Jack Grealish a răbufnit după eșecul din finala Euro 2020. „Am spus că vreau să execut!” Acuze dure la adresa lui Southgate: „Antrenorul a decis”

Alexandru Ivan Publicat: 12 iulie 2021, 17:46

Comentarii
Jack Grealish a răbufnit după eșecul din finala Euro 2020. „Am spus că vreau să execut! Acuze dure la adresa lui Southgate: „Antrenorul a decis

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Jucătorul lui Aston Villa, Jack Grealish, a afirmat că a dorit să execute la loviturile de departajare pentru Anglia, dar a respectat decizia antrenorului Gareth Southgate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jack Grealish a răbufnit după finala Euro 2020

„Am spus că vreau să execut. Antrenorul a luat atâtea decizii bune la acest turneu şi tot el a decis şi duminică. Dar nu îmi doresc ca oamenii să spună că nu am vrut să execut, când eu am spus că vreau…”, a scris Grealish pe Twitter.

Roy Keane: „N-ai voie să stai acolo și să te uiți cum un copil execută înaintea ta!”

Reacţia lui Grealish vine după ce Roy Keane a afirmat că Raheem Sterling şi Jack Grealish nu ar fi trebuit să-l lase pe tânărul Bukayo Saka să execute la loviturile de departajare.

„Dacă ești Raheem Sterling sau Jack Grealish, n-ai voie să stai acolo și să te uiți cum un copil, Saka, merge și execută lovitură de departajare înaintea ta, n-ai cum!

Reclamă
Reclamă

Nu poți lăsa un copil emotiv de 19 ani să meargă înaintea ta. Ei au mai multă experiență, Sterling a câștigat trofee, ar fi trebuit să iasă în față și să execute înaintea copilului”, a declarat Roy Keane, potrivit Sky Sports.

Loviturile de departajare, coșmarul englezilor

Anglia a început bine penalty-urile și a condus cu 2-1 după două serii de executări. A urmat apoi dezastrul pentru echipa lui Gareth Southgate, cu trei ratări consecutive.

Responsabilitatea de a executa penalty-ul care să țină Anglia a în joc a căzut pe umerii lui Bukayo Saka, un puști de numai 19 ani. Sub presiune, acesta a ratat, iar trofeul a mers la Roma.

Reclamă

Victoria Italiei pe Wembley a fost a cincea consecutivă pentru Squadra Azzurra împotriva Angliei la turneele finale, în tot atâtea confruntări.

Englezii rămân cu numai trei victorii în 10 meciuri decise la loviturile de departajare.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Cupa Mondială 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:22

Florin Tănase a reacționat după transferul lui Aymen Boutoutaou la FCSB! Mesaj direct pentru noul coleg

0:15

Marius Baciu a fost lăudat de Gigi Becali şi şi-a explicat decizia, după FCSB – FC Argeş 2-0: „Au respectat sarcinile”

0:11

Remarcaţii lui Gigi Becali după debutul perfect al FCSB-ului în noul sezon: „El mi-a plăcut cel mai mult”

0:09

Octavian Popescu și-a făcut autocritica după ce a fost MVP-ul jocului cu FC Argeș: „Nu am făcut un meci foarte bun”

0:08

„A fost tras!” Mario Tudose crede că FC Argeș trebuia să primească un penalty cu FCSB!

0:03

„La el am văzut schema”. Daniel Bîrligea s-a inspirat de la Harry Kane. Ce a spus după golul marcat în FCSB – FC Argeş 2-0

1 Adio, Dinamo! Fotbalistul pleacă înainte de startul noului sezon de Liga 1 2 Gata, s-a făcut transferul! A ajuns în România și semnează cu FCSB 3 Probleme de lot pentru Nuno Campos înainte de debutul la Dinamo! Cum ar putea arăta echipa la meciul cu Petrolul 4 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – FC Argeş 2-0: „E fricos, ce să faci cu el? Nu poate” 5 FIFA a făcut marele anunţ! Cine arbitrează finala Cupei Mondiale? Centralul a izbucnit în plâns când a aflat 6 FCSB, CFR și „U” Cluj și-au aflat posibilele adversare din turul 3 preliminar Conference League. Lista completă
Citește și