Dumitru Dragomir a dat verdictul la Rapid! „Dacă nu iau titlul, vor fi alergaţi pe calea ferată Niculae, Şucu şi Angelescu”

De Dan Roșu
Publicat: 9.07.2023, 14:25

Dumitru Dragomir a dat verdictul la Rapid

Dumitru Dragomir a dat verdictul la Rapid

Fanii Rapidului, în timpul unui meci / Hepta

Dumitru Dragomir a dat verdictul la Rapid, după ce giuleştenii l-au anunţat pe Cristiano Bergodi antrenor, chiar dacă Marius Şumudică era şi el liber de contract.

Reclamă

Dragomir susţine că Şumudică nu a ajuns la Rapid din cauza conflictului cu Daniel Niculae. Pe de altă parte, fostul şef de la Ligă e sigur că, dacă nu vor lua titlul, cei din conducerea feroviarilor vor avea mari probleme cu fanii.

Reclamă

Dumitru Dragomir a dat verdictul la Rapid

„Şi-au asumat că dacă nu ia campionatul Bergodi cu Rapidul, vor fi alergaţi pe calea ferată şi Niculae, şi Şucu, şi Angelescu. Pot lua campionatul, au făctu transferuri bune, Şucu are bani, au stadion bun.

Să vedem dacă galeria va fi alături de ei. Dar dacă vor avea rezultate bune, galeria se va îndrepta către ei”, a spus Dumitru Dragomir, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Motivul real pentru care Marius Şumudică nu a ajuns la Rapid

Tot Dragomir e cel care a dezvăluit motivul pentru care Şumudică nu a ajuns la Rapid.

„Bergodi nu e antrenor rău, dar Şumudică se potrivea ca o mănuşă la Rapid. Părerea mea e că Niculae a fost mai tare decât mulţi de acolo. E la cuţite cu Şumudică. M-a sunat Şumudică acum câteva zile şi mi-a zis că l-a sunat Niculae şi i-a spus să fie prieteni.

Eu i-am spus că dacă te-a sunat Niculae sigur nu te va pune antrenor. Spunea `domne, că am şanse, cu şefii galeriei`. Dacă a fost supărat şi ţi-a dat telefon ca să te aiurească, nu vei fi antrenor la Rapid.

Vă spun cu toată răspunderea că Şumudică era antrenorul perfect pentru Rapid. Mutu a fost băiat deştept. S-a dus la bani”, a spus Dragomir, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Cristiano Bergodi este noul antrenor al Rapidului

Cristiano Bergodi este noul antrenor al Rapidului. Anunţul oficial a fost făcut de giuleşteni, după plecarea neaşteptată a lui Adrian Mutu de la echipă, cu doar şase zile înainte de startul sezonului.

„Clubul FC Rapid a ajuns la un acord de principiu cu Cristiano Bergodi, cel care este așteptat mâine pentru a semna contractul de antrenor principal.

🏆 Antrenorul italian, un fost mare jucător al lui Lazio, a adus ultimul trofeu important al Rapidului, Supercupa României, în 2007. Cristiano Bergodi a câștigat trei trofee cu Sepsi în ultimele 14 luni, două Cupe ale României și o Supercupă a României”, se arată într-o postare pe Facebook a Rapidului.

 

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
11:09

Italienii, impresionaţi de impactul lui Cristi Chivu la Parma: „Situaţia era tragică!”

11:07

Paulo Fonseca, după Manchester United – Lyon 5-4: „Am sărbătorit 4-2 când mai era timp de joc”

10:02

„Penalty toată ziua!” Antrenorul lui Ianis Hagi a pus la zid arbitrajul după Bilbao – Rangers 2-0

10:01

Edi Iordănescu, ofertă uriaşă! Naţionala care îl vrea pe bancă! Adi Mutu a făcut anunţul: „Aşa am auzit”

9:41

„Trebuie să mă mai suportaţi!” Ange Postacoglou, genial la conferinţa de presă, după ce a calificat-o pe Tottenham în semifinale

9:25

Jucătorul lui Manchester United a răbufnit şi i-a certat pe fanii care au plecat de pe stadion la 2-4 cu Lyon

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas