Aroganța lui Pogba după Franța – Germania 1-0: “Trebuie să ne asumăm statutul de campioni mondiali!” Starurile care l-au disperat pe Low: “Nu îi putem face să dispară!”

Antena Sport Publicat: 16 iunie 2021, 1:18 / Actualizat: 16 iunie 2021, 2:47

Comentarii
Aroganța lui Pogba după Franța – Germania 1-0: Trebuie să ne asumăm statutul de campioni mondiali! Starurile care l-au disperat pe Low: Nu îi putem face să dispară!

Paul POgba a fost desemnat jucătorul meciului în Franța - Germania 1-0

Franța a câștigat șocul primei etape de la EURO 2020, scor 1-0 cu Germania. Paul Pogba a fost desemnat jucătorul meciului și la final le-a adus aminte nemților cine este campioană mondială.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aroganța lui Pogba după Franța – Germania 1-0

Performanța echipei este cea mai importantă. Fără echipă, nu aș fi fost la fel de bun. Toți au depus efort. Victoria este colectivă. Ne concentrăm pe ceea ce trebuie să facem. Trebuie să ne asumăm statutul de campioni mondiali. Când trebuie să suferim în defensivă, o facem împreună, iar când trebuie să atacăm suntem, de asemenea împreună“, a fost aroganța lui Pogba după Franța – Germania 1-0.

Și Didier Deschamps recunoaște cu echipa sa a întâlnit un adversar redutabil. “Am avut un meci greu împotriva unei mari echipe a Germaniei. Am luptat. Am fi putut face mai mult în atac, dar am avut un meci dur, datorită calității jocului acestei echipe germane. Au fost întotdeauna greu de manevrat, dar am reușit să profităm de avantaj și am luat cele 3 puncte”, l-a completat selecționerul Didier Deschamps.

Joachim Low, după Franța – Germania 1-0: “Nu îi putem face pe Mbappe și Griezmann să dispară!”

Joachim Low, care va pleca de la naționala Germaniei după EURO 2020, e de părere că jucători precum Mbappe și Griezmann sunt greu de anihilat.

A fost un joc extrem de intens și bun de ambele părți. În următoare două – trei zile va trebui să ne îmbunătățim eficiența. Dacă ne asumăm mai multe riscuri cu Portugalia? Asta am făcut și azi, am jucat cu un singur fundaș defensiv. Ne-am apărat bine, dar nu îi putem face pe Mbappe și Griezmann să dispară complet“, a spus Joachim Low.

Reclamă
Reclamă

Euro 2020 | Franţa – Germania 1-0. Un autogol a decis primul mare şoc al Campionatului European

Campioana mondială en titre, Franţa, a învins selecţionata Germaniei, scor 1-0, marţi seară, la Munchen, într-un meci din grupa F a Campionatului European. Golul a fost marcat de germanul Hummels, în minutul 20, în propria poartă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:18

Andrei Rațiu, evoluție dezastruoasă contra lui Răzvan Marin în Conference League. Nota primită după AEK – Rayo 3-1

0:03

Tabloul semifinalelor Europa League! Anglia va avea echipă în marea finală de la Istanbul

23:58 16 apr.

AEK Atena – Rayo Vallecano 3-1. Răzvan Marin, aproape de remontada. Meci de coşmar pentru Andrei Raţiu în Conference League

23:56 16 apr.

Tabloul semifinalelor UEFA Conference League! Cu cine se va duela Andrei Rațiu pentru marea finală

23:55 16 apr.

Ionuț Radu, eliminat din Europa League. Echipele calificate în semifinale: Braga, remontada de vis

23:45 16 apr.

Schimbare de look pentru Andrei Rațiu. Cum și-a făcut apariția fundașul naționalei în AEK Atena – Rayo Vallecano

1 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid 2 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 3 Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3! 4 Ce i-a putut spune Arda Guler arbitrului Slavko Vincic după finalul nebun de la Munchen. A fost eliminat direct 5 Doliu în fotbalul mondial! Alexander Manninger a murit la 48 de ani 6 Nicăieri ca la ei: jumătate de campionat se bate la titlu! Favorita și echipa care a investit 23 de milioane €, la retrogradare
Citește și