Închide meniul
EXCLUSIV

Andorra – România LIVE VIDEO Bogdan Lobonţ are încredere în Denis Alibec că va deveni golgheterul naţionalei României: “Îi ţin pumnii, sper să reuşească!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 martie 2023, 19:32

Comentarii
Andorra – România LIVE VIDEO Bogdan Lobonţ are încredere în Denis Alibec că va deveni golgheterul naţionalei României: Îi ţin pumnii, sper să reuşească!

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Bogdan Lobonţ crede că Denis Alibec poate fi golgheterul României în preliminariile pentru EURO 2024. Andorra – România este azi, de la ora 21:45, în direct la Antena 1 şi în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Denis Alibec a anunţat că unul dintre obiectivele sale este să devină golgheterul României, iar Lobonţ e de părere că atacantul de la Farul poate realiza acest lucru.

Bogdan Lobonţ are încredere în Denis Alibec de a deveni golgheterul naţionalei României

“Îi ţin pumnii şi vreau să reuşească. Depinde doar de el. Oricum, este un Alibec schimbat“, a spus Bogdan Lobonţ în exclusivitate pentru AS.ro.

Lobonţ a vorbit şi despre meciul cu Andorra, care va fi în direct pe Antena şi în AntenaPLAY.

Vremurile s-au schimbat, au crescut şi ei, noi nu mai suntem România de altădată. Toţi trebuie să susţinem România. Sunt convinşi că există cârcotaşi care îşi doresc să pierdem“, a mai spus Bogdan Lobonţ.

Reclamă
Reclamă

Denis Alibec și-a setat un obiectiv măreț: „Vreau să fiu golgheterul preliminariilor!”

Andorra – România LIVE VIDEO | Denis Alibec și-a setat un obiectiv măreț pentru campania de calificare la EURO 2024. Atacantul naționalei își dorește să devină golgheterul preliminariilor.

Într-un dialog purtat de Marius Niculae cu Denis Alibec, atacantul de la Farul a dezvăluit care sunt ambițiile sale pentru aceste preliminarii.

„Asta îmi doresc şi eu, pentru că la cluburi am jucat, am marcat, dar la naţională pot să spun că am făcut meciuri bune, dar nu am avut realizări. Ca atacant, dacă nu marchezi, nu apari pe foaie şi în fotbal e important să fii pe prima pagină. Vreau să ne calificăm în primul rând şi să fiu golgheterul preliminariilor.

Reclamă

În ultima perioadă toate echipele au început să joace fotbal, stau foarte bine tactic, au adus antrenori de afară şi se vede lucrul acesta, dar cred că noi suntem mult mai talentaţi şi dacă vom avea ambiţia lor, cu siguranţă îi putem depăşi.

Este o grupă grea, toate echipele joacă foarte bine, dar eu am încredere în această echipă şi de când m-am dus la Farul, domnul Hagi mi-a transmis o mentalitate de învingător, să cred în mine şi în echipă, pentru că cei de afară nu au nimic în plus faţă de noi, poate doar ambiţia şi motivaţia. Normal, Elveţia este favorită, dar după ei suntem noi.

Israel şi Kosovo sunt echipe bune dar cred că suntem mai buni ca ei. După mine, noi suntem favoriţi la câştigarea grupei, dar Elveţia poate să ne pună cele mai mari probleme”, a declarat Denis Alibec pentru site-ul oficial al FRF.

Andorra – România LIVE VIDEO | Louis Munteanu, convocat de urgență în locul lui George Pușcaș!

Munteanu se afla în lotul naționalei U21 a României, condusă de Emil Săndoi, pentru meciurile amicale cu Portugalia U21 și Germania U21. În cele din urmă, atacantul de 20 de ani se va prezenta sub comanda lui Edi Iordănescu, la naționala mare, pentru meciurile cu Andorra și Belarus.

Duelul dintre Andorra și România se va juca pe 25 martie, de la ora 21:45, și va fi transmis în direct și în exclusivitate la Antena 1 și în AntenaPLAY, precum și LIVE VIDEO pe AS.ro.

„George Pușcaș s-a accidentat ieri, la echipa de club, și nu va putea onora convocarea la prima reprezentativă. Staff-ul medical al echipei naționale a considerat că George nu va putea fi recuperat în timp util și astfel s-a renunțat la venirea lui în țară.

În locul atacantului de la Genoa, Edward Iordănescu a decis să îl cheme pe Louis Munteanu. Atacantul de la Farul Constanța fusese convocat la naționala U21.

Staff-ul echipei naționale îi urează lui George Pușcaș recuperare rapidă și îl așteaptă la meciurile următoare din preliminariile pentru EURO 2024!”, a anunțat FRF, pe site-ul oficial.

Astfel, Farul Constanța va avea 3 jucători convocați la naționala României, pentru următoarea acțiune: mijlocașul Tudor Băluță și atacanții Denis Alibec și Louis Munteanu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 8 nov.
VIDEOSanta Clara – Sporting 1-2. Campioana a revenit pe primul loc, cu un gol marcat în prelungiri
23:46 8 nov.
Bayern Munchen s-a oprit la 16 victorii consecutive. Campioana Germaniei putea să piardă, dar Kane a salvat-o
23:44 8 nov.
Anunţul lui Victor Angelescu despre transferuri după ce Rapid a urcat pe primul loc
23:38 8 nov.
Claudiu Petrila nu se aştepta să fie convocat la naţională: “Am fost surprins”! Ce a spus de meciul cu Bosnia
23:27 8 nov.
“A făcut un meci complet” Gâlcă l-a lăudat pe Dobre, după ce căpitanul Rapidului nu a fost convocat la naţională
23:15 8 nov.
Novak Djokovic s-a retras de la Turneul Campionilor! Musetti îi ia locul şi va fi în premieră acolo
1 FotoClipe emoţionante la înmormântarea lui Emeric Ienei. Ce a făcut nepoata fostului antrenor 2 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Braziliei! Calificări incredibile, cu Verstappen OUT din Q1 3 VIDEOIanis Hagi, gol de senzaţie! Fiul lui Gică Hagi, în mare formă înaintea meciurilor naţionalei 4 S-a “rupt” pe scara autocarului şi ratează Hermannstadt – FCSB. Situaţie incredibilă 5 Incredibil! Neluţu Varga i-a dat 100.000 de euro lui Gigi Becali ca să-l transfere pe Louis Munteanu. Ce s-a decis 6 Alimentul pe care David Popovici îl mănâncă zilnic! Era de bază în dieta românilor
Citește și