Închide meniul

EURO 2020 | Legendarul Xavi a dezvăluit de ce Luis Enrique e contestat: “Criticile apar când nu ai niciun jucător de la Real Madrid!”

Dragoș Vasile Publicat: 2 iulie 2021, 9:57 / Actualizat: 3 iulie 2021, 10:07

Comentarii
EURO 2020 | Legendarul Xavi a dezvăluit de ce Luis Enrique e contestat: Criticile apar când nu ai niciun jucător de la Real Madrid!

Profimedia

Spania a arătat ca o adevărată forţă în ultimele 2 meciuri de la Campionatul European, 5-0 cu Slovacia şi 5-3 cu Croaţia (după prelungiri), însă ibericii au fost criticaţi de suporteri pentru primele meciuri de la turneul final.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Legendarul Xavi a dezvăluit de ce Luis Enrique e contestat

Xavi, legenda Barcelonei, este convins că Luis Enrique, selecţionerul “Furiei Roja”, este contestat pentru faptul că nu a convocat niciun jucător de la Real Madrid. Nici măcar pe căpitanul Sergio Ramos.

“Nu e ceva normal, dar Spania e foarte criticată. Este greu să câştigi turnee finale cu Spania, dar noi am reuşit. Criticile apar când antrenorul nu are niciun jucător de la Real Madrid. Vor tot veni şi trebuie să le accepţi”, a spus Xavi, citat de Marca.

În 2008, 2010 şi 2012, Spania a cucerit două Campionate Europene şi un o Cupă Mondială cu o echipă de start formată aproape doar din jucători de la Real Madrid şi Barcelona.

Legendarul Xavi îi linişteşte pe fanii Barcelonei: „Leo are nevoie de Barca, iar Barca de Messi!”

Legendarul Xavi (41 ani) este sigur că Leo Messi va rămâne la Barcelona. Fostul mare jucător al catalanilor crede că e doar o chestiune de timp până când argentinianul va semna un nou contract.

Reclamă
Reclamă

Contractul lui Messi cu Barcelona a expirat ieri, 1 iulie 2021. Argentinianul a semnat primul contract cu catalanii în urmă cu 21 de ani.

„Aceasta este situaţia, trebuie să aşteptăm. El discută cu preşedintele. Îi doresc tot ce e mai bun. Sper ca anunţul să fie făcut în cel mai scurt timp. Dacă aş face pariu, aş spune că va continua la club. Leo are nevoie de Barca, iar Barca de Messi. Este fericit la Barcelona şi a fost toată viaţa lui”, a spus Xavi, citat de MundoDeportivo.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:43
Denis Alibec, replică genială pentru Gigi Becali: “Să cumpere toată Liga 1 și să joace FIFA cu noi”
11:32
E oficial! Billel Omrani a semnat în România: “Angajament până în vară”
11:31
Ce performanţă pentru Adina Diaconu la Singapore Smash 2026
11:22
Mihai Stoica n-a stat pe gânduri şi a scos-o pe FCSB din ecuaţie: “Ei merită să ia titlul”
11:17
Cristiano Ronaldo şi-a cumpărat club de fotbal în Spania
10:56
Şi Rapid a invervenit după ce Gino Iorgulescu a anunţat că vrea FCSB în play-off: “Nu are voie”
1 Blaturi pentru pariuri în fotbalul românesc. Percheziţii în Bucureşti şi în şase judeţe 2 Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone 3 Gino Iorgulescu, declaraţie surprinzătoare: “Dacă FCSB nu ajunge în play-off, toate cluburile au de pierdut” 4 Billel Omrani s-a întors în fotbalul românesc. Cu ce echipă a bătut palma 5 Anunţul făcut de Sepsi după ce numele clubului a apărut în dosarul blaturilor 6 Clubul vizat de dosarul meciurilor aranjate a dat afară toţi jucătorii. Mesajul postat de club
Citește și