Aroganța lui George Ogăraru după FCSB II – CS Afumați 1-4. Ce mesaj a postat managerul de la CSA Steaua

De Alexandru Ivan
Publicat: 16.05.2021, 15:04

George Ogăraru, invitatul lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE

George Ogăraru, invitatul lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE

Hepta

Aroganța lui George Ogăraru. Managerul de la CSA Steaua a avut un mesaj ironic pentru echipa lui Gigi Becali, după 1-4 cu CS Afumați.

Reclamă

Aroganța lui George Ogăraru

„Așa cum anticipam … Finala de play-off contra CS Afumați”, a scris George Ogăraru, pe Facebook.

Reclamă

FCSB II câștigase cu 1-0 meciul tur de la Afumați. Gigi Becali a trimis atunci 6 jucători de la prima echipă, însă acum n-a mai recurs la această strategie.

Rezultatul a fost devastator pentru echipa patronată de Bogdan Argeș Vintilă. Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 14, grație penalty-ului transformat de Stîngă.

A urmat apoi show-ul lui Tudorache. Acesta a înscris de trei ori în poarta lui Târnovanu, lăsându-i făra reacție pe cei de la FCSB II. Chirițoiu a marcat golul de onoare pentru roș-albaștri, care au ratat șansa unui duel de foc cu CSA Steaua în finala play-off-ului de promovare.

Am făcut greşeli care ne-au costat la adăpostul rezultatului din tur. Tinereţea lor a făcut ca noi să picăm mental. A contat că nu au mai fost jucători mulţi de la prima echipă

Bogdan Argeș Vintilă, după FCSB II – CS Afumați 1-4

CSA Steaua, în finala play-off-ului de promovare

CSA Steaua a câștigat „dubla” cu Mostiștea Ulmu cu 4-0 la general. „Militarii” au primit câte un penalty controversat în ambele meciuri.

Emilian Pacionel și Cezar Mihalache au marcat golurile care au trimis-o pe CSA în finala barajului. Meciul n-a fost lipsit de scandal. Vasile Târșolea, patronul de la Mostiștea Ulmu, s-a enervat din nou după un penalty primit de CSA Steaua. Acesta a vrut să scoată echipa de pe teren, deși mai erau mai puțin de 10 minute de disputat.

Același Târșolea a făcut scandal și după meciul tur. Atunci, patronul de la Mostiștea a spus că CSA a primit un penalty inexistent, iar un jucător de la echipa sa a fost eliminat, deși a văzut un singur cartonaș galben.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
0:12 28 apr.

„Toată lumea greșește” Daniel Bîrligea, mesaj despre arbitraj după Rapid – FCSB 1-2! Ce a spus despre golul marcat

0:07 28 apr.

Cum poate deveni FCSB campioană după derby-ul cu Dinamo! Toate calculele luptei la titlu

0:04 28 apr.

Victor Angelescu s-a dus peste arbitri, după Rapid – FCSB 1-2. Săpunaru, derapaj incredibil: „Jegosul ăsta…”

0:00 28 apr.

Marius Şumudică a început să ţipe în timpul interviului, după Rapid – FCSB 1-2: „Cum naibii? Ce să fac?!”

23:43

„I-am călcat în picioare”. Marius Şumudică a făcut iureş, după Rapid – FCSB 1-2. Ce le-a putut spune jucătorilor lui

23:35

„S-au obişnuit să fim mereu furaţi”. Florin Tănase, reacţie dură după Rapid – FCSB 1-2. Ce a spus despre titlu

1 Şefii Rapidului au ales deja noul antrenor, după ce Marius Şumudică şi-a anunţat demisia. Vine la pachet cu primul transfers 2 Ce veste pentru Cristi Chivu! Anunţul făcut de şefii Parmei în ziua în care cruciaţii au învins-o pe Juventuss 3 Mircea Lucescu, întâlnire de urgenţă cu Cristi Chivu. Motivul pentru care selecţionerul va pleca în Italias 4 „E periculos cu cei mari”. Italienii, laude la scenă deschisă pentru Cristi Chivu, după ce Parma a învins-o pe Juventuss 5 Dan Şucu a luat decizia! Cine va fi antrenorul Rapidului dacă pleacă Marius Şumudicăs 6 Cristi Chivu, reacţie de clasă după ce Parma a învins-o pe Juventus: „Băieţii merită felicitări”s