Închide meniul

Germania – Ungaria 2-2 | Bild le-a desființat pe starurile lui Joachim Low: “Ne-am calificat, dar nu știm de ce”

Alexandru Ivan Publicat: 24 iunie 2021, 9:29

Comentarii
Germania – Ungaria 2-2 | Bild le-a desființat pe starurile lui Joachim Low: Ne-am calificat, dar nu știm de ce

Bild le-a desființat pe staruruile lui Joachim Low

Bild i-a desființat pe nemți după meciul cu Ungaria. Jurnaliștii germani au amintit de rușinea de la Mondialul din 2018, când “Die Mannschaft” n-a reușit să treacă de o grupă cu Mexic, Coreea de Sud și Suedia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Bild i-a desființat pe nemți

“Ne-am calificat mai departe, însă nimeni nu știe de ce! Fotbalul german a trecut la limită pe lângă o rușine uriașă. A fost o seară dramatică în Grupa F. Avem o mică consolare, faptul că nu am mai fost eliminați la fel ca la Campionatul Mondial din 2018, însă catastrofa nu a fost departe”, au scris jurnaliștii de la Bild.

Germania a fost chinuită de Ungaria pe propriul teren. Maghiarii au condus de două ori și au fost la 5 minute de optimile Euro 2020. Goretzka a salvat echipa lui Joachim Low, în minutul 85. După 2-2 cu Ungaria, Germania a încheiat grupa F pe locul secund și va juca în optimi împotriva Angliei, marți, 29 iunie. Este capul de afiș al fazei optimilor la Euro 2020.

“Vom juca cu Anglia în optimi, pe Wembley. Este stadionul nostru favorit. Va fi un meci clasic, dar jocul nostru trebuie să arate mult mai bine. În caz contrar, vom părea bătrâni pe lângă echipa entuziasmantă a Angliei”, au încheiat jurnaliștii germani.

În istoria participărilor la Euro, Germania a fost eliminată doar de trei ori în faza grupelor, la edițiile din 1984, 2000 și 2004. Nemții au cucerit trofeul în trei rânduri, în 1972, 1980 și 1996.

Reclamă
Reclamă

Programul optimile de finală ale EURO 2020

Sâmbătă 26 iunie
1: Țara Galilor – Danemarca (19:00, Amsterdam)
2: Italia – Austria (22:00, Londra)

Duminică 27 iunie
3: Olanda – Cehia (19:00, Budapesta)
4: Belgia – Portugalia (22:00, Sevilla)

Luni 28 iunie
5: Croația – Spania (19:00, Copenhaga)
6: Franţa – Elveţia (22:00, Bucureşti)

Reclamă

Marţi 29 iunie

7: Anglia – Germania (19:00, Londra)
8: Suedia – Ucraina (22:00, Glasgow)

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:05
Nota primită de Chivu după ce Inter a revenit de la 0-2 şi a învins la scor de tenis echipa lui Marius Marin!
23:41 23 ian.
Inter – Pisa 6-2. ”Remontada” senzațională a echipei antrenate de Cristi Chivu! 6 puncte peste rivala Milan
23:10 23 ian.
Dan Șucu aduce un fotbalist brazilian la Rapid! Cine este jucătorul care evoluează pe același post cu Alex Dobre
23:10 23 ian.
Kennedy Boateng a recunoscut că a fost salvat de Raul Opruţ după gafa făcută: “Mă simt uşurat că a marcat”
22:46 23 ian.
Cum l-a numit Kopic pe Opruţ, după ce a dus-o pe Dinamo pe primul loc! Mesaj surprinzător pentru toţi românii
22:41 23 ian.
Dorinel Munteanu surprinde, după Hermannstadt – Dinamo 1-2: „Adversarul de azi nu ne-a pus probleme”
1 Primul jucător dat afară de Gigi Becali de la FCSB, după ruşinea de la Zagreb: “Poate să plece de mâine” 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Atacantul de 40 de milioane de euro merge în Ligue 1 3 Atacant de 2 milioane de euro la FCSB, după ruşinea de la Zagreb. Gigi Becali a făcut anunţul 4 S-a făcut! Botoşani îl aduce în Liga 1 pe fostul jucător de la FCSB! Lovitura dată de Iftime 5 “A făcut o greşeală capitală” Reacţia lui Ion Ţiriac după scandalul dintre Sorana Cîrstea şi Naomi Osaka! 6 Denis Alibec pleacă de la FCSB! Atacantul va fi antrenat de un român
Citește și