“I-am dat mesaj. M-a dat peste cap!” Vlad Chiricheş i-a scris lui Christian Eriksen, după momentele dramatice de la EURO 2020

Antena Sport Publicat: 13 iunie 2021, 21:33

Comentarii
I-am dat mesaj. M-a dat peste cap! Vlad Chiricheş i-a scris lui Christian Eriksen, după momentele dramatice de la EURO 2020

Vlad Chiricheş este căpitanul naționalei României | Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Vlad Chiricheş i-a scris lui Christian Eriksen după ce a văzut imaginile şocante din Danemarca – Finlanda 0-1. În minutul 43 al partidei, starul danez s-a prăbuşit pe teren şi a fost resuscitat de medici.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiricheş şi Eriksen au fost adversar în 2013, în FCSB – Ajax. Ulterior, cei doi au fost colegi la Tottenham.

Vlad Chiricheş i-a scris lui Christian Eriksen

Am fost debusolat. I-am trimis şi eu un mesaj, sper să-l citească atunci când îşi va reveni. Îl cunosc, am jucat împotriva lui, m-am simţit ataşat de povestea asta, m-a dat peste cap.

Mă bucur că şi-a revenit, sper să-l văd din nou bine, asta este cel mai important. Am fost colegi doi ani, ne-am întâlnit şi înainte, când am bătut Ajax. Eram amândoi la vizita medicală la Tottenham şi am vorbit despre acel meci”, a declarat Vlad Chiricheş la Pro TV, conform Telekomsport.

Christian Eriksen, aproape de tragedie

Christian Eriksen s-a prăbuşit pe teren în minutul 43 al meciului dintre Danemarca și Finlanda, fără să fie lovit de nimeni. Minutele care au urmat au fost dramatice. Medicii l-au resucitat direct pe teren.

Reclamă
Reclamă
După minute bune, arbitrul englez Anthony Taylor a trimis jucătorii finlandezi la cabine. Eriksen a fost transportat la spital conștient. Inițial suspendat, meciul a fost reluat odată ce Eriksen a fost stablizat la spital. Acesta le-a cerut personal fotbaliștilor Danemarcei să continue partida, prin FaceTime, de pe patul de spital.
Era dus. I-am făcut manevre de resuscitare şi a fost un stop cardiac. Cât de aproape eram noi? Nu ştiu, l-am adus înapoi, a fost destul de rapid. Nu sunt cardiolog, aşa că nu pot spune de ce s-a întâmplat, las asta pe seama experţilor. Acesta este unul dintre motivele pentru care el este încă în spital, ca să se descopere ce s-a întâmplat. El este treaz acum şi răspunde la întrebări relevant şi clar. Inima bate din nou”, a spus Morten Boesen, medicul naţionalei Danemarcei.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:37

Matei Ilie, dezamăgit după 0-0 cu Universitatea Craiova: „E greu”

23:30

Filipe Coelho simte titlul după remiza cu CFR Cluj: „Este un punct în plus”

23:21

„Poate e aerul de la Cluj” Declarația de milioane a lui Rus după egalul cu CFR

23:03

“Cutremur” la Liga a 2-a! O echipă de play-off n-a primit dreptul să promoveze. Cine jubilează după anunț

22:56

CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0. Oltenii, pas greșit în lupta la titlu

22:48

Istvan Kovacs nu se joacă! L-a luat la rost pe atacantul CFR-ului după 7 minute: „Cu cine crezi că vorbești?”

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 4 VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra 5 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 6 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League
Citește și