Sepsi a învins-o dramatic pe Gloria Buzău şi e lider în Liga 1! Buzoienii egalaseră în minutul 90+4, dar golul a fost anulat

Publicat: 22.07.2024, 21:23.

Sepsi a învins-o dramatic pe Gloria Buzău şi e lider în Liga 1!

Marius Coman şi Denis Ciobotariu au marcat pentru Sepsi în victoria cu Gloria Buzău / Facebook Sepsi OSK

Sepsi a învins-o dramatic pe Gloria Buzău, cu 2-1, şi e lider în Liga 1! Echipa din Buzău a marcat golul care ar fi adus egalarea în minutul 90+4, dar acesta a fost anulat pe motiv de ofsaid după consultarea VAR.

Golurile au fost marcate de Ciobotariu (12) şi Coman (30), pentru Sepsi, respectiv Tescan (86) pentru Gloria Buzău.

Matos a marcat pentru Gloria Buzău, în minutul 90+4, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, după consultarea sistemului VAR, relatează news.ro.

Sepsi este singura echipă care a acumulat până acum 6 puncte în Liga 1. Mai este de disputat un singur meci din etapa a doua, cel dintre Oţelul şi Farul. Gălăţenii ar putea să îi egaleze pe covăsneni la puncte dacă vor învinge echipa antrenată de Gică Hagi.

Gloria Buzău: Greab – Scheda, Dandea (Traore -46), Dobrosavlevici, Turda, Sălceanu – Prejmereanu (Canadija – 73), Călin (Tescan – 56), Dumitru (Akhamatov – 46) – Budescu (Budescu – 73), Matos. Antrenor: Andrei Prepeliţă

Sepsi: Niczuly – Oteliţă, D. Ciobotariu, Ninaj, Ştefan – Varga (Bardea – 66), Alimi, Mino, Kallaku (Hajdin – 87) – Matei (Neskovic – 66), Coman (Siger – 87). Antrenor: Bernd Storck

Rezerve: Moldovan, Gyenge, Breij, Hajdin, Siger, Popsa, Drăghiceanu, Bardea, Neskovic.

Cartonaşe galbene: Sălceanu (23), Dandea (33), Dobrosavlevici (50), Turda (54), Traore (82), Matos (90+5)  / Alimi (68), Neskovic (77)

Arbitri: Iulian Călin – Stelian Slabu, Nicuşor Marin – Robert Avram

Camera VAR: Cătălin Popa, Andrei Moroiţă

Observatori: Alexandru Deaconu, Cătălin Cursaru

• Marele Premiu al Belgiei e live în AntenaPLAY, în perioada 26-28 iulie
  • 27 iulie: Gala de box | Joe Joyce vs Derek Chisora
  • Cine crezi că va deveni selecţionerul României după plecarea lui Edi Iordănescu?

0:20 23 iul.

Gică Hagi, reacţie fermă după plecarea lui Edi Iordănescu de la naţională: „Trebuia să rămână!” Ce a spus după Farul – Oţelul 0-0

23:53

Oţelul – Farul 0-0! Gică Hagi rămâne fără victorie în noul sezon! Gol anulat pentru constănţeni

23:40

Antrenorul lui Maccabi Tel Aviv i-a răspuns lui Elias Charalambous, după ce cipriotul a spus că FCSB se va califica „1000%”!

23:40

Fază controversată în Oţelul – Farul! Gol anulat pentru trupa lui Gică Hagi! Duel încins cu Dorinel Munteanu

23:25

„Nu suntem la nivelul celor din San Marino” Jucătorul lui Maccabi Tel Aviv, „săgeţi” către FCSB înaintea confruntării din Ghencea

23:23

„Respect doar din partea fanilor” Fostul jucător al lui Dinamo, „săgeţi” către Kopic şi conducere după despărţirea de „câini”!

1 FotoAndrei Burcă s-a căsătorit! Cât de frumoasă este şi cu ce se ocupă soţia fundaşului naţionaleis 2 FotoCine e iubita lui Lamine Yamal, noua senzaţie din fotbalul mondial. Tânăra este de o frumuseţe răpitoares 3 FotoImagini rare cu fiicele lui Ilie Năstase din căsnicia cu Amalia! Cuvinte uriaşe la adresa tatălui lor: „De aia îi iubim”s 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 6 EXCLUSIVEdi Iordănescu pleacă de la naționala României! Când a luat selecționerul decizia și ce l-ar fi putut determina să rămânăs

Horoscopul săptămânii 22 iulie – 28 iulie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Zodii care se întorc la fostul partener în ziua de 23 iulie 2024. Nativii care iartă cu ușurință