EURO 2020 | Fanii englezi au băut 42 de milioane de halbe de bere, după calificarea în semifinale! Imagini inedite cu jucătorii lui Gareth Southgate

Publicat: 5 iulie 2021, 9:57

Fanii englezi au sărbătorit calificarea în semifinalele Euro 2020 cu milioane de pahare de bere

Fanii englezi au sărbătorit cu multă bere victoria contra Ucrainei, scor 4-0, în sferturile de finală ale Euro 2020.

Fanii englezi au băut 42 de milioane de halbe de bere, după meciul cu Ucraina

Producătorii şi-au făcut calculele şi au transmis că în total s-au băut 42 de milioane de halbe de bere! 23 de milioane au fost consumate acasă şi 19 milioane în puburi, scrie The Sun.

Raportări impresionante au avut şi posturile de televiziune. În momentul de vârf, 20,9 milioane de telespectatori din Anglia au urmărit meciul jucat la Roma.

După victoria cu Ucraina, fotbaliştii lui Southgate s-au relaxat la piscină, iar imaginile au devenit virale.

Anglia, după 25 de ani în semifinalele Euro

Anglia a învins Ucraina cu 4-0 şi va juca după un sfert de secol în semifinale la Euro. Echipa antrenată de Gareth Southgate are un parcurs de excepţie. Nu a primit niciun gol în cinci meciuri!

Englezii s-au dezlănţuit în sferturi. Au marcat de 4 ori şi şi-au dublat numărul golurilor reuşite la acest turneu final. A fost cea clară victorie a Angliei la un Euro şi cel mai categoric succes în fazele eliminatorii ale unui turneu final.

„Nu vreau să începem petrecerea acum. Vrem să ne calificăm mai departe decât am făcut-o la Cupa Mondială din 2018 (n.r. au pierdut în semifinale cu Croaţia). Ne aşteaptă un meci mare. Va fi nebunie mare în vestiar, dar mâine trebuie să ne trezim concentraţi pentru ceea ce urmează. Acest grup nu se mulţumeşte cu o prezenţă în semifinale”, a spus unul dintre liderii echipei, Harry Maguire, pentru BBC.

• Ucraina – Anglia 0-4
  • Danemarca, adversara din semifinale

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90