Închide meniul

Euro 2020 | Spectacol de lumini pe Casa Poporului. Cum a fost celebrat la Bucureşti startul turneului final

Mihai Ispas Publicat: 12 iunie 2021, 8:24 / Actualizat: 12 iunie 2021, 9:30

Comentarii
Euro 2020 | Spectacol de lumini pe Casa Poporului. Cum a fost celebrat la Bucureşti startul turneului final

Spectacol de lumini pe Casa Poporului pentru startul Euro 2020

Cu un spectacol de lumini pe Casa Poporului! Așa a fost celebrat startul Euro 2020 la București.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Euro 2020 | Spectacol de lumini pe Casa Poporului

Sigla competiției și Arena Națională, pe care vor avea loc patru dintre meciurile competiției, au fost printre imaginile proiectate pe cea mai mare clădire din România.

Show-ul a ajuns şi pe reţelele sociale.

Show la Roma, la ceremonia de deschidere

La Roma, Stadio Olimpico a luat “foc” la ceremonia de deschidere. Italienii au pus în scenă un show pirotehnic.

Reclamă
Reclamă

Pe gazon, Andrea Bocelli a fost printre cei care au asigurat spectacolul. 16.000 de spectatori au putut urmări ceremonia din tribune. În continuare, ei avut parte şi de un meci de zile mari.

Italia a învins Turcia cu 3-0 în partida de debut de la Euro 2020. Toate reuşitele au venit după pauză. Au marcat Demiral în propria poartă, Immobile şi Insigne.

Turcia a primit 3 goluri la Roma, câte a încasat în toate cele 10 meciuri din preliminariile Campionatului European, şi nu a tras niciun şut pe poartă! Elveţia şi Ţara Galilor vor juca sâmbătă în celălalt meci al grupei.

Reclamă

Selecţionerul Italiei, Roberto Mancini, a rămas echilibrat la finalul meciului.

„Am jucat bine. Știam că nu va fi ușor, fiind și primul meci, dar mai ales pentru că am înfruntat un adversar puternic. Publicul ne-a ajutat foarte mult și a fost crucial pentru noi să plimbăm mingea foarte repede. Trebuie să facem asta în continuare. A fost o noapte frumoasă, sper să mai urmeze și altele. Mai avem drum lung până la Wembley”, a spus Roberto Mancini, citat de Tuttomercatoweb.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a făcut Mo Salah în ziua meciului Inter – Liverpool, după ce a fost scos din lot de Arne Slot
Citește și