta erori tehnice. Am avut câteva ocazii de a marca şi de a câştiga în repriza a doua. Dar e puţin 45 de minute. Am fost tensionaţi, nu aşa suntem noi. Nu am arătat bine.

Nu am avut un discurs atât de dur la pauză. E destul de dificil când nu eşti în meci în prima repriză. Am făcut schimbări, au intrat jucători mai proaspeţi. Acesta este fotbalul, nu am arătat aşa cum am arătat cu Farul. Dar acesta este fotbalul.

Bîrligea a avut o ocazie mare, a reuşit şi să marcheze. Trebuia să facem mai bine în această seară, voiam să câştigăm. Dar rezultatul este echitabil, ei au condus, noi am reuşit să revenim. Mai sunt multe meciuri până la duelul cu Rapid. Dar sigur, este un meci foarte important.

Astăzi mai puţin mulţumit, dar rezultatul ne dă continuitate, nu am pierdut”, a declarat Andrea Mandorlini, conform digisport.ro.

Daniel Bîrligea, după U Cluj – CFR Cluj 1-1

Daniel Bîrligea a fost nemulţumit de rezultatul obţinut în derby-ul Clujului. Acesta susţine că „şepcile roşii” i-au luat prin surprindere în prima repriză, şi se aşteaptă la un duel extrem de dificil cu Rapid, în ultima etapă a grupelor Cupei României.

„A fost un meci greu, un derby pe care îl simţi înainte cu două săptămâni. Am mers pe teren săă câştigăm, dar la început nu am jucat bine, ne-au luat prin surprindere. Nu sunt mulţumit de jocul de azi.

Am dat tot ce am putut, dar din păcate a fost doar 1-1. Atmosfera a fost frumoasă, fiecare derby e frumos, îl aşteaptăm pe următorul. Golurile pentru un atacant sunt mereu importante.

Cu siguranţă va fi o luptă cu Rapid, miza e mare, calificarea”, a declarat Daniel Bîrligea.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

22:20 Viitorul lui Dennis Politic a fost decis! Ce contract a semnat „eroul” lui Dinamo din turul barajului cu Csikszereda 21:34 EXCLUSIVCristina Şerban e românca de 21 de ani care lucrează la Mercedes şi a dezvăluit ce dialog genial a avut cu Lewis Hamilton 21:23 Mihai Stoica a pronunţat numele celor şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB: „Gigi Becali hotărăşte!” 21:10 VIDEOFinlanda – Elveţia 1-3 şi Suedia – Slovacia 6-1 au fost în AntenaPLAY. S-a terminat faza grupelor la CM de hochei 20:42 „Dacă aş antrena o echipă mare, Ianis Hagi ar fi primul transfer!” Gică Hagi, fascinat de fiul său: „Cel mai bun cu Real Madrid” 20:21 Gică Hagi, anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec: „Am vorbit cu el” 20:14 Neil Lennon, tot mai aproape să îl piardă pe Albion Rrahmani. O forţă a Europei negociază transferul golgheterului de la Rapid! 20:07 Imagine URIAŞĂ cu Gică Hagi la Ambasada SUA din România. Mesajul superb pentru „Rege” 19:20 Carlo Ancelotti are trei variante de transfer pentru a-l înlocui pe Toni Kroos la Real Madrid! Şi-a pregătit deja şi „planul B” 19:20 AS.ro LIVE | Răzvan Raţ este invitatul lui Dan Pavel, de la 10:30. Dezvăluiri de senzaţie a fostului internaţional român Vezi toate știrile

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin