Ilie Dumitrescu, convins că Gigi Becali a sunat pe bancă în timpul meciului FC U Craiova 1948 – FCSB. Anunţ despre Florinel Coman

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 17.07.2023, 0:03

Promisiunea pe care i-a făcut-o Ilie Dumitrescu lui Gigi Becali

Ilie Dumitrescu l-a felicitat pe Gigi Becali / Colaj Profimediaimages

Ilie Dumitrescu este convins că Gigi Becali a sunat pe bancă în timpul meciului FC U Craiova 1948 – FCSB, scor 1-3, din prima etapă a Ligii 1. „Mister” a comentat schimbarea lui Florinel Coman, de la pauza partidei.

Fostul atacant şi antrenor al roş-albaştrilor nu l-a crezut pe „Mbappe” Coman, cel care a anunţat că a suferit o accidentare după ce a executat penalty-ul. Starul roş-albaştrilor a făcut 2-0, în minutul 17, şi a fost desemnat MVP-ul partidei.

Ilie Dumitrescu, convins că Gigi Becali a sunat pe bancă

Interesant să aflăm dacă Coman are vreo problemă de sănătate. Cred că ăsta e singurul motiv pentru care ar fi trebuit să fie schimbat. În perioada de pregătire poţi să faci asta, să dai minute când sunt doi pe post.

N-a mai arătat la fel. Coman este într-o formă foarte bună, am informaţii că s-a pregătit foarte bine. A terminat campionatul excelent. Şi acum este schimbat.

Eu nu cred că a avut ceva. Dacă ştie şi diagnosticul, că în 2 zile o să fie ok. Noi ne amuzăm, dar nu cred că se simte confortabil cu tratamentul ăsta. Nu cred că îi este ok. Chiar a fost omul meciului„, a spus Ilie Dumitrescu la digisport.ro.

Florinel Coman a anunţat, la finalul victoriei cu Craiova lui Adrian Mititelu, că a resimţit dureri. A evitat să ofere mai multe detalii.

La acel penalty am căzut prost şi am simţit o durere la spate, dar în două zile sper să fie ok. Am vorbit cu Elias şi am zis că e mai ok să ies„, a declarat atacantul FCSB-ului.

Coman a obţinut o lovitură de la 11 metri şi a şi înscris în minutul 17 al partidei cu FC U Craiova 1948, ducând scorul la 2-0 pentru FCSB. Scorul a fost deschis în minutul 8, de David Miculescu, cel care a înscris în urma unui corner executat tot de Florinel Coman.

Repriza secundă a meciului dintre FC U Craiova 1948 şi FCSB a debutat cu o surpriză. Florinel Coman, cel mai bun om al roş-albaştrilor din prima repriză, a fost înlocuit cu Andrei Cordea.

Darius Olaru s-a accidentat în FC U Craiova 1948 – FCSB

Darius Olaru s-a accidentat în meciul FC U Craiova 1948 – FCSB, din prima etapă, şi a băgat frica în fanii vicecampioanei României. Mijlocaşul în vârstă de 25 de ani a ieşit accidentat chiar înainte de pauză.

Jucător de bază la vicecampioana României, Olaru i-a oferit motive de îngrijorare lui Elias Charalambous. S-a „rupt” şi a avut nevoie de schimbare.

În minutul 40, Darius Olaru a luat o acţiune pe cont propriu în flancul stâng şi a fost faultat de Dragoş Albu. Căpitanul roş-albaştrilor a căzut şi a cerut intervenţia medicilor. A părăsit terenul şchiopătând şi ţinându-se de coapsa piciorului stâng.

Chiar dacă staff-ul medical a făcut eforturi, mijlocaşul vicecampioanei nu a mai putut continua. A fost înlocuit cu Malcom Edjouma, în minutul 45. Camerele TV l-au surprins pe Olaru, în suferinţă, pe banca de rezerve.

Olaru este incert pentru derby-ul FCSB – Dinamo, care va fi sâmbătă, de la ora 21:30, în format LIVE TEXT pe AS.ro. Pentru FC U Craiova 1948 urmează confruntarea din deplasare, cu Sepsi.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

10:50 Marele Premiu de Formula 1 de la Imola e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY duminică, de la 15:45. Verstappen pleacă primul 10:48 SUA – Kazahstan, LIVE VIDEO în AntenaPLAY (17:20)! Elveția – Canada și Slovacia – Letonia, de la 21:20. Spectacol la CM de hochei 10:28 Ovidiu Popescu pleacă de la FCSB și semnează cu U Cluj! „Șepcile roșii” au spart banca pentru a-l convinge pe „Lampard” 10:13 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAY 10:09 Crawley – Crewe, LIVE VIDEO în AntenaPLAY (15:00). Finala play-off-ului de promovare în League One 9:55 „Să renunțe pentru România!” Neluțu Varga nu o vrea pe Corvinul în preliminariile Europa League! Declarație șocantă a patronului 9:51 Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu, e live în AntenaPLAY (20:00). Românul, condamnat să câştige 9:50 VIDEOA început nebunia în Salonic, înainte de Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu (20:00, AntenaPLAY) 9:16 VIDEOInter Miami, victorie fabuloasă în MLS! Colegul lui Messi a intrat pe teren și a marcat imediat un gol de senzație, în prelungiri 9:15 Vedeta căreia Ion Ţiriac i-a luat un inel cu diamante! Ce a putut spune miliardarul a lăsat mască o altă femeie celebră Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta