Închide meniul
EXCLUSIV

Adrian Mutu, prima reacţie după Andorra – România 0-2: “Am părut puțin disperați să dăm primul gol! Ei trei au fost cei mai buni jucători de la noi!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 martie 2023, 23:53

Comentarii
Adrian Mutu, prima reacţie după Andorra – România 0-2: Am părut puțin disperați să dăm primul gol! Ei trei au fost cei mai buni jucători de la noi!

Captură Antena 1

Adrian Mutu, prima reacţie după Andorra – România 0-2. Expertul Antena 1 a lăudat evoluţia naţionalei României în partida cu Andorra. Dennis Man şi Denis Alibec au marcat golurile victoriei. Andorra – România 0-2 a fost în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu i-a lăudat pe cei doi marcatori pentru naţionala României.

Adrian Mutu, prima reacţie după Andorra – România 0-2

A fost un meci foarte bun din partea noastră. Andorra mi s-a părut o echipă foarte slabă. A încercat să facă un joc murdar. Băieții noștri au intrat îm jocul lor în primele 30 de minute. Am părut puțin disperați să dăm primul gol. Ăsta a fost singurul lucru negativ. Scorul este unul bun. Cred că Man, Alibec şi Drăguşin au fost cei mai buni jucători de la noi. Andorra a fost o echipă extrem de slabă, nu au ajuns la poarta noastră în primele 70 de minute. Se vede că joacă şi că a căpătat o şmecherie fotbalistică. Am văzut unele lucruri care mi-au plăcut la Dărguşin. Man s.-a descurcat foarte bine pe un post care nu e al lui. Ambele goluri au fost frumoase. Şi al lui Alibec. Răzvan Marin a dat o pasă frumoasă. Ei nu au făcut nimic altceva decât să distrugă meciul“, a spus Adrian Mutu în exclusivitate la Antena 1.

Cum arată clasamentul în grupa României, după primele meciuri

Cum arată clasamentul în grupa României, după primele meciuri din preliminariile EURO 2024. „Tricolorii” au debutat cu dreptul în campania de calificare la turneul final de anul viitor. România este, alături de Elveția, lider în Grupa I.

Andorra – România 0-2, primul meci al „tricolorilor” din preliminariile EURO 2024, a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

Elveția a demolat-o astăzi pe Belarus, următoarea adversară a României. Selecționata lui Murat Yakin s-a impus cu scorul colosal de 5-0, și este astfel lider în Grupa I. Renato Steffen, atacantul de la Lugano, a reușit un hat-trick, Xhaka și Amdouni marcând și ei în victoria categorică înregistrată de Elveția.

România a câștigat cu „doar” 2-0 în Andorra, și astfel este pe locul doi în grupă, la egalitate de puncte cu Elveția, dar cu un golaveraj inferior. Pentru „tricolori” au marcat Dennis Man și Denis Alibec, Olimpiu Moruțan și Răzvan Marin pasând decisiv la cele două reușite ale echipei naționale.

De asemenea, în clasamentul Grupei I, Israel și Kosovo au câte un punct, după ce au remizat în meciul direct, scor 1-1.

Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:38
România luptă pentru medalii la Cupa Mondială Echipe Mixte 2025, LIVE în AntenaPLAY (30 noiembrie – 7 decembrie)
13:21
Oklahoma City Thunder rămâne invincibilă pe teren propriu. Campioana en-titre, victorie cu Sacramento Kings
13:02
Valeriu Iftime i-a prezis viitorul lui Mircea Lucescu. Cele două scenarii luate în calcul pentru selecționer
13:00
Tragerea la sorți a barajului de World Cup 2026 LIVE VIDEO (14:00, Antena 1 și AntenaPLAY). România, în urna a patra
12:58
Răspunsul CFR Cluj la oferta FCSB pentru Louis Munteanu şi Emerllahu. S-a decis unde sunt transferaţi
12:31
Lionel Messi se va întoarce la Barcelona! Anunţul campionului mondial
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 3 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut 4 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins 5 Gigi Becali s-a trezit cu o sumă uriaşă de la UEFA: “Ne-a dat că suntem băieţi buni! Nu ştiam de la ce” 6 Cât câştigă Mircea Lucescu la naţionala României. Adevărul despre salariul lui: “Leşinaţi!”
Citește și