Euro 2020 | Luis Enrique şi-a ieşit din minţi după Spania – Suedia 0-0: „Gazonul nu ne-a ajutat! Cei mai buni jucători nu au putut controla mingea!”

Dragoș Vasile Publicat: 15 iunie 2021, 9:21

Comentarii
Euro 2020 | Luis Enrique şi-a ieşit din minţi după Spania – Suedia 0-0: „Gazonul nu ne-a ajutat! Cei mai buni jucători nu au putut controla mingea!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Luis Enrique şi-a ieşit din minţi după Spania – Suedia 0-0. Selecţionerul ibericilor este de părere că gazonul de pe „Estadio de La Cartuja” i-a tras în jos echipa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Luis Enrique şi-a ieşit din minţi după Spania – Suedia 0-0: „Gazonul trebuie să fie mai bun!”

„Furia Roja” a jucat în faţa a aproape 11.000 de suporteri, însă meciul s-a încheiat cu o remiză albă. Chiar dacă spune că nu este o scuză pentru rezultat, Luis Enrique arată cu degetul gazonul de la Sevilla.

„Lipsă de goluri? Este discursul normal. Am încercat să marcăm, dar nu am reuşit. Gazonul nu ne-a ajutat. Când îţi vezi cei mai buni jucători că nu pot controla mingea… Trebuie să fie mai bun, dar nu este o scuză. Am avut ocazii, nu am reuşit să marcăm.

Publicul a fost superb, ne-a ajutat. Ne aşteptăm să fie la fel şi în următoarele meciuri. E dificil cu un adversar precum Suedia. Va fi la fel şi cu Polonia, dar şi cu Slovacia”, a spus Luis Enrique, citat de Marca.

Spania face parte din grupa E la Euro, alături de Suedia, Polonia şi Slovacia. Ibericii visează să repete parcursul încheiat cu câştigarea trofeului în 2008, cu Luis Aragones, şi în 2012, cu Vicente del Bosque. În acest moment, naţionala lui Enrique ocupă poziţia a treia în grupă.

Reclamă
Reclamă

Euro 2020 | Spania – Suedia 0-0. Prima bombă de la Campionatul European. Ibericii i-au umilit pe nordici la posesie, dar au ratat din toate poziţiile

Spania – Suedia s-a terminat 0-0, în cel mai tare meci al zilei de la Euro 2020. „Furia Roja” n-a putut să spargă blocul defensiv al „vikingilor”.

Spaniei a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, luni, la Sevilla, în compania selecţionatei Suediei, în grupa E de la Euro-2020. Echipa antrenată de Luis Enrique a dominat copios, însă a ratat din toate poziţiile.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:57

„Marea dilemă” a lui Jose Mourinho la Real Madrid. Cu ce se confruntă antrenorul, înainte de startul sezonului

18:48

Programul complet al Marelui Premiu al Țărilor de Jos. Cursa e duminică (15:45, Antena 1 și AntenaPLAY)

18:37

Singura româncă din Campionatul European de Raliuri, final de drum în acest sezon

18:00

Al 10-lea transfer al verii, oficializat la Rapid. Întăriri de la Genoa pentru Daniel Pancu

17:44

Patrick Vieira a devenit selecționer! A semnat cu o națională de top din Africa

17:41

„Foarte bine”. Octavian Popescu, susţinut de un fost jucător al FCSB-ului după răbufnirea de la finalul meciului cu Botoşani

1 Imaginea anului: puștiul de 18 ani de la Lens, singur pe tunel în timp ce colegii ridicau trofeul deasupra capului 2 Ce lovitură! Un atacant cu 11 goluri în 10 meciuri vine în Liga 1 3 Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher” 4 Gigi Becali a dat verdictul când l-a văzut pe Tavi Popescu plecând nervos de pe teren! Decizia în cazul lui 5 Foto„Am divorțat de cea mai frumoasă femeie de pe planetă!” Adevărul a ieșit la iveală abia acum! 6 E gata! Ioan Varga renunță la CFR Cluj și a anunțat numele noului președinte: „Mi-a ajuns și m-am săturat!”
Citește și