„Ferguson e mai puternic decât Răzvan Lucescu!” Gigi Becali, show total în faţa stadionului din Salonic: „Suntem coşmarul lui!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 4.10.2024, 0:20

Gigi Becali, show total în faţa stadionului din Salonic

Captură AntenaSport

Gigi Becali a făcut show total în faţa stadionului din Salonic, după victoria uriaşă cu PAOK. FCSB a dat lovitura în partida cu PAOK şi are maximum de puncte după primele 2 etape.

FCSB a câştigat în deplasarea de la Salonic, prin golul lui Daniel Bîrligea. La finalul partidei, Gigi Becali a fost extrem de fericit pentru victoria de la Salonic. Gigi Becali a făcut show total la declaraţii în faţa stadionului din Salonic

Gigi Becali şi-a adus aminte de sfertul Cupei UEFA în care echipa sa a eliminat Rapidul lui Răzvan Lucescu.

„Suntem coşmarul lui. A avut bară şi atunci pe 23 august. Era şi taică-său. A avut bară şi atunci la 0-0, era gol în deplasare. Şi acum iar a avut bară. A fost cea mai mare victorie din toate victoriile. Am jucat 40 de minute în 10 oameni pe un stadion infernal, cu campioana Greciei. Eu m-am războit cu cel mai mare antrenor al României, Mircea Lucescu, şi cu unul dintre cei mai mari, că şi Răzvan calcă pe urmele lui taică-său„, a spus Gigi Becali în faţa stadionului din Salonic.

Iniţial, într-o intervenţie telefonică, Gigi Becali a lansat o ironie şi s-a folosit supranumele de „Ferguson”.

„Era numai credinţa şi Dumnezeu să facă o minune. Şi lupta băieţilor să rămână 1-0. Am jucat 30 de minute cu un om în minus. Acesta este cel mai mare rezultat. Să baţi PAOK în 10 oameni şi să ai un arbitraj ostil. Să nu iei roşu la Şut, să îi dea roşu lui Olaru, care nu a fost, şi să mai dai şi 10 minute de prelungire. Poate cu Olaru în teren ne egalau. Poate că a fost bine că a luat roşu. L-am bătut pe Răzvan Lucescu. Am demonstrat că Ferguson e mai puternic decât Răzvan Lucescu. Când a luat roşu Olaru m-a fost teamă„, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Cum arată clasamentul după a doua etapă din Europa League. Pe ce loc se află FCSB după victoria uriaşă cu PAOK Salonic.

FCSB are un parcurs perfect în grupa principală din Europa League. După victoria cu 4-1 din prima etapă, cu RFS, echipa lui Elias Charalambous a făcut un meci uriaş la Salonic.

FCSB a obţinut o victorie uriaşă pe teren campioanei Greciei. Daniel Bîrligea a marcat singurul gol al meciului la ultima fază a primei reprize. Bîrligea a marcat cu o reluare din prima, după o acţiune fantastică a lui Darius Olaru.

FCSB a rămas în 10 oameni după ce Darius Olaru a văzut al doilea cartonaş galben în minutul 56 al celei de-a doua reprize. După victoria de la Salonic, FCSB se află pe locul 3, cu maximum de puncte, cu un golaveraj de 5-1.  Lider este Lazio cu un golaveraj de 7-1, în timp ce Lyon ocupă loculal doilea, cu un golaveraj de 6-1.

FCSB împarte locul 3 cu Tottenham, care are acelaşi golaveraj: 5-1.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 19:00, exclusiv în AntenaPLAY
  • Se va impune Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers?

1:12

Răzvan Lucescu, resemnat după PAOK – FCSB 0-1: „Orice ai face, nu reuşeşti”. Ce a zis despre „şiretlicurile” campioanei României

0:44

Darius Olaru a ieşit la atac după eliminarea din PAOK – FCSB 0-1: „Arbitrul a inventat acel cartonaş roşu!”

0:40

„Şi-a scos banii!” Gigi Becali, dat pe spate de Daniel Bîrligea după PAOK – FCSB 0-1! Veste dură despre Lixandru: „E grav”

0:33

„Vine Ianis Hagi la FCSB?” Anunţul făcut la miezul nopţii de Gigi Becali

0:16

„Un miracol!” Daniel Bîrligea, după ce a marcat golul victoriei în PAOK – FCSB 0-1: „Nu ne mai fură nimeni punctele”

0:05

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 5 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 6 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sales

5 zodii chinezești care atrag noroc și iubire în luna octombrie 2024. Vezi dacă te numeri printre ele

Singurătatea se termină pentru aceste trei zodii pe 3 octombrie 2024. Nativii care pot vedea luminița de la capătul tunelului