Spectacol în Europa! Juventus – Empoli 0-1, la primul meci după plecarea lui Ronaldo. Real Madrid, victorie muncită cu Betis. Lewandowski, show total pentru Bayern. Liverpool – Chelsea 1-1, în șocul zilei

De Dragoș Vasile
Publicat: 28.08.2021, 23:45
Actualizat: 29.08.2021, 1:46

Juventus - Empoli 0-1

Juventus - Empoli 0-1

Profimedia

Update: În așteptarea lui Mbappe, Real Madrid a câștigat pe terenul celor de la Betis. Carvajal a marcat singurul gol al partidei, cu un șut la colțul lung.

Reclamă

Update: Juventus a fost învinsă la primul meci după plecarea lui Cristiano Ronaldo. Torinezii au fost învinşi de Empoli cu 0-1. Leonardo Mancuso a fost eroul oaspeţilor.

Reclamă

Update: Bayern a făcut spectacol cu Hertha, scor 5-0. Robert Lewandowski a reuşit hattrick-ul şi a ajuns la cota 300 pentru campioana Germaniei. Veteranul Muller şi puştiul Musiala şi-au trecut şi ei numele pe lista marcatorilor.

Update: Liverpool – Chelsea s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Update: Liverpool a egalat prin Salah, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Update: Kai Havertz a deschis scorul în derby-ul cu Liverpool cu o lovitură incredibilă de cap.

Update: Manchester City a dat de pământ cu Arsenal, scor 5-0. Detalii, AICI.

Spectacol în Europa! Liverpool – Chelsea, derby în Premier League

Liverpool şi Chelsea, „regina Europei”, au derby în Anglia. Cormoranii sunt într-o formă de zile mari după 3-0 cu Norwich şi 2-0 cu Burnley. Digo Jota este golgheterul grupării de pe Anfield, cu 2 goluri în primele două etape.

De partea cealaltă, Chelsea are şi ea două victorii în primele două runde din Premier League. Campioana Europei a câştigat cu 3-0 confruntarea cu Crystal Palace şi cu 2-0 derby-ul cu Arsenal. Romelu Lukaku, omul de 115 milioane al lui Tuchel, a marcat la doar 15 minute după revenirea în Anglia.

Juventus – Empoli, primul meci al torinezilor după plecarea lui Cristiano Ronaldo

Juventus joacă azi în primul meci după plecarea lui Cristiano Ronaldo. Starul lusitan s-a transferat în Anglia, la Manchester United, care i-a plătit aproximativ 20 de milioane de euro „Bătrânei Doamne”. Portughezul a semnat până în 2023.

Ronaldo va fi plătit regeşte la Manchester United. Starul portughez ar urma să încaseze 660.000 de euro pe săptămână, adică aproximativ 31 de milioane de euro anual, potrivit Sky Italia. Salariul este similar cu cel pe care Cristiano îl avea la Juventus.

În prima etapă din Serie A, Juventus a călcat strâmb în deplasarea de la Udinese, scor 2-2, şi se află pe locul 11 în Italia.

Meciurile zilei în Europa:

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:52

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

23:45

Mihai Rotaru a anunţat ce trebuie să facă Universitatea Craiova pentru a câştiga titlul

23:36

„E o presiune imensă!” De ce nu vorbeşte Alexandru Mitriţă despre titlu. A spus-o după meciul cu Dinamo

23:28

Armand Duplantis şi Simone Biles, sportivii anului la Premiile Laureus

23:23

Ionuţ Negoiţă, după ce a fost surprins alături de acţionarii lui Dinamo: „La anul, cu achiziţii, vom putea mai mult”

23:21

Ştefan Baiaram s-a dezlănţuit după victoria cu Dinamo: „Nu le-a dat nicio şansă” + Ce spune despre lupta la titlu

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 6 VIDEOAlex Mitriţă a semnat de faţă cu Mirel Rădoi! Imaginile care i-au surprins pe fanii Craioveis