Reacţia lui Dan Petrescu, după ce a fost eliminat: „A stat cu ochii numai pe banca noastră!” Ce a spus despre Louis Munteanu

Publicat: 12.08.2024, 0:34.

Reacţia lui Dan Petrescu, după ce a fost eliminat

Dan Petrescu / Profimedia Images

Reacţia lui Dan Petrescu, după ce a fost eliminat. Antrenorul celor de la CFR Cluj a fost eliminat în prima repriză a partidei cu Unirea Slobozia. Andrei Chivulete i-a arătat două cartonaşe galbene la faza la care a arătat, cu ajutorul VAR, golul echipei lui Mihalcea.

Dan Petrescu l-a lăudat şi pe Louis Munteanu, care a reuşit primele sale două goluri în tricoul celor de la CFR Cluj. Mai mult, Petrescu i-a transmis un mesaj clar atacantului său.

„Trei puncte mari pentru noi. Am schimbat toţi jucătorii de câmp, şi-au făcut datoria toţi. Au jucat foarte bine. În atac am avut 6 ocazii. Sunt dezamăgit puţin de eliminare. În Europa şi unde am antrenat nu prea am fost eliminat, doar în România mă elimină. Arbitrul de rezervă a stat numai cu ochii pe banca noastră. Nu am înţeles atitudinea celui de-al patrulea arbitru, avea atitudinea asta de la început, stă doar pe capul meu.

A dat două goluri la al doilea meci, e bine pentru el. Trebuie să rămână liniştit, umil, să nu creadă acum că e cel mai bun jucător din lume. A dat două goluri clasă, se vede că are clasă. Merită felicitări pentru cele două goluri. Trebuie să rămână liniștit dacă vrea să ajungă un jucător mare. Trebuie să aibă meciuri în picioare”, a spus Dan Petrescu la digisport.ro.

Louis Munteanu a reuşit o dublă de senzaţie cu Unirea Slobozia. Munteanu a înscris cu două execuţii fabuloase cu piciorul. Louis Munteanu a fost achiziționat de CFR Cluj de la Fiorentina, în schimbul unei sume de aproximativ 2,3 milioane de euro. Atacantul care a fost împrumutat, în ultimele două sezoane, la Farul a mai fost și pe lista de transferuri a celor de la FCSB și Rapid.

După debutul din etapa trecută din derby-ul pierdut cu Universitatea Cluj, scor 2-3, Louis Munteanu a arătat de ce Neluţu Varga a plătit atâţia bani pentru el. Atacantul adus de la Fiorentina a marcat cu o execuţie din prima, din interiorul careului, în minutul 38.

Louis Munteanu a reuşit dubla în minutul 64, cu un şut superb de la marginea careului. Nkololo a lovit bara în minutul 28 al meciului de la Cluj, pentru ca tot el, zece minute mai târziu, să trimită o pasă în careu pentru Louis Munteanu şi acesta să deschidă scorul. Replica oaspeţilor a venit în minutul 40, când Florin Purece a înscris cu un extraordinar, de la distanţă, însă golul a fost anulat pentru ofsaid la o fază anterioară.

Antrenorul clujenilor, Dan Petrescu, a fost apoi eliminat pentru proteste şi gazdele au intrat cu avantaj la pauză. La reluare, în minutul 51, Alexandru Păun a finalizat o acţiune a clujenilor, venită după erori în defensiva ialomiţenilor. Louis Munteanu a închis tabela cu un şut spectaculos de la marginea careului şi clujenii s-au impus cu 3-0, într-un meci pe care ialomişenii l-au încheiat fără şut pe poartă. CFR ocupă locul al 6-lea, cu 7 puncte, în timp ce Unirea Slobozia este pe 12, cu 5 puncte.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

0:27

„Era o nenorocire!” Mihai Stoica a venit cu replica, după ce Louis Munteanu a spus că nu a vrut să se transfere la FCSB

0:12

Louis Munteanu, discurs incredibil la adresa celor de la FCSB: „Nu mă interesează! Nu am vrut să merg acolo!”

23:54 11 aug.

CFR Cluj – Unirea Slobozia 3-0! Louis Munteanu a făcut spectacol! Dan Petrescu, eliminat în prima repriză

23:12 11 aug.

FotoDan Petrescu a fost eliminat în CFR Cluj – Unirea Slobozia! „Bursucul” s-a certat cu arbitrul și a fost trimis în tribună

22:48 11 aug.

Ce se întâmplă cu jucătorii excluși din lotul lui Sepsi, după 1-2 cu Universitatea Craiova! Bernd Storck: „Discutăm!”

UPDATELouis Munteanu, dublă de senzaţie cu Unirea Slobozia! Execuţii superbe ale atacantului de milioane de euro de la CFR Cluj

1 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 2 FotoNadia Comăneci le-a cerut explicaţii arbitrelor după ce România a ratat dramatic bronzul la sol: „Am fost la arbitra şefă”s 3 FotoArmand Duplantis şi-a doborât recordul mondial în proba de săritură cu prăjina! Este al nouălea record mondial pentru suedez!s 4 FotoSoția lui Joyskim Dawa, anunț despre plecarea fundașului de la FCSB: „Are obiective înalte în viaţă!”s 5 FotoJordan Chiles s-a aşezat în genunchi la festivitatea de premiere, după ce i-a „suflat” bronzul româncei Ana Maria Bărbosus 6 FotoIubita fiului Nadiei Comăneci a atras toate privirile la Jocurile Olimpice. Imagini de senzaţie la Pariss

3 zodii vor avea toată luna august 2024 parte de reușite. Norocul e de partea lor

Nativii care au parte de o iubire ca în filme în august 2024. Zodiile ce vor exprimenta flacăra pasiunii