Închide meniul

Mecanicul Samuele Zannoni, jucătorul care a marcat pentru San Marino în poarta României, joacă la nivel de judeţeană, la “celebra” US Pietracuta

Publicat: 25 martie 2025, 9:34

Comentarii
Mecanicul Samuele Zannoni, jucătorul care a marcat pentru San Marino în poarta României, joacă la nivel de judeţeană, la celebra US Pietracuta

Mecanicul Samuele Zannoni, în duel cu Dennis Man

San Marino a reuşit un gol istoric împotriva României, prin Samuele Zannoni, care este de profesie mecanic şi tinichigiu auto. Acesta joacă fotbal la “nivel de judeţeană”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 66 al partidei, San Marino a reuşit să marcheze prin Samuele Zannoni. Acesta joacă în liga a 5-a din Italia, la “celebra” echipă US Pietracuta.

Mecanicul Samuele Zannoni joacă în Liga a 5-a din Italia

Pe lângă fotbal, Samuele Zannoni este mecanic şi tinichigiu auto în timpul liber. Zannoni a marcat pentru echipa din liga a 5-a italiană 9 goluri în acest sezon, iar pentru naţionala din San Marino a debutat anul trecut.

De altfel, clubul italian i-a transmis un mesaj de felicitare lui Samuele Zannoni. ”Îi felicităm pe jucătorii noștri de la echipele naționale, în particular pe Samuele Zannoni, autorul golului lui San Marino contra puternicei România. Bravo, Samu!”, au transmis cei de la US Pietracuta.

San Marino – România 1-5. „Tricolorii”, prima victorie în preliminarii. Mihai Popescu a înscris primul lui gol pentru naţională

„Tricolorii” au obţinut o victorie de care aveau nevoie neapărat, după ce au pierdut primul meci din preliminariile World Cup, cu Bosnia, care a fost în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

„Tricolorii” au punctat prima oară pe tabelă printr-un autogol al lui Michele Cevoli din minutul 6. În minutul 44, Mihai Popescu avea să reuşească primul lui gol pentru naţionala României, ducând scorul la 2-0 pentru „tricolori”. Jucătorii antrenaţi de Mircea Lucescu au mai înscris de trei ori, prin Răzvan Marin (min. 55) şi Ianis Hagi (min. 75), ambele goluri fiind marcate din penalty, şi prin Denis Alibec, în prelungirile partidei.

Ambele lovituri de la 11 metri au fost scoase de către Dennis Man. Mircea Lucescu a debutat nu mai puţin de 3 jucători în meciul cu San Marino, Denis Ciobotariu, Vlad Dragomir şi Dennis Politic bifând primele lor minute pentru naţionala României. România a obţinut primele 3 puncte în grupa H din preliminariile World Cup 2026. Într-o altă partidă disputată în grupa H, Bosnia a învins-o cu 2-1 pe Cipru şi este, momentan, liderul grupei din care naţionala noastră face parte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a făcut Mo Salah în ziua meciului Inter – Liverpool, după ce a fost scos din lot de Arne Slot
Citește și