Închide meniul

Italia – Anglia 1-1 (3-2. d.l.d) | Reacţia Prinţului William, după ce Anglia a pierdut finala EURO 2020 chiar pe Wembley: “Sfâşietor”

Antena Sport Publicat: 12 iulie 2021, 8:40

Italia – Anglia 1-1 (3-2. d.l.d) | Reacţia Prinţului William, după ce Anglia a pierdut finala EURO 2020 chiar pe Wembley: Sfâşietor

Profimedia

Prinţul William a transmis un mesaj de încurajare jucătorilor Angliei, după înfrângerea din finala Euro-2020 în faţa Italiei, de pe Stadionul Wembley. William a asistat la meci alături de soţia sa Catherine şi fiul lor George, de 7 ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Reacţia Prinţului William, după ce Anglia a pierdut finala EURO 2020 chiar pe Wembley

Sfâşietor. Felicitări Italiei pentru o mare victorie. Anglia, ai ajuns atât de departe, dar din păcate azi nu a fost ziua ta. Puteţi ţine capul sus şi puteţi fi mândri de voi. Ştiu că urmează mult mai multe. W”, a fost mesajul prinţului William.

Italia – Anglia 1-1 (3-2. d.l.d) | Englezii sunt dărâmaţi după ce au pierdut trofeul pe Wembley

Căpitanul naţionalei Angliei, Harry Kane, a declarat după finala Euro-2020, pierdută în faţa Italiei, că el şi colegii săi nu ar fi putut să dea mai mult şi au făcut un turneu fantastic.

Nu aş fi putut să dau mai mult. Băieţii nu ar fi putut să dea mai mult. Loviturile de departajare sunt cel mai urât sentiment din lume atunci când pierzi. Nu a fost seara noastră, dar a fost un turneu fantastic şi ar trebui să ţinem capul sus. Evident, ne va durea o vreme, dar suntem pe calea cea bună, construim şi sperăm să progresăm.

Suntem extrem de dezamăgiţi. Jucătorii au dat totul. Uneori au jucat foarte bine, alteori nu am ţinut mingea destul de bine, în special la începutul reprizeei a doua, dar nu putem acuza pe nimeni, a fost o bucurie să lucrez cu ei. Au ajuns mai departe decât s-a ajuns în de mult timp, însă în acel vestiar este extrem de dureros în această seară.

Reclamă
Reclamă

Eu i-am decis pe cei care au executat penalty-urile în baza a ce au făcut la antrenamente. Am câştigat împreună ca echipă şi nu am reuşit ca echipă să câştigăm în seara asta. Însă în ceea ce priveşte loviturile de departajare, este decizia mea. Este responsabilitatea mea. În acest moment durerea înfrângerii este imensă. Voiam să-i oferim ţării încă o seară specială şi nu am reuşit”, a spus şi Southgate.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:31

PSG – Inter LIVE TEXT (22:00), în finala Champions League. Istvan Kovacs va conduce ultimul act de la Munchen

23:12

VideoJurnal Antena Sport | Andreea Ogrăzeanu, dublă campioană europeană, prinde viteză către Los Angeles

23:02

Marius Lăcătuş, verdict despre transferul lui Denis Alibec la FCSB. Ce a spus despre concurenţa cu Daniel Bîrligea

23:00

UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii

22:41

Moment tensionat la Roland Garros. Holger Rune a cerut evacuarea unui fan nervos

22:36

Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 3 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 4 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 5 Denis Alibec a semnat cu FCSB 6 Primul club din Liga 1 care l-a refuzat pe Jordan Gele, după anunţul plecării de la FCSB: “Nu ne interesează”
Citește și