EURO 2020 | Belgia – Italia, şocul din sferturile de finală! Programul complet şi zilele în care se joacă. Franţa, Portugalia şi Germania au fost eliminate în optimi

Antena Sport Publicat: 30 iunie 2021, 0:35 / Actualizat: 30 iunie 2021, 17:00

Colaj Profimedia

Belgia - Italia e şocul optimilor de finală de la EURO 2020

• Belgia – Italia, şocul sferturilor de finală de la EURO 2020
  • Programul complet al sferturilor de finală de la EURO 2020

Cele mai bune 8 echipe de la EURO 2020 se vor lupta pe 2 şi 3 iulie pentru un loc în semifinalele EURO 2020. Se anunţă meciuri senzaţionale şi în sferturi, deşi Franţa, Portugalia şi Germania au fost eliminate încă din optimi.

Elveţia a produs bomba turneului şi a eliminat Franţa, după un meci nebun disputat pe Arena Naţională. Elveţienii s-au impus la penalty-uri, iar superstarul Mbappe a ratat lovitura care a trimis Franța acasă. Astfel, Elveţia a obţinut biletele pentru a juca în primul sfert de finală cu Spania.

Al doilea sfert de finală este considerat un adevărat şoc al competiţiei. Belgia şi Italia, două dintre echipele care au impresionat la acest turneu, se vor lupta pentru un loc în semifinale.

Sâmbătă, 3 iulie, ziua la EURO 2020 începe cu cel mai surprinzător sfert de finală. Cehia şi Danemarca se vor lupta pentru un loc în semifinale. Anglia, considerată în acest moment principala favorită la câştigarea EURO 2020, o va întâlni în ultimul sfert de finală pe Suedia. Englezii au obţinut o victorie istorică cu Germania, în timp ce Ucraina a învins Suedia în prelungiri.

Programul sferturilor de finală de la EURO 2020

Vineri, 2 iulie

Sâmbătă, 3 iulie

EURO 2020 | Semifinale

Marţi 6 iulie

Miercuri 7 iulie

• semifinala 2: câştigătoarea sfertului 4 – câştigătoarea sfertului 3 (22:00, Londra)

EURO 2020 | Finala

Duminică 11 iulie

• câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (22:00, Londra)

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

17
0:46
Ce i-a putut spune Xavi lui Istvan Kovacs, la finalul meciului Barcelona – PSG 1-4. Arbitrul român, făcut praf
17
0:08
VIDEOFamalicao – Sporting Lisabona 0-1 a fost în AntenaPLAY. „Leii” au făcut un pas uriaş în lupta la titlu din Liga Portugal
23:55 PSG – Borussia Dortmund, prima semifinală din Champions League! Barcelona şi Atletico, OUT! Meci de „foc” pentru Istvan Kovacs 23:50 VIDEOSouthampton – Preston 3-0 a fost în AntenaPLAY. „Sfinţii” încă speră la promovarea directă în Premier League 23:35 Xavi, eliminat şi el de Istvan Kovacs, în Barcelona – PSG! Antrenorul catalanilor şi-a ieşit din minţi 23:15 Istvan Kovacs, decizie controversată în Barcelona – PSG! Românul, pus „la zid” de spanioli, după ce l-a eliminat pe Araujo 23:05 Istvan Kovacs nu l-a iertat pe Kylian Mbappe, după golul marcat de PSG! Decizia arbitrului român l-a şocat pe starul parizienilor 22:48 Costel Gâlcă urmează să semneze cu Universitatea Craiova! Lovitură dată de Mihai Rotaru 22:39 Boris Becker cere timp pentru Simona Halep, după revenirea în circuitul WTA! Ce şanse îi dă pentru a câştiga un Grand Slam 21:28 Ce salariu îi pregăteşte Dan Şucu lui Marius Şumudică, la Rapid! „Şumi”, în pole-position să-i ia locul lui Cristiano Bergodi Vezi toate știrile
Kylian Mbappe, în meciul Franța - Elveția, de la Bucureșt
Euro 2020 • 19 iun., 17:49
Kylian Mbappe a vrut să se retragă de la națională după ce a ratat penalty-ul decisiv din Franța – Elveția, de la Euro 2020!
Fotbal extern • 28 mart., 16:38
Christian Eriksen va reveni pe stadionul unde a suferit stopul cardiac la Euro 2020: „Voi alerga exact în locul în care s-a întâmplat totul!”. Ce a spus înaintea meciului Danemarca – Serbia
Şeicul lui Newcastle vrea să transfere un jucător dorit de Barcelona
Fotbal extern • 4 ian., 23:25
Şeicul lui Newcastle a dat lovitura! Primul transfer făcut de Mohammed Bin Salman. S-a înţeles cu un titular din finala EURO 2020
Christian Eriksen
Fotbal extern • 4 nov., 13:28
Inter îl dă la schimb pe Christian Eriksen. Cu cine negociază campioana Italiei pentru a scăpa de salariul uriaș al danezului
Finala EURO 2020, de pe Wembley, a fost un eveniment „super-propagator” de Covid-19
Fotbal • 21 aug., 9:42
Finala EURO 2020, de pe Wembley, ar fi fost un eveniment „super-propagator” de Covid-19. Detalii incredibile din Anglia